Bren 2

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#376 » ned 27. bře 2022, 13:00

Odkaz, fotky?



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#377 » ned 27. bře 2022, 14:10

Na UA se už chvíli objevuje, před pár dny to nadhodil například Brandon Herera v rámci komentáře fotky kde jedna strana ukořistila Bren 2 a zároveň DP27
Mám pocit, že military-portál.cz na FCB nahrazoval fotku Brena 2 v rukou skupinky proukrajinských sil - možná US dobrovolníků, ale už si nepamatuju
Ovšem neslyšel jsem o tom, že bych jich tam bylo nějak hodně nebo se jimi někdo plošně vybavoval, spíš si ho tam prostě někdo dovezl.
Před časem byla i někde fotka Brenu 2 na nějakém "tradičním" (Sýrie/Afu/Irák...) bojišti mimo jednotky AČR

Edit:
Tak jsem je pomíchal - na M-p byla fotka gruzínského dobrovolníka s Bren 2 a amíků s vz. 58
Obrázek
Naposledy upravil(a) Idahou dne ned 27. bře 2022, 14:13, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#378 » ned 27. bře 2022, 14:13

Já se ptal na fotky prasklého Brena2 PPS



film
Příspěvky: 94

Příspěvek#379 » ned 27. bře 2022, 14:50

fotky prasklého Brenu2 PPS budou možná časem, nebo taky vůbec, doporučuji sledovat to "jiné" forum



film
Příspěvky: 94

Příspěvek#380 » ned 27. bře 2022, 15:25

tady na Twittru jsou fotky více kusů bren 2 od běloruských dobrovolníků, někteří mají i příslušenství, asi kolimátor
https://twitter.com/war_noir/status/150 ... 59/photo/1



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#381 » stř 30. bře 2022, 08:31


Uživatelský avatar
Vovas
Příspěvky: 91

Příspěvek#382 » stř 30. bře 2022, 08:39

To není dobrá reklama.



Erunamo
Příspěvky: 196

Příspěvek#383 » stř 30. bře 2022, 08:40

Mám teda jen 223 verzi s 16" hlavní, takže nemohu přímo porovnávat s PPS, ale blokaci a pár dalších míst mám vymačkanou dost podobně. Nicméně po nějakých 100 výstřelech se vše ustálilo a teď má puška nalítáno přes tisíc ran bez závady. Jediný nešvar, který se mi děje od pořízení zbraně je to, že při střelbě s Magtechy z každé nábojnice odkrojí závěr cca půl milimetrovou špónu, kterou musím vyfoukat ze spoušťáku. S žádnými jinými náboji se to neděje.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#384 » stř 30. bře 2022, 08:57

Česká armáda má problém. Nové pušky selhávají
Firma je dobrá v marketingu. Škoda, že kvalita výrobků slibům neodpovídá.
Obrázek
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ce ... i-40392014

Česká armáda začala na začátku roku přebírat nové pušky pro přesnou střelbu CZ BREN 2 PPS, které byly součástí obrovské zakázky na ruční palné zbraně v celkové hodnotě 2,8 miliardy korun. Podle informací Novinek ze dvou nezávislých zdrojů ale už několik těchto zbraní při střelbách selhalo. Zdroje Novinek ale mluví o větším počtu i o závažnějších problémech. Konkrétně blokace zápalníku, kdy nábojová komora zřejmě nevydržela tlak vyvinutý nábojnicí. „Souvisí to asi se špatnou konstrukcí. Jedná se o chybu blokace zápalníku. Je pravděpodobné, že komora neudrží tlak té větší nábojnice u patrony s takto silnou náplní,“ Jak přiblížily zdroje redakce, má se jednat o munici z Rumunska. Armáda řeší, zda by problémy nevyřešilo „slabší“ střelivo.
Zbrojovka se vykrucuje a vinu svádí na střelivo. Trochu nečekané odůvodnění u vojenské zbraně



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#385 » stř 30. bře 2022, 09:17

Jednu věc moc nechápu. Jak souvisí tlak v komoře s blokací zápalníku?

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#386 » stř 30. bře 2022, 09:26

V to místě je zmenšená tloušťka stěny nábojové komory (zafrézováním drážky) a hlaveň praská. Je to dáno chybou konstrukce a nedostatečným testováním. Očividně se dělá i silnější munice než z S&B a výrobce (resp. konstruktéři) o tom nevěděli. U vojenské zbraně fatální opomenutí. Chybu vidím v malém konstrukčním týmu, spěchu a snaze výrobce uspořit při testech, které jsou nedostatečně náročné (surové). Za vývoj nové verze zapalatíme všichni. Dá se očekávat, že vadné hlavně se budou muset měnit. Nebo nepoužívat ve válečných konfliktech, kde je je původ munice nejistý.



Motostrelec
Příspěvky: 110

Příspěvek#387 » stř 30. bře 2022, 09:30

Sorry ale ten článek je hrozný "slint" a zjevně ho pasal někdo, kdo nemá nejmenší přehled v konstrukci zbraní a ani elementárních technických souvislostech.... Zhruba uroveň zpráv na TV Hovna...

Jinak ta vymáčklinka na blokaci zápalníku - pokud se o ní vyloženě kladivo spoušťáku nepřibrzdí natolik, aby nepřeneslo dostatek energie pro spolehlivou iniciaci zápalky, tak je jen estetka. A podobných vymáčklinek najdete v jiných zbraních zvučných značek a slavné minulosti také dostatek.



Motostrelec
Příspěvky: 110

Příspěvek#388 » stř 30. bře 2022, 09:31

Letec 12 píše:V to místě je zmenšená tloušťka stěny nábojové komory (zafrézováním drážky) a hlaveň praská. Je to dáno chybou konstrukce a nedostatečným testováním. Očividně se dělá i silnější munice než z S&B a výrobce (resp. konstruktéři) o tom nevěděli. U vojenské zbraně fatální opomenutí. Chybu vidím v malém konstrukčním týmu, spěchu a snaze výrobce uspořit při testech, které jsou nedostatečně náročné (surové). Za vývoj nové verze zapalatíme všichni. Dá se očekávat, že vadné hlavně se budou muset měnit. Nebo nepoužívat ve válečných konfliktech, kde je je původ munice nejistý.



Vždyť je ta blokace na druhé straně nosiče závorníku, než je nábojová komora :lol: :lol: :lol:

Navíc pokud si strojař, tak jistě víš, že analizovat proč něco někde praská není tak jednoduché, aby se to hned hodilo na konstrukci... Klidně může být na vině nedodržení technologické kázně ve výrobě, vstupní materiál, nedodržení správného postupu tepelného zpracování.....



Erunamo
Příspěvky: 196

Příspěvek#389 » stř 30. bře 2022, 09:52

Přijde mi, že fotka omačkané blokace s popisovanou ,,závadou při nabíjení" moc nesouvisí. Jak jsem psal moje blokace je omačkaná víceméně stejně a bicí kladivo má lehce omačkanou plochu přesně v místě kde dochází ke kontaktu s blokací při úderu kladiva na zápalník. Ale ani jedna z těchto estetických vad nemá žádný vliv na funkci zbraně. A nějak mi uniká proč by omačkaná blokace měla vést k závadě při nabíjení.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 522

Příspěvek#390 » stř 30. bře 2022, 10:06

Za týden jedeme do CZUB, tak se poptáme. Zaměstnacni jsou fanaticky loajální, proto podobná témata jsou velmi citlivá.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: AT.50, Duke650, Gatling71 a 15 hostů