Grand Power STRIBOG S9

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#61 » sob 16. lis 2019, 19:33

Přesně tak. Tady to začíná být jak na fejsbůčku, oč méně o věci dotyčný ví, o to větší má potřebu se k ní vyjádřit.



KarelSmid
Příspěvky: 91

Příspěvek#62 » úte 26. lis 2019, 23:40

Dobrý den. Stribog A3 mám krátce. Vystříleno cca 1000 ran. Zbraň se chová opravdu velice klidně. Srovnával jsem ji s evem a csv9. Brzdění válečkem má něco do sebe. Ze začátku jsem měl asi 2 nepřebito, náboj zasekly při vstupu do komory a jednou skřípou nábojnici v okénku. Připisuji to nové zbrani. Už se to neopakovalo. Zbraň nemá moc ráda, když tlačíte zespoda na zásobník, ale to jí musí člověk vyloženě na něj postavit nebo o něj opřít. Pak se občas stane že se náboj šprajcne. Oproti csv které mělo také 20cm hlaveň je dle mého názoru více ergonomičtější a ve střelbě je to jak silná malorážka. Csv mi v rukách více skákalo. Čištění které mne opravdu nebaví tak tam csv jasně vede , jelikož se dá otevřít z vrchu i ze spodu. Zpracování je bych řekl na podobné úrovni ačkoliv nejsem expert. Co mě se na zbrani baví nejvíc je to jak rychle jsem schopen při střelbě znova zacílit na střed terče. To jsem u zbraně s klasickým dynamickým zevěrem takhle neuměl. Navic jelikož jsem nemehlo jsem rád, že páčka nelíta se závěrem. Co mě trochu zaraží je, že už po odstrileni sto nábojů je zbraň plná mosazných drobků. To jsem u ničeho zatím neviděl. Koupě nelituji a pokud by měl někdo v Ostravě chuť rád bych ji porovnal s MP5 :)



KarelSmid
Příspěvky: 91

Příspěvek#63 » sob 30. lis 2019, 21:59

Dnes vysypáno 200 ran bez jediné závady.Zbraň zavazela přesně čtyřikrát a to v první krabičce nábojů když nejsem ji koupil. Od té doby vše ok. Takže spolehlivost snad bude. Vše ukáže čas. Zkoušel jsem u ruzne tlacit na zásobník a všechno ok. Trochu se mi vikle kompenzátor , máte to taky tak nebo úplně napevno?



jka
Příspěvky: 56

Příspěvek#64 » ned 1. pro 2019, 12:07

Nevíte někdo, jestli je nějaký funkční rozdíl mezi verzí s polymerovým a hliníkovým rámem?
Polymer je u Qins o pár tisíc levnější, tak přemýšlím, proč, protože jsem nikdy s žádným plasťákem neměl problém.



KarelSmid
Příspěvky: 91

Příspěvek#65 » ned 1. pro 2019, 15:51

No ono asi stříknout do formy plast se skelnými vlákny je levnější než nechat vyřezat na CNC mašině z kusů duralu rám, který se pak musí eloxovat a ještě k tomu koupit ručka. Spoustak je stejně v kovovém kontejneru, takze nemyslím si, že stín bude problem. Někde jsem četl, že do duralového rámu pasují jiné spoustaky. No ale to je spíše dotaz na výrobce.



jka
Příspěvky: 56

Příspěvek#66 » ned 1. pro 2019, 16:13

Díky za odpověď. Šlo mi o to, jestli je z uživatelského pohledu nějaký důvod si připlácet za hliník.
Možnost výměny spoušťáku by mohla motivovat si připlatit, ale zase bych čekal, že spoušťák budou vyrábět jeden a ten dávat všude, takže by měl jít i stejně vyměnit.
Zkusím pohledat a přinejhorším se asi vážně budu muset zeptat výrobce.



KarelSmid
Příspěvky: 91

Příspěvek#67 » ned 1. pro 2019, 16:36

No někdo nemá rád plast. Já taky ne je to moje jediná plastová zbraň. Jinak vše ocel a dřevo. Nicméně tomu nemám co vytknout. Zpracování je perfektní. Navíc hliník asi více váží, ale to jsem jen četl. Spoušť je i v základu dobra a až se odhodí tak bude super. Reset je paráda. Já jsem raději rozdíl zainvestoval do kolimatoru :)

..



oldFord
Příspěvky: 79

Příspěvek#68 » ned 8. pro 2019, 18:20

KarelSmid píše:Dnes vysypáno 200 ran bez jediné závady.Zbraň zavazela přesně čtyřikrát a to v první krabičce nábojů když nejsem ji koupil. Od té doby vše ok. Takže spolehlivost snad bude. Vše ukáže čas. Zkoušel jsem u ruzne tlacit na zásobník a všechno ok. Trochu se mi vikle kompenzátor , máte to taky tak nebo úplně napevno?

Tak jsem se konečně dostal k "nástroji": u SR9A3 z roku 2018 se kompenzátor ani nehne.



KarelSmid
Příspěvky: 91

Příspěvek#69 » pát 13. pro 2019, 10:44

No mě uz taky ne :) dal jsem tam podlozku. Tak nějak mi to že je to volné vadilo. Jinak zbraň už se pěkně zajela a šlape jak hodinky. Jen to čištění je fakt opruz. Ale mě to obecně nebaví u žádné zbraně. Teď jsem měl k porovnání mp5 pakistance a musím uznat, že je to dost podobné, ale tak nějak ta mp5 byla takova více klidna a ten projev zbrane byl prostě jiný. Možná dva valecky jsou víc než jeden :) Nicméně v mých rukách je to jedno. Nastrřilím ze stribogu, csv i mp5 stejně. Na druhou stranu zpracování pakose oproti stribogu, tak to je fakt masakr. Navíc celá zbraň je polita černou polevou. To lakovalo fakt hovado. Jinak bych chtěl mp5 taky :) Prostě je to klasika.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#70 » pát 13. pro 2019, 12:12

Pakoš je fosfátovaný a na něm je ještě vrstva laku z důvodu protikorozní ochrany, zejména ve slaném mořském prostředí. Je to sice hnus, ale Pakistancům to tak na zbraních vyhovuje a mají to vyzkoušené. Změnou na zbraních do civilu se asi nikdo nezabýval, protože by to byly prachy navíc.

Sorry za OT



KarelSmid
Příspěvky: 91

Příspěvek#71 » pát 13. pro 2019, 14:40

Jasně chápu, že pakoš je vojenská zbraň lisovaná z plechu vycházející se zbraně staré 50let.
Nikdo se s tím nesere a navíc všichni ví, že to funguje. Naproti tomu stribog je nová zbraň, která je vyráběna pomocí CNC a přesných odlitků z plastů. Nicméně kdybych se rozhodoval z hlediska peněženky a vzhledu já, tak jednoznačně vede stribog. Co se týká střelby tak jak už jsem psal tak u mne to není až tak poznatelný rozdíl oproti verzi A3 brzděnou válečkem. Nechci se dotknou majitelů mp5 z pakistánu, ale ten kus co jsem viděl já byl fakt fest odbytý. Barva se loupala. Sváry humus. Nikdy jsem v ruce nedržel orginál HK. Vím, že to nemá na nic vliv a střílí to stejně i když to lakoval někdo tak že to namočil do bravy a pověsil na hák :D Já bych si tu povrchovku nechal opravit. Taky sorry za OT

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#72 » pát 3. led 2020, 15:06

Ahoj, mám dotaz na majitele A3 verze s plastovým spodkem, zda je zadní ručka pevná součást rámu? Jaký je aktuální stav ohledně zásobníků, jelikož jsem slyšel, že občas praskají platové vývodky. Dále by mne zajímalo, zda se na tuto zbraň dá někde v ČR sehnat sklopka ve stylu BaT. Předem díky....



KarelSmid
Příspěvky: 91

Příspěvek#73 » ned 5. led 2020, 00:00

Ahoj. Zadní ručka je součástí rámu. Nicméně drží se fajn. Je docela placatá. Zásobníky nevím mám tři, zatím ok. Nastrileno moc nemám, ale když praskne tak ho pošlu na reklamaci. Kdyby byly plecháče taky bych byl raději nebo alespoň vyvodky. Nicméně je na to záruka tak to neřeším. No když sem zbraň kupoval byl jsem přesvědčený že originál sklopnou pažbu hned sundám, ale má dobrou délku a vyhovuje mi. Jen se mi moc nelíbí :) no můžeš koupit redukci na ar trubku nebo nějaké zásuvné. Myslím, ale že u nás na BaT pažbu redukci nekoupíš.



oldFord
Příspěvky: 79

Příspěvek#74 » pon 3. úno 2020, 09:08

oldFord píše:S A3, se zaverem brzdenym valecky, uz jsem to parkrat zkousel (mam odstrileno cca 1000-1500, neco z toho v leze), a muzu oprit. Priznavam, ze na opreni je lepsi kratsi 20 ranny zasobnik, 30 ranny je v sachte trochu volnejsi, ale podavaly bez problemu oba. Obecne je to zatim spolehliva zbran.


Aktualizace prispevku: Minulou sobotu odstrileno dalsich 500 tovarnich lugru, z toho cca 70 v leze - u 30 raneho zasobniku opreneho o zem se mi stala 2x zavada (tzv. double feed - podal 2 naboje najednou), u 20 raneho strelba s oprenim o zem bez problemu. Jinak bez zavad.



KarelSmid
Příspěvky: 91

Příspěvek#75 » pon 3. úno 2020, 10:48

Ten 30 ranný asi slyšel o EU směrnici a tak je z toho nervózní :D
Zkoušeli jste někdo poladit spoušť? Já ji mám dost tuhou. Nedrhne je bodová ale musím hodně zmáčknout.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů