AK47/74, AKS74U a ostatní klony Kalacha

Samonabíjecí pušky


zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#811 » pon 26. dub 2021, 14:11

To sede, co je na bsr je prachsprosty fosfat neboli parkerizace. Ten fosfat je uplne na vsech AK,akorat na vetsine vojenske produkce je jeste navic cerna epoxidova vypalovaci barva.....na bsr to ojebali a nechali pouze v holem fosfatu. Skvele funguje rustoleum epoxy na lednicky s naslednym vypalenim,ale dostat to sem z ameru je beh na dlouhou trat



CZelednikov
Příspěvky: 111

Příspěvek#812 » pon 26. dub 2021, 14:38

zarozak píše:To sede, co je na bsr je prachsprosty fosfat neboli parkerizace. Ten fosfat je uplne na vsech AK,akorat na vetsine vojenske produkce je jeste navic cerna epoxidova vypalovaci barva.....na bsr to ojebali a nechali pouze v holem fosfatu. Skvele funguje rustoleum epoxy na lednicky s naslednym vypalenim,ale dostat to sem z ameru je beh na dlouhou trat


Mohl bych poprosit o příklad konkrétního výrobku co bych měl koupit na ten fosfát? Vypalovací barvu mám už tuto:
https://www.landscape-camo.com/product- ... pon-finish
Ale na holém kovu se to prostě nechytá. Jako základovou barvu co jsem použil byl MTN Wash primer, ale jak je vidno nefunguje moc dobře



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#813 » pát 14. kvě 2021, 14:28

To, cos poslal na tom odkaze by mělo určitě fungovat, pokud deklarují, že je to origo sovětská vypalovačka.....jen nechápu proč pod to cpát nějakou základovku, vždy to stříkali rovnou na kov ošetřený fosfátem a řádně odmaštěný a drží to jak židovská víra. To s čím jsem byl velmi spokojen je toto: https://www.amazon.com/Rust-Oleum-78868 ... B0009XEL3U

v Evropě to nejspíš neseženeš, ale kdybys to nějak někde objednával, rád se přidám a vezmu 2 pixly taky



Nikolaj
Příspěvky: 10

Příspěvek#814 » ned 20. čer 2021, 20:05

Je saiga mkk .223 s hlavní 341 mm přesnější než ta stejná v ráži 5,45x39?

Je tam podstatný rozdíl nebo je to šul nul kousek lepší a nestojí to moc za řeč?..
Větší výběr kvalitnějšího střeliva v .223 by mohl mít velký vliv na přesnost tipuju..



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#815 » pon 21. čer 2021, 14:27

To tipuješ naprosto správně a tím jsi si i odpověděl



CZelednikov
Příspěvky: 111

Příspěvek#816 » čtv 1. črc 2021, 19:13

Nevíte kde najít někoho, kdo by mi byl schopen vyměnit nýty na AK? Ošklivě jsem si svoje poškodil a nevím co s tím

Obrázek



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#817 » pon 5. črc 2021, 09:33

Nejspis ti nezbyde nez nad tim mavnout rukou. Ne, ze by to neslo, ale moc puskaru vybavenych jednoucelovym pripravkem, ktery pouzije jednou za zivot asi nebude



panMluvci
Příspěvky: 12

Příspěvek#818 » úte 20. črc 2021, 11:41

Mohl bych se zeptat jestli je možné u BSR74 sundat tovární kompík ? normálně se zamáčkne čep a odšroubuje, u mého BSR se čep zamáčkne v pohodě ale už nejde zaboha odšroubovat, zkusil jsem i na prasáka dát pušku do svěráku, zachytit čep a pověsit se na to 50cm tyčí ale ani se nehne.
Na youtube jsem našel borce z ameriky co měl nějaké bulharské AK prý tam měl red locktite lepidlo
a někdo zase řiká že to je jen zarezlý a použij víc síly, ale zase nechci zničit závit.
Jestli má někdo nějaké zkušenosti rád je uvítám.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#819 » úte 20. črc 2021, 15:10

Zvlastni, melo by jit plus minus normalne. Prvni majitel?

At si neohnes kver...



panMluvci
Příspěvky: 12

Příspěvek#820 » úte 20. črc 2021, 15:16

Ano první majitel, je to předělávka z full auto na semi takže stáří nějaké mít bude ale celkový stav je jako nový, byla to uloženka.
Po druhém pokusu jsem to vzdal abych s tím právě něco neudělal.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#821 » úte 20. črc 2021, 15:46

Jal dloho to mas,kolik ma nastrileno, (pokud,dyl,tak to sundavas az ted?)

Univerzalni rada , neco nechat navzlinat do zavitu a pomoci teplem ....?
Neni zakolikovan, ze,ne?



panMluvci
Příspěvky: 12

Příspěvek#822 » úte 20. črc 2021, 20:30

Mám ho zhruba měsíc, vystřeleno do 100 ran
v závitu už byl už WD40 a olej balistol
zakolíkování nic nenapovídá i ostatní co mají přímo BSR tak jim to dolu jde
Teplo nezní špatně roztáhnutí by tomu mohlo pomoct a pokud tam je nějaký lepidlo mohlo by ho to narušit.
Jen se obávám že se dostanu teplotou jen na bod varu, nebo zkusim někde seznat blowtorchku, roztopit na to grill bych se asi bál :D



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#823 » úte 20. črc 2021, 20:40

Do závitu se ještě myslím dává brzdovka?



panMluvci
Příspěvky: 12

Příspěvek#824 » úte 20. črc 2021, 20:48

Tu po ruce nemám ale pochybuju že to udělá velký rozdíl, určitě zkusim ještě teplo.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#825 » úte 20. črc 2021, 20:58

Vypada kompik,rovne nebo je nejak "vykriven"

Jestli neni blbe udelanej zavit na kompu ci kveru a zasrubovano/narazeno silou

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ondrush, sided a 11 hostů