AK47/74, AKS74U a ostatní klony Kalacha

Samonabíjecí pušky


ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#796 » pát 26. úno 2021, 10:12

https://www.aliexpress.com/wholesale?ca ... sight+tool

klic na serizeni musky, z ciny od 150,- lokalne som ho videl myslim okolo 450, davno som na to ale nepozeral, ja som ho kupoval pred rokmi od niekoho na inzerat



Zoon
Příspěvky: 108

Příspěvek#797 » pát 19. bře 2021, 18:06

Prosím znalé o posouzení a radu, kterou vzít a proč, popřípadě jinou ve stejné ráži 7,62x51
Zastava M2010
Saiga MK
Galil AR



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#798 » pát 19. bře 2021, 19:26

Z těch 3. věcí je ten Galil trošku mimo mísu, ne? :)



Zoon
Příspěvky: 108

Příspěvek#799 » pát 19. bře 2021, 19:33

Popravdě ani není moc k sehnání.
Ty první dva se dají koupit.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#800 » sob 20. bře 2021, 01:32

Zw by se to tu hemzilo sajgama v 308 se mi taky treba nezda, ale treba,vis kde sehnat(ja ted po tom nepatral..)
Mam jen malou zkusenost s 308 zastavou , ale srovnani s dalsima na ktere se ptas ne...



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#801 » sob 20. bře 2021, 05:50




Zoon
Příspěvky: 108

Příspěvek#802 » sob 20. bře 2021, 16:20

Přesně, mají na výběr z více ráži. Láká mě ta 308win.



Nikolaj
Příspěvky: 10

Příspěvek#803 » úte 13. dub 2021, 01:20

Galil AR je hezká a spolehlivá zbraň, ale je těžká a nestřílí tak přesně, jak by člověk od ní očekával na to, jak má dlouhou hlaveň.
Saiga MK v .223 je lehká, krátka, přesná a spolehlivá... Samozřejmě je to kalach se všemi neduhami a výhodami.

Jelikož je embargo na Rusko, ty ceny jsou vyšší. Normálně by se ty zbraně prodávaly za cenu okolo do 20 000.



Nikolaj
Příspěvky: 10

Příspěvek#804 » úte 13. dub 2021, 01:43

Nezkoušeli jste někdo sundat u aks-74u tento čep?
Jak se to sundává a jde to lehce ? Mám strach, když se to sundá, aby to šlo dát zpět a nevypadávalo to.
Obrázek



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#805 » pát 16. dub 2021, 01:30

Profesionálně se to dělá tak,že vhodným vybroušeným nástrojem o rapidně menším průměru ten čep vytlačíš pod lisem ven, pak při zpětné montáži velmi zlehka na té zúžené části, která prošla lisováním lízneš hranku na brusce, ať to má malý náběh a projde to zpětně všemi plechy bez šprajcnutí. Po opětovném nalisování-opět hrotovým přípravkem , pak upneš do svěráku kolmo jeden hrot, podepřeš o něj čep a tu zúženou část rozklepneš druhým konickým přípravkem do opětovného stavu před demontáží......ideálně ve dvou lidech. Základem je vždy podepírat čep v těch důlkách a pracovat s ním přes hroty, nikoliv do toho mlátit rovným průbojníkem. Pokud nemáš lis jde to udělat i na hulváta vyklepnutím/naklepnutím hrotovými průbojníky , ale je třeba dbát opatrnosti a netemovat to zbytečně navíc



Nikolaj
Příspěvky: 10

Příspěvek#806 » pát 16. dub 2021, 14:09

Díky za info, doufal jsem, že to bude jednodušší.
Měl jsem možnost mít rail na AKSU, který používá ukrajinská armáda, viz foto, mají to docela vychytaný, kdybych to neviděl, tak by mi stačila B-18, která mi příjde dobrá, U té jejich je blbý, že se musí sundat ten čep, což je očividně komplikovaný, na nějakou rychlou výměnu to není.
Tlumič na obrázku na AKSU se tam prodává do 2000 Kč v přepočtu na naše peníze. Tyhle věci sem však nikdo nikdy nedoveze. V noci používají flashider "duch", který i u AKSU úplně odstraní záblesk. Prý v noci, když je noční vidění či co tak vystřelit s tím co má AKSU v základu prý znamená všem říct "jsem tady".
Obrázek
Obrázek



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#807 » pát 16. dub 2021, 15:18

Nikolaj píše: Prý v noci, když je noční vidění či co tak vystřelit s tím co má AKSU v základu prý znamená všem říct "jsem tady".


Tak nejde asi o to prozrazení střelce jako spíš to, že střelec s nočním viděním by hlavně při výstřelu oslepil sám sebe.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#808 » pát 16. dub 2021, 15:28

Ten rail by přimo ME poslat mohl, už jsem na AKSU/AK74 obecně v Rusku i na Ukrajině kupoval více věcí. Ale když jsem ho u nich objednal, tak mě odkázali (je to tři dny zpátky) na polského distributora, že to bude pro mě jednodušší. No jenže ten už ho má pomalu za dvojnásobek, tak jsem se na to vykašlal. Konkrétní odkaz je toto:

http://sklep.magazynuzbrojenia.pl/pl/p/ ... atinn/2489

B-18 nechci, protože je strašně vysoko. AKSU mi pak s tím přijde dost nekompaktní a ideálně by to pak chtělo řešit i jinou pažbu nebo lícnici a to jsem nechtěl. Mám kolimátor na railu ASPAK:

https://ivantactical.com/shop/weapon-ac ... -gas-tube/

Trubka je fakt kvalitní a chytře vymyšlená. Nejprve se upne samostatně díl na hlaveň a teprve na něj se šroubuje trubka, takže by to mělo asi držet nástřel. Kolimátor je s tím brutálně nízko, je to absolute cowitness. Mám už to asi rok, na střelnici jsem s tím byl jednou, když jsem stihl střelnice mezi omezením.. Takže držení nástřelu nepotvrdím, ale vypadá to dobře. No ale stejně bych radši ten rail, kvůli přehřívání kolimátoru a čištění. Ono by podle mě bylo asi ideální nechat přidělat klasický kámen na optiku, i když to zase omezí sklápění pažby.



CZelednikov
Příspěvky: 111

Příspěvek#809 » pon 26. dub 2021, 09:21

Nevíte někdo, co je původní povrchová úprava co se dává na pušky BSR-74? Ta matná, šedivá barva. Snažím se na zbraň dát originální ruskou barvu VORON a i když výborně fungovala na povrchy, kde byla původní povrchová úprava, na povrch opracovaný brousícím papírem má problém se uchytit.
Podle návodu na barvě:
"Bare metal surfaces must be phosphatized using orthophosphate acid (soldering acid) or aerosol etching primer phosphating ( example: Monowash PRO SPECTRUM and others... )."
Tělo ale už mám obracované brousícím papírem a potřebuju tam navrátit tu původní úpravu, než na to dám barvu



CZelednikov
Příspěvky: 111

Příspěvek#810 » pon 26. dub 2021, 09:35

Zkoušel jsem základovou barvu na auta a moc dobře na tom barva nedrží
Obrázek

Stačí udělat škrábanec a barva začne praskat.
To bílé co je mezi tím šrámem od pojistky a černou barvou je ta základová barva, která evidentně k té černé moc nedrží

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů