AK47/74, AKS74U a ostatní klony Kalacha

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 243

Příspěvek#781 » úte 12. led 2021, 11:30

Ahoj,

nahodil jsem na AKM boční montáž od UTG (obě části), ale vůbec to není vycentrované. Má to tak být, nebo jsem něco udělal špatně?

Obrázek



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#782 » úte 12. led 2021, 20:00

Obrázek se nezobrazuje.

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 243

Příspěvek#783 » stř 13. led 2021, 10:00

Já ho vidím, ale zkusím tedy odjinud:

Obrázek

je to v rovině, jen mimo osu zbraně



Harquebusier
Příspěvky: 36

Příspěvek#784 » stř 13. led 2021, 11:18

Na BSR mi lišta také trochu "utíká" doprava, ale ne tolik jako Tobě. Ale asi bych to neřešil, protože když nasadíš optiku, tak stejně ten příčnej kámen v montáži co zabraňuje jejímu posunu při zpětným rázu omezí průhled tou drážkou natolik, že Tě přejde chuť tudy mířit. ;-)

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#785 » stř 13. led 2021, 19:03

Tohle ale není ani omylem "trochu" vždyť je to někde půl centimetru! Takhle nebude osa optiky v ose hlavně, nedovedu si představit, že by to mohlo pořádně fungovat.



Harquebusier
Příspěvky: 36

Příspěvek#786 » stř 13. led 2021, 19:48

Jo, je to dost a vypadá to blbě. Na druhou stranu, pokud je to rovnoběžně, jak píše kolega LukynZ, a půjde to nastřelit, proč by to nemohlo fungovat? Půl cm nemá při přilícení vliv, jen se xicht trochu víc přitiskne k pažbě. Není to sniperka, je to AKčko. Některý kulomety taky mívaj osu mířidel stranou.
Ovšem pokud s tím nemůže kolega žít, může zapojit puškaře, ten přifrézuje, připasuje... a kolega zaplatí... ;-)



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#787 » stř 13. led 2021, 20:01

Vždyť právě AK a Dragunov mají tradičně osu optiky stranou, ne? POSP je výrazně nalevo od osy.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#788 » stř 13. led 2021, 20:32

Kdo montoval lištu? Ptám se proto, protože ve vedlejším tématu s fotkama je uvedeno, že puška je sovětské AKM a tyto lištu z výroby nemívají, pokud vím. Nemůže být chyba např. zde?

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 243

Příspěvek#789 » stř 13. led 2021, 20:39

Lištu jsem montoval já. Prakticky ji jinak ani namontovat nejde. Abych to dostal do osy, musel bych ji něčím podložit se stejnou roztečí děr a sehnat delší šrouby. Výrobce ale nic takového nedodává. Případně se podívat po jiné boční montáži s rozměry pro mou zbraň. Holt jsem si asi pořadně nepřečetl pro jaké rozměry to je. Zdá se, že není kalach jako kalach.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#790 » čtv 14. led 2021, 11:22

Kalach je furt kalachem....tady pocitam je proste moc nizky kamen a o to, kolik to neni v ose musi byt vyssi. Nebo v tom horsim pripade je uplne nahovno ta montaz od utg, ale tomu moc neverim. Kazdopadne ale moc nechapu, proc vsichni vymysli nejake alernativy a nesmysl, kdy jsou veci, ktere funguji zcela v pohode a jsou naprosto v ose....treba kamen mtk02 a bocni montaz bp-02. Toto se tady i na jiny h forech probiralo uz nescetnemnohokrat,dokonce jsem daval na rozpad i naprosto detailni popis,jak se vychodni montaze vymezuji, aby byla osnova v ose atd. To nejde proste jen hledat a ridit se tim, co bez problemu pouziva nejvic uzivatelu? Dej miru toho kamene, jak je vysoky, zmerim ti mtk02, se kterym je to absolutne v ose a budes vedet, co je spatne. I kdyz vlastne to na fci rostlinare zadny vliv mit nebude.....ale koukej se na to,ze...



Karpi
Příspěvky: 19

Příspěvek#791 » ned 17. led 2021, 13:54

Mohlo by se hodit.
Jak poznat výrobce AK47/AKM:

https://www.thefirearmblog.com/blog/201 ... -markings/



Crawn
Příspěvky: 67

Příspěvek#792 » ned 7. úno 2021, 16:41

Má někdo zkušenosti s nastavením mušky u AKS74U do strany?? Kde jste sehnali klíč, popř. jakým způsobem se vám podařilo pohnout s muškou?



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#793 » ned 7. úno 2021, 21:43

Bud klicem nebo kladivem pres kulatinu (a vhodne podlozit) . Jako u asi kazdeho jineho AK...



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#794 » pon 8. úno 2021, 04:52

Udělal jsem si univerzální klíč, který mi pasuje skoro na všechno. Kladivem se to dá taky, ale nedělal bych to, protože bůhví jakou silou je to u toho kterého kusu slisované, skolíkované atd. ať to neskočí spíš na hlavni než na mouše pod razancí bočního úderu



Crawn
Příspěvky: 67

Příspěvek#795 » čtv 25. úno 2021, 16:56

..

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů