Bren 2

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#346 » úte 27. črc 2021, 21:52

Střelec má pravdu. Platí od 2021. Ani druh se nemusí (!) vyplňovat.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#347 » čtv 29. črc 2021, 14:35

Zavolal jsem do podnikovky CZUB ohledne toho, jaky nakupko je vlastne na Brena potreba a rekli mi, ze zalezi na tom, jestli je zrovna skladem zbran se zasobnikem na 10 ran (pak je to zbran B) a nebo na 30 ran (pak je to zbran A1)...cili udelat si nakupko do foroty je takovy trosku komplikovanejsi

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#348 » čtv 29. črc 2021, 15:43

To si nemyslím. Je vyrobená jako samonabíjecí, takže B. A-I se z toho stává až po vložení zlého zásobníku. Ale na ty máme zase výjimky. Takže výjimka na zásobníky a nákupko na B by mělo být ok ne?



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#349 » čtv 29. črc 2021, 15:49

A to, jaký k tomu dají zásobníky záleží na čem? Co zrovna "balič" v CZUB má po ruce? A podle toho to dají do CRZu jako A-1, nebo B?

Tohle fakt nechápu. Do samonabíjecí zbraně se středovým zápalem musí být nadlimitní zásobník _vložen_, aby byla kat. A-1 (§ 4a písm. a) bod 2. zákona č. 119/2002 Sb.). Když je vedle v krabici, tak je to pořád B, a stačí mít jen výjimku na nadlimitní zásobníky, abys tu krabici mohl koupit.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#350 » čtv 29. črc 2021, 15:54

risa2000 píše:A to, jaký k tomu dají zásobníky záleží na čem? Co zrovna "balič" v CZUB má po ruce? A podle toho to dají do CRZu jako A-1, nebo B?

Tohle fakt nechápu.

Prodavam, jak jsem nakoupil. Takhle jsem to pochopil-ze proste ve fabrice ty zbrane, ke kterym pridali velkej zasobnik, jsou v CRZu jako A-1 a hotovodvacet. To jsou zbrane, ktere maji aktualne na prodejne. Dalsi, pozdeji letos vyrobene, udajne maji byt uz s malym zasobnikem a tudiz v CRZu jako B

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#351 » čtv 29. črc 2021, 21:47

TVL, to je masakr! A když se ten 30 raný zásobník rozbije a budeš mít kvér jen s malým, nebo bez tak se z něj stane co? Osobně bych si žádnou pušku "vedenou kvůli zásobníku" jako A-I nekoupil!
Za prvý je to kravina a za druhý to snižuje její prodejnost.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#352 » pát 30. črc 2021, 13:05

Hele, nevim, taky mi to prijde jako slusnej bizar a proto by me zajimalo, jak to resili kolegove, co letos Breny kupovali...
Ale to snizeni moznosti ji pak prodat, to nevim proc...na A-I dostane clovek nakupko stejne jako na B, ne? Se mozna jen hloupe ptam, ale podle novyho zakona jsem jeste zbran nekupoval, tak nevim...



Erunamo
Příspěvky: 196

Příspěvek#353 » pát 30. črc 2021, 17:01

Bohužel v tomhle neporadím. Kupoval jsem Brendu těsně před tím než vstoupil v platnost nový zákon na staré nákupko. Každopádně měl jsem v balení 10 raný plecháč. Kolega co kupoval svýho brena ve stejnou chvíli jako já měl v krabici klasický 30 raný. Sami jsme se tomu divili, ale prodavač řekl, že bedny s desítkovýma jsou balený později než ty s třicítkama, který jsou staršího data. Těžko říct jak je to teď.



vaclaff
Příspěvky: 149

Příspěvek#354 » ned 5. zář 2021, 12:02

Kupoval jsem ted ARko a bylo B, akorat po me chteli ukazat vyjimku na zásobníky.Melo by to byt stejny.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#355 » úte 25. led 2022, 10:16

Armáda přebírá nové české pušky pro přesnou střelbu CZ BREN 2 PPS

Jedná se o samonabíjecí pušku ráže 7,62 x 51 NATO o celkové délce 1300 mm, délce hlavně 457 mm, hmotnosti 4,6 kg, dostřelu 600 - 800 m a přesnosti 2 MOA (zásah kružnice o průměru 360 mm na vzdálenost 600 m).
https://www.czdefence.cz/clanek/armada- ... -internetu

Zbraň je určena pro mechanizované a výsadkové jednotky k ničení bodových cílů ve vzdálenosti nad účinný dostřel útočné pušky. Vznikla na základě požadavků bojových jednotek a jejich zkušeností z operačního nasazení. Ve výzbroji armády nahrazuje samonabíjecí odstřelovací pušku SVD Dragunov a SVDN-3 Tiger.

Z celkového počtu 350 kusů armáda převezme do konce tohoto týdne prvních 242 kusů pro jednotky 7. mechanizované brigády, 4. brigády rychlého nasazení, 43. výsadkového pluku a 102. průzkumného praporu. Do konce letošního roku získá zbývajících 108 kusů této zbraně

Obrázek
Puška pro přesnou střelbu CZ BREN 2 PPS | Česká zbrojovka a. s. Uherský Brod

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#356 » úte 25. led 2022, 16:30

Porovnání přesnsoti samonabíjecí pušky Bren2 PPS a SVD Dragunva
https://techsvet.cz/nejnovejsi-zpravy/v ... -internetu
Jak moc byl test ovlivněn výběrem munice nebo kvalitou střelce netuším.

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 243

Příspěvek#357 » úte 25. led 2022, 17:04

Hlavně to prý nebyl Dragunov ale Tigr

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#358 » úte 25. led 2022, 20:47

Myslíš, že se to tak moc liší Tygr a Dragunov? Délka hlavně je 620mm u obou ruských modelů. U Brena PPS je to údajně 457mm (nevím proč tak málo)

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#359 » stř 26. led 2022, 12:26

Jsem poněkud zmatený z toho článku. Na jedné straně tam je uvedeno toto: "Nejedná se o pušku pro odstřelovače, ale o velmi přesnou pěchotní zbraň, která primárně doplňuje palebný systém bojových jednotek o schopnost vyřazovat důležité nepřátelské cíle na bojišti,“ vysvětlil plukovník gšt. Zdeněk Mikula, ředitel odboru rozvoje pozemních sil SRS MO."
Na druhou stranu se tam píše, že to má nahradit odstřelovacího Dragunova a na třetí stranu, že to posílí palebnou sílu ve spojené s kulometem.
Tak co to tedy je? Hybrid mezi BREN2, kulometem a Dragunovem? Další hračka, jejíž vývoj i nákup jsme zaplatili?



Redsnake
Příspěvky: 309

Příspěvek#360 » stř 26. led 2022, 12:46

Imho prostě DMR

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 8 hostů