CZ 858

Samonabíjecí pušky


zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#721 » pon 25. kvě 2020, 09:17

Super spoust udela poradne obehani,takze strilet a strilet.......nebo koupit pytlik uderniku,zapalniku a cvakat a cvakat.Spoust co jsem si zkusil na extra jetem kousku byla lepsi nez ak a necitil jsem zadnou potrebu to jeste nejak vylepsovat,bylo to uplne maslo



AntraX
Příspěvky: 21

Příspěvek#722 » čtv 28. kvě 2020, 14:01

Ahoj,

mám 2 dotazy.

K čemu je tahle pružina ve spoušti?
Obrázek
S pružinou je spoušť akorát brutálně tuhá. Bez pružiny mnohem lepší a na prázdno všechno jede jak má, nevim jak při střelbě (proto se ptám).


A teď druhý dotaz, jak vyndám selektor střelby, když mi tam zavazí to navařený účko, kvůli kterýmu nemůžu zmáčknout pružinu s dostatečnou pákou abych ji umáčknul?

Edit:
:oops: Koukám na 2 stránky zpět a řešíte přesně tu pružinu co jsem vyfotil, takže 1. dotaz beru zpět, pokud nebude hermexit bez ní, tak ji vracet určitě nebudu.



Petersis1
Příspěvky: 7

Příspěvek#723 » sob 30. kvě 2020, 22:47

Aby tactical nehermexil je zapotřebí udělat tohle

https://m.youtube.com/watch?v=3ydTXkLlY6c

Pak už ta torzni pružina , co měla Údajně zabránit hermex efektu je k ničemu. Fakt je ten, ze mne to dělalo i z ni , pak se tam vložil tu podložku a klid. Pruzina mi totiz praskla asi před dvěma měsíci při čištění , tak jsem něco málo četl a dočetl , ze nejenže neodstraní hermex efekt tak ještě muže nastat problém kdy praskne při střelbě , najdu vlákno, a supnu ho sem,
Co se tyče vyndani toho selektoru střelby , v tom úcku je mrnavej imbus který je potřeba vysroubovat , pak to jde rozebrat



AntraX
Příspěvky: 21

Příspěvek#724 » ned 31. kvě 2020, 13:11

:thumbup: díky za potvrzení domněnky, že pružina je totálně k h... Netuším, jak měla zabránit hermexu, když spoušť člověk drží stlačenou, takže když vzniká problém, pružina neděla nic.
O triku s podložkou vím, zatím nemám vůli skoro žádnou, tak snad nemusím řešit.

Toho závitu jsem si všimnul, ale že je to imbus, jsem neviděl (fakt je to mrňavý), dík moc.



AntraX
Příspěvky: 21

Příspěvek#725 » stř 3. čer 2020, 20:00

Tak inbus se nehne ani na jednu stranu, imbusovej klíč v kleštích se ohne v rotaci o 90 stupňů (se divim, že neprask) a to je vše, takže selektor asi nikdy nevyndám, vrtat se mi do toho zrovna dvakrát nechce...



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#726 » stř 3. čer 2020, 22:41

No a co si třeba na takovouhle aplikaci vzít sadu pořádných bitů,přes které se dá i poklepat,ráčnu nebo solidní T,přes noc na to kápnout WD 40 aby zachcalo i do lepidla v závitu a trošku ho načlo,příp. nakapat líh. Pokud bude mít tendenci se bit protočit,tak použít bit o něco větší z americké allen sady a naklepat jej do červa
Co?
To je jako dotahovat hlavu na autě tím plechovým multiklíčem z bicyklu....



AntraX
Příspěvky: 21

Příspěvek#727 » čtv 4. čer 2020, 10:05

:thumbup: bit zafungoval.

Nechápu, proč je to tam tak nakrev a ještě víc, že jsem to bitem nezkusil, dokud mi to někdo neřekne...



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#728 » čtv 4. čer 2020, 13:42

Tak možná,že to tam zalepili z důvodu,aby se to nevykroutilo a neudělalo nějaký bordel,nějaká promyšlenost provedení a ohled na nervy budoucího zákazníka je až na poslední koleji :lol:

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#729 » čtv 4. čer 2020, 16:20

No protože jsou i umělci co dělají zásah do zbraně a až jednou příjde na střelnici PČR kontrola a skoukne zbraň - dotyčný má po ZP ... jednoduché

Uděláno je tak aby to prošlo zkušebnou na CUZZS jako puška samonabíjecí



AntraX
Příspěvky: 21

Příspěvek#730 » čtv 4. čer 2020, 21:13

Jenže to by se musela ufrézovat celá ta kostka, takže kvůli umělcům mi to nesedí. Ten imbus drží selektor jenom aby se nehnul do strany. V samočinný verzi drží selektor díky kusům co nám chybí a aby sme je tam snadno nedali, je tam ta kostka.

Jinak vyjmutí selektoru kvůli důkladnýmu čištění nebo výmeně za oboustraný mi přijde celkem normální věc, takže pořád nechápu, proč je červ tak na krev. Ale příště už snad půjde líp, ale to bude za hodně dlouho.

zarozak píše:Tak možná,že to tam zalepili z důvodu,aby se to nevykroutilo a neudělalo nějaký bordel,nějaká promyšlenost provedení a ohled na nervy budoucího zákazníka je až na poslední koleji :lol:

Asi tak nějak to bude. Si řekli sichr je sichr. :D

Napadlo mě, existuje řešení na omezení vnikání spalin do podpažbí? Jako není to nic potřebnýho, jednou za dlouhý čas so holt sundá a vyčistí, jenom taková myšlanka, když jsem ho vracel zpátky.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#731 » čtv 4. čer 2020, 22:37

Kečup: Nemyslím si,že by někdo z řad běžné kontroly pčr byl natolik kompetentní,aby dokázal zhodnotit technické řešení kastrace a možný vliv neumělých zásahů do zbraně......i kdyby v jejich řadách byl nějaký technický fanda zbraní,který by to dokázal,tak jediné co může,tak zařídit,aby zbraň byla odeslána ke zhodnocení stavu k někomu kompetentnímu a hlavně odborně i právně způsobilému něco takového řešit......což určitě není kontrola pčr na střelnici

Antrax: Co tam chceš řešit se spalinama? Vždyť stačí jednou za uherský rok nebo klidně po každé střelbě protáhnout mezi laufem a podpažbím kus hadru natolik velký, aby to při protahování sem a tam pucovalo jak lauf,tak podpažbí a je to,ne? Tak to alespoň dělám já u kalacha,ale tam těch spalin zrovna moc nebývá,zato je to tam pěkně členité

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#732 » čtv 4. čer 2020, 23:18

Z běžné asi ne ale že skusenosti vím že mi na střelnici přišla kontrola a to na udání že tam střílíme z kulometu, policií přijela sice z úsměvem a pochopením ale dvoum klukům co měli AK koukali do zbraně , udělaly zápis a odjeli. Prostě jen náhoda, jinak osobně sem už jednoho ze střelnice vyhodil díky podobným věcem..... raději nebudu komentovat.

Co se týče té 858 z Brodu, na tě mám také ty kostky a i tu pružinu ale nezaznamenal jsem že by to vadilo či nějak blbli, jinak konstruktéři v Brodu asi udělaly chybu že to tak udělaly a bylo by tedy dobré jim vysvětlit že to je blbě. ;) :lol:



AntraX
Příspěvky: 21

Příspěvek#733 » pát 5. čer 2020, 09:20

Zazorak: No já se tam hadrem prostě dostal sotva ze stran ale pod lauf ani náhodou, ale jak člověk má teď hodně času tak asi vymejšlím kun...



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#734 » pát 5. čer 2020, 09:29

prostrč hadr drátkem pod laufem a pak můžeš protahováním tam a zpět čistit, nevyčistí se ty kraje, ale to snad neva



petko iz27
Příspěvky: 9

Příspěvek#735 » ned 13. zář 2020, 19:20

Zdravim mam dotaz ohledně vyhazovace hýbe se mi milimetr dopředu a dozadu vadi to nebo ho mam vic zaklepnout? Nechce se mi do toho bušit dik za info

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů