BSR 74

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#16 » úte 6. čer 2017, 20:07

Prodejce mi říkal, že má poslední kus a kvůli nejisté situaci s EU už nikdo další vozit nebude (bulharské ani žádné jiné). Trochu mě to zamrzelo. Takřka všechny obchody mají už vyprodáno.



sapeur
Příspěvky: 33

Příspěvek#17 » úte 6. čer 2017, 21:49

No, tahle situace naopak BSR74 nahrává, není to předělaná automatika. Spíš bych sázel, že v budoucnu bude problém se střelivem. V USA je na 5.45x39 7N6 "russian surplus" ban. Tady bych čekal něco podobného a doma si podržel vyšší zásoby.

I když to moc nechápu, 7N6 je tam zakázaný jako armor piercing, přitom to žádnou žádnou extra průbojnost nemá. Bral bych jako důvod spíš vyšší ranivost z důvodu dutiny ve špičce.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#18 » čtv 8. čer 2017, 18:32

Před léty chtěli u nás zakázat náboje 7,62x39 protože měli ocelové jádro. Stačilo jen slovo ocel (byť měkká) a byla z toho mezi politiky panika. V US to bude podobné. Taky si myslím, že se střelivem bude problém.
Jak je na tom BSR ve srovnání s WORKSEM, Je BSR lepší?



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#19 » čtv 8. čer 2017, 23:50

Je to z NZ dílů, čas ukáže, sám jí mám se ZS a dobrý !
Možná projde legislativou, není předělávána.



jarusss
Příspěvky: 51

Příspěvek#20 » ned 11. čer 2017, 13:12

WP_20170604_11_48_58_Pro.jpg
Taky vlastním jeden kus, bsr 74 DDR. no tenkrat za 10500, ale to pažbení je ohavný.... Ale zdá se nezničitelný. Puška nebyla nastřelena, což mne u nový zbraně mrzelo. Povrchovka hrozná. Zlatý černění na zastavě m70. Jinak to střílí dopředu, i celkem přesně. Oproti sa58 těžký. Bajonet bohužel nasadit nejde, ubrousena západka pro bajonet...... Na 50 m bez optiky. Sehnali jste nějakou optiku u nas? Když už je tam ten kámen...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
machinus
Příspěvky: 164

Příspěvek#21 » čtv 15. čer 2017, 14:53

Ahoj jakou optiku sháníš, něco originálního? Podle mne je nejlepší koupit montážní lištu a pak tam dáš co budeš chtít. Montáže (i jiné věci) mají třeba tady:
http://www.nv-optics.cz/montaze_na_zbra ... 2_ak_saiga



jarusss
Příspěvky: 51

Příspěvek#22 » pát 23. čer 2017, 11:35

Chci se po něčem podivat v létě na ukrajině, když nic neseženu, pořídím něco takovýho. nelíbí se mi to kvůli dalšímu spoji. občas mi zbraň třeba doma upadne, tak aby se mi to pořád nerozhasovalo. ty to máš? co jsi na to dal za optiku?zkoušel jsi střelbu na 100 nebo 200m? jestli to vubec ma smysl...



jarusss
Příspěvky: 51

Příspěvek#23 » ned 10. zář 2017, 21:45

Dneska jsem s ni střílel, protože prselo tak na gong, trefy dobrý ale... Mate nekdo tip jak účinně vyčistit zamek za komorou? Je tam tolik zahybu a skulinek, hromadi se tam humus a lak z naboju..... Jak to cistite vy? Je to asi problem u vsech ak. Dělal jsem to půlhodiny a zdaleka všechna spina není pryc....



sapeur
Příspěvky: 33

Příspěvek#24 » úte 12. zář 2017, 08:21

zkus ten bordel třeba vyfoukat, nebo naopak vysát. Já ho v těhle místech moc neřeším. Používám tenkej kartáček a na co se nedostanu to tam nechám.
Koukám do příspěvků nahoře - jakou optiku jsi nakonec pořídil?



jarusss
Příspěvky: 51

Příspěvek#25 » čtv 2. lis 2017, 21:46

Zatim jsem koupil montáž Ižmaš, a mám objednaný vomz 3,5x20. tak až to dorazí, vyfotim jak to lítalo. s optikou to nějak vázne, montáž nová, ruská, r.v. 2007, cena 120 Euro..... Optika bude za 3300, takže nevim jestli nebylo lepší sehnat nějaký POSP a bylo by to z jednoho kusu a skoro za stejný prachy. myslim že s BSR by to mohlo bejt funkční na 100-200m.



jarusss
Příspěvky: 51

Příspěvek#26 » úte 28. lis 2017, 22:38

]Tak optika konečně na bulharovi. Celek celkem ok, dá s pod tim požívat normální mířídla, výška použitelná se stávající DDR pažbou. Jenom teda když zmáčknu z boku na optiku, je vidět, jak se prohýbá tělo ak, které je snad z 0,8 plíšku. zkoušeno na 50m, ale nebyl moc čas, soustřel zatim super, ale nemám foto. montáž perfektně šla i na Pi lištu sa 58 akorát to střílelo někam dopryč. na bulharovi stranová korekce 0 (!!!!), výšková na 50 m 8 dílků. foto dodám, bylo málo času a ještě mě zlobil bulharský civilní zásobník, často se vzpříčil náboj... chce to na 100m, na 50 je krásně vidět i malý kroužek v 10ce pistoláku. akorát to neudržim, jezdí mi to po 8mičce, a tam jsou i zásahy....
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



jarusss
Příspěvky: 51

Příspěvek#27 » ned 27. kvě 2018, 20:55

WP_20180527_12_05_41_Pro.jpg
Dneska jsem byl poprvé na 100m, tak jsem vzal i bsr. Ty malý dirky jsou bsr, skupinka větších dole fn fal bez optiky, a velký okolo nastřelování mosina. Překvapilo mě, jak moc jsem musel dolu s optikou, a ruský zásobník z Tuly fungoval zatím ze všeho nejlíp. Stříleno v leže s dvojnozkou. Střelivo zs. Žádný velký mireni, spíš jsem to kropil.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



hasich
Příspěvky: 18

Příspěvek#28 » stř 11. lis 2020, 20:27

tak mám taky BSR, vyzkoušel jsem jí na 200m ,trochu jsem bojoval se šroubem na rachloupínači UTG nosiči,ten výsledekmohl být o dost lepší ,tady jsem nahrál pár fotek na omrk viewtopic.php?f=22&t=8037&start=15



jarusss
Příspěvky: 51

Příspěvek#29 » ned 2. kvě 2021, 22:21

Tak asi muj posledni prispevek k BSR, protoze jsem ji asi pred rokem prodal - V BSR se mi pricily naboje z bulharskeho zasobniku, z polskeho ocelaku mi litaly plny naboje ven a komora prazdna, proste vylitla nekam daleko prazdna hilzna, a naboj misto do komory vylitl z okynka vedle me na stul postu, jenom s ruskym zasobnikem plum to chodilo celkem spolehlive. kamosovo BSR to delalo taky. tenkrat jsem si myslel ze zasobniky stojej za h.... Ted mam aks74u a tam chodi naprosto bezchybne vsechno, i ty polsky a plastovej civilni bulhar. nekolikrat jsem prostridal a 0 zavad. tedy asi neco nebylo ok s mym BSR. tolik tedy k tematu zavadeni zasobniku v bsr, jak jsem psal výše.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů