CZ 858

Samonabíjecí pušky


kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#751 » ned 7. úno 2021, 17:04

erteple: Pokud nechces tunit tak do kosy dat vice nez 12 k v bazaru nema smysl a to je jeste cena vysoka, kdyz ji vezmes peknou v STV za 14 jak pise netrefill. Ja si Sa 58 drzim jednu na strileni v zakladu a druhou s drevenym pazbeznim ve sbirce.

erteple, choze: takovym premyslenim bych nedelal nic jineho nez litoval, treba jen akcie na jare takovej CEZ za 440 a ted 550 ... kofola v zari 218, ted 270, to jen z posledni doby. O nabojich po par korunach po revoluci ani nemluve.



rain
Příspěvky: 52

Příspěvek#752 » ned 7. úno 2021, 17:23

V roce 2013 za 4200,- plus nějaké náboje, ještě půl roku v záruce... jediný tuning kompenzátor Zendl, nemám jediný důvod se jí zbavovat...



MilanCama
Příspěvky: 36

Příspěvek#753 » ned 18. dub 2021, 23:57

Zdravím, chtěl bych se zeptat. Na 58 jsem si všiml různých odstínů “dřevotřískového” původního pažbení, i kvalita je viditelně odlišná. Od pěkného hladkého masivního, odstínu do barvy dejme tomu vínové barvy, po světlý až ryšavý odstín, třeba na posledních tacticalech. Pak ještě něco mezi. Dá se podle toho nějak vystopovat, kde bylo vyráběno a přibližně kdy? A ještě jedna otázka, co na tuto pažbu použít jako základ pro následnou barevnou úpravu, lakování. Moc děkuji za váš čas a znalosti.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#754 » pon 19. dub 2021, 13:56

MilanCama: S tim stopovanim to budes mit tezke. S tim lakovanim, fakt to chces natirat? Nemel bys lepsi si to vymenit za nejake jine doplnky s rail listami apod. v barve kterou chces? (nic nerikam, jen nabizim jiny pohled na vec)

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#755 » pon 19. dub 2021, 18:30

Epoxidový dvousložkový lak by mohl chvíli vydržet. Před tím důkladně osmirkovat. Základ tu nebude třeba. Nicméně si myslím, že je to škoda. Pokud to natřeš už to nikdy nevrátíš do původního stavu.



MilanCama
Příspěvky: 36

Příspěvek#756 » pon 19. dub 2021, 23:56

Výzkumný a vývojový závod v Brně ve spolupráci se Státním dřevařským výzkumným ústavem v Bratislavě úspěšně vyřešil technologii lisování součástí z dřevotřískové hmoty, napouštěné fenolformaldehydovou pryskyřicí, jejichž výrobu zařídil v roce 1962 závod Bučina, n. p. Zvolen.
Chápu, že to potom asi mrskali tu či onde. Jenom pochvy na bodáky dělalo (asi) pět výrobců. O těch se toho dá najít bohužel víc. No nic, to už asi nezjistíme. Jinak té pryskyřice se právě bojím, aby to na ní chytlo. Je to jen takový experiment s jednou nepotřebnou pažbou. Každopádně děkuju.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#757 » úte 20. dub 2021, 08:43

Já sám jsem raději koupil Fab doplňky, takže s natíráním pažby nemám přímou zkušenost. Ale na jiných površích to funghovalo. Každopádně, pokud se do toho pustíš, nezapomeň se pochlubit, mohlo by to být zajímavé i pro ostatní.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#758 » úte 20. dub 2021, 08:47

Měl jsem jeden z posledních kusů a každý "dřevo" jiná barva :)
Vyřešeno doplňky od arsenalcz - ctí původní tvary (raily mít můžeš/nemusíš) a vzhled je díky antracitové barvě i tak někde úplně jinde. I bez bižuterie to vypadá velmi pěkně, rozhodně ne jak desítky let stará zbraň.
@MilanCama: Na nátěr původních dílů mám svůj názor, pak sem dej fotky, prosím, ať si jej buď potvrdím nebo se poučím jak to u takovýchle materiálů udělat.



jirka1983
Příspěvky: 12

Příspěvek#759 » pon 17. črc 2023, 06:34

Zdravím, na střelnici jsem si všiml, že se mi nějakým způsobem poškodil nosič závorníku na mé 858 (kousek se jej vyštípl). Zbraň kupovaná jako nová před třemi lety, nastříleno cca 2500 ks nábojů. Nemáte ponětím, čím mohlo dojít k takovému poškození? Jen podotýkám, zbraň, ani nosič závorníku mi nespadl...
Děkuji za případné info.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
smety
Příspěvky: 155
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#760 » pon 17. črc 2023, 09:17

Vypadá to jako vada materiálu. Vratné pružiny jsou ok? Jejich tuhost dobrá?
Byl namontován nějaký kompenzátor/ tlumič?
V krytu pružin nic nebrání v pohybu závěru? (Asi nepravděpodobné)



jirka1983
Příspěvky: 12

Příspěvek#761 » úte 18. črc 2023, 06:13

Dobrý den,
děkuji za reakci. Vratné pružiny by měly být v pořádku, kompenzátor ani tlumič namontovaný nebyl (na 58 ani nepoužívám). Kryt pružin je taky v pořádku, nic nebrání pohybu závěru. Skutečně to vypadá na vadu materiálu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů