BSR 74

Samonabíjecí pušky


Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#1 » pát 6. kvě 2016, 08:00

Dneska jsem se stal majitelem (foto dam kdyz budu z prace doma). Hodne se mi libila, vcera jsem ji videl v timpu a hned jednu prodali, tak jsem to nevydrzel a vzal tu druhou.



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#2 » pát 6. kvě 2016, 11:09

No tak to je nejvyšší čas vzít ji někam na Los nebo IPSC. Bylo by škoda nechat krasavici zahálet. :-) Zrovna v neděli je v Žalanech puškový los, jen nevím zda je ještě místo. Navíc rád uvidím jak střílí člověk, který mě radí používat v zákroku zbraň jednou rukou a druhou si zacpávat ušiska...:-)



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#3 » pát 6. kvě 2016, 11:10

uvidime, nejdriv se musim naucit mirenku, ne? xD

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2518

Příspěvek#4 » pát 6. kvě 2016, 12:54

Trolly nekrmit plííísss.

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#5 » pát 6. kvě 2016, 13:48

Enerccio : Ptal jsi se mě v naší konverzaci přes SZ proč na tebe takhle každej reaguje. A já jsem ti vysvětloval, ať ze sebe neděláš mazáka a nepřišpíváš zuřivě do každého vlákna, kde nemáš co říct a nezakládáš vlákna o ničem.

Nezlob se na mě, ale založit vlákno - koupil jsem si tohle...Je úplně o ničem. Popravdě myslím si, že je to tady každému úplně jedno. Fórum nabylo o jedno zbytečné vlákno. Kdyby to vlákno mělo alespoň nějakou hodnotu, ale nemá. Ne takto založené.

Kromě stručného oznámení, že jsi si něco koupil jsi nic nenapsal, fotka není (proč jsi teda nezaložil to vlákno až večer a s fotkou ? Muselo to být hned ? Asi jo, protože ty máš dojem, že se každej strašně třepe až zde něco sdělíš a podělíš se o svou radost, ale ono to tak není. Ne u tebe...

Já jsem si dovezl včera první pistoli. Myslíš si, že to někoho zajímá ?



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#6 » pát 6. kvě 2016, 13:52

Neblázni...zuřivě? Šak od dubna, kdy se registroval tu má jen 282 příspěvků. :D

Uživatelský avatar
Jirka-t
Příspěvky: 150

Příspěvek#7 » pát 6. kvě 2016, 14:09

Já jsem třeba rád, že se už od rána můžu těšit na fotky, které tady budou, až Enerccio přijde domů z práce. Snad to bude brzo a stihnu si je prohlédnout, než bude hokej.



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#8 » pát 6. kvě 2016, 14:35

Ted docela nerozumim, hledal jsem tady vlakno o takove pusce, nenasel jsem, tak jsem zalozil, co je na tom divnyho?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#9 » pát 6. kvě 2016, 15:05

Kalach tu je viewtopic.php?f=22&t=6023 ale je fakt že to asi nikoho moc nebere.

Jirka-t: https://www.google.cz/search?q=BSR+74&s ... 29&bih=803 ať to stihneš do hokeje :)

Uživatelský avatar
Jirka-t
Příspěvky: 150

Příspěvek#10 » pát 6. kvě 2016, 19:05

sided: díky, Enerccio dneska asi bouchá přesčas :-)

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2418

Příspěvek#11 » ned 4. čer 2017, 17:08

Oživuji vlákno. Mám možnost tuto pušku koupit, tak mě zajímají dlouhodobější zkušenosti.
Kvalita, trvanlivost, spolehlivost. A taky třeba jak dobře na ni pasují vyměnitelné díly.
Díky

Uživatelský avatar
machinus
Příspěvky: 164

Příspěvek#12 » pon 5. čer 2017, 07:37

Ahoj měl jsem tuhle pušku zhruba rok tak ti mohu poreferovat.

+Je to vyrobené už jako kat. B nikoliv předělávka z A. Nemá to na těle pro přepínač střelby pozici pro full.
+Má to tvrdochrom hlaveň
+je v ráži 5.45x39 což je srovnatelné s 5.56x45 co do komfortu střelby tak i balistiky.
+Je to levné a vypadá to že i nové AK.
+Má to boční montáží lištu
+Je na to moře doplňků, některé dokonce koupíš i u nás. Pasují všechny klasické na "AK74" musíš vzít v potaz výrobní tolerance takže někdy je potřeba něco popilovat...
+Levnější zásobníky než na AKM :-) Jsou plastové. (Originál ruské mají kovové zámky, ty bulharské jsou celo-plast ale taky ok)

-Je to levně vyrobené AK v Bulharsku
-Spoušť je nic moc, pokud ji vyleštíš je ok.
-Už z výroby to rezaví
-Už z výroby bude nejspíš křivé tělo a usazení mušky (moje byla do vrtule ale na funkci to nemělo vliv...)
-Vnitřní díly se po 1000 ranách znatelně opotřebovávají ale stejnak to vydrží dalších 20 let je to přeci AK :D

Shrnuto podtrženo, je to zbraň co odpovídá cenovce. Není to vyrobeno v nejvyšší kvalitě, vnitřní díly rychle nesou známky opotřebení. Povrchová úprava je nic moc, při střelbě korozivní municí to rezaví jak blázen. Hlavně plynová trubka. Mě nejvíce vadilo to křivé tělo a fakt že jsem musel přední mušku posunout až na doraz abych to nastřelil (proč to nebylo nastřelené z továrny nevím...) Doporučoval bych hned z fleku vyměnit ručku na té zbrani ta origo je fakt nepohodlná. (Magpul nebo FAB). Ideálně zvaž set od magpul https://www.brownells-cesko.cz/AK-47-MOE-AKM-STOCK-SET-M-LOK-POLYMER/cs

Pokud umíš anglicky tohle je poučné video před koupí AK :-)
https://www.youtube.com/watch?v=7nTZJYU9VqA

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2418

Příspěvek#13 » pon 5. čer 2017, 20:59

Díky za rychlou a vyčerpávající odpověď. Pušku lze tedy považovat za slušný střed.



sapeur
Příspěvky: 33

Příspěvek#14 » pon 5. čer 2017, 23:31

asi tak, já si v ZS vybral docela rovnej kus, mušku jsem zatlačil jen minimálně doprava. O plynovou trubku se je potřeba postarat. Ručku jsem taky hned vyměnil (IMI), ale jinak nechal dřevo.
Zaměnitelnost dílů nevím, nejsem si jistej jestli by šel nasadit originál ruskej bajonet.
Vystřeleno cca 1tis. nábojů, žádný problém. Jsem rád, že jsem koupil zrovna tohle.
Jako další plus bych řekl, že dostupnost a cena nábojů se bude proti 7,62 spíš zlepšovat. V případě války ho tady budeme mít možná až moc. :)

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#15 » úte 6. čer 2017, 02:09

zachyt pro bajonet je odbrouseny
na nekterem vic (bajonet nedrzi vubec), na nekterem min (bajonet drzi, ale vikla se)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů