CZ 858 - problém při nabíjení

Samonabíjecí pušky


kk
Příspěvky: 1019

Příspěvek#16 » ned 5. dub 2020, 09:38

Kečup: ja mam jen original, mam jak uplne nove zasobniky tak opotrebovane, neco bylo se zbrani, neco kupovane po armyshopech. Jen si bohuzel nepamatuju co jsem zrovna mel kdyz se to sralo.
Ale podle te posledni fotky je videt ze je to vytlaceno do druhe strany nez je dalsi naboj v zasobniku, coz me prave privadi na myslenku, ze ten dalsi jak se tlaci nahoru tak to natlacil na stranu. Takze bud silna pruzina nebo spatne pretazeny zaver.

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#17 » ned 5. dub 2020, 09:57

Podobné rady na odstranění závad je popsáno v příručce SA-58 na straně tuším 73

obrázek z netu ilustrační
Obrázek

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 493

Příspěvek#18 » ned 5. dub 2020, 10:47




kk
Příspěvky: 1019

Příspěvek#19 » ned 5. dub 2020, 10:51

Walt: slozka je chranena heslem ...
edit: PS: nedalo by se to prosim nejak stahnout v zip archovi apod? stahovat takovou hromadu obrazku jednotlive ...

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 493

Příspěvek#20 » ned 5. dub 2020, 10:54

mrknu na to, asi jsem neco blbe nastavil

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 493

Příspěvek#21 » ned 5. dub 2020, 11:09

heslo jen "Sa58"



kk
Příspěvky: 1019

Příspěvek#22 » ned 5. dub 2020, 11:18

Walt: skvele, jen kdyz bys to moc prosim mohl hodit do nejakeho zip nebo rar archivu, at si to clovek muze stahnout a v klidu procist. Diky moc



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#23 » ned 5. dub 2020, 18:51

Zkus tohle:
https://uloz.to/tamhle/hzGPnVEqp8ER

Doplnění: Kečupem ukázaná titulní stránka by snad měl být Děl 21-5, v téhle přepsané verzi je tabulka poruch a závad od strany 56.



kk
Příspěvky: 1019

Příspěvek#24 » ned 5. dub 2020, 21:00

Diky, uz to mam :)

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#25 » pon 6. dub 2020, 10:21

Golem píše:Zkus tohle:
https://uloz.to/tamhle/hzGPnVEqp8ER

Doplnění: Kečupem ukázaná titulní stránka by snad měl být Děl 21-5, v téhle přepsané verzi je tabulka poruch a závad od strany 56.


Jo je to možné už si to nepamatuju :)



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#26 » pon 6. dub 2020, 19:25

Pavelskodas píše:Mám také stejný problém,

poradíte?


Poradíme ;)

Vám,co máte tyto problémy při podávání,pomůže zabrousit a zaleštit hranky na spodní straně předních ozubů,přesně ty o které se většinou kousne náboj. Nemusí se to nijak hrotit jen sjet pořádně dokulata ty rožky na spodních stranách(ne celé rohy) a řádně to zaleštit do klouzava. Na přesnou práci bez zbytečných narušení míst okolo poslouží dobře "dremelka" se sadou leštících kotoučků a pasty.Po tomto tuningu je s tím nadosmrti pokoj a náboj jakékoliv provenience a provedení tam vždy vklouzne jak do maminy i při brždění závěru rukou ;) Zbraň taky nebude tak náchylná na horší zásobníky a nebude ničit vrypama drahé mosazné hylzny pro ty,kdo chtějí přebíjet.....

Další možnost-ovšem mnohem finančně náročnější je vystřílet z toho několik tisíc českých nábojů bxn(které nejsou lakované ani pokovené kousavou vrstvou jako ostatní,přesto jsou s ocelovou nábojnicí) se zatnutými zuby a vyklidněnými nervy,bude se to srát,bude se to kousat,ale časem,jak se to samo oleští to pomine.....

Na ilustrativním obrázku je sice verze .223,ale pro představu co zaleštit to stačí

Obrázek



kk
Příspěvky: 1019

Příspěvek#27 » pon 6. dub 2020, 19:58

zarozak: diky za radu, ja zustanu u sveho, protoze se mi to stalo jednou :)



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#28 » pon 6. dub 2020, 20:26

zarozak: máš zkušenost, že tam vznikají otřepy nebo jakési ostré hrany při střelbě?



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#29 » pon 6. dub 2020, 20:36

Ne,ty ostré hrany tam jsou od výroby.S nábojema bxn co se používají/používaly v armádě to problémy (povětšinou) nedělalo,protože mají úplně jinou povrchovou úpravu než ostatní dnes běžně dostupné náboje jiných proveniencí. Prostě to klouzalo s nima dobře. Když se tam nacpe měkká mosaz např. od SB tak se do toho ty otřepy zaryjou a zasekne se to napůl cesty,tak samo ta pomosazená vrstva u číňanů/rusáků/kyrgyzstán atd.
trošku líp jsou na tom hladce lakované bulhary atd. ale taky to blbne. Tím zaleštěním těch místeček tyto problémy úplně vymizí a jede to jak švýcary

Při střelbě a používání tam žádné otřeby nevznikají,spíš se to oleš´tuje a zajíždí,což je žádoucí,ale trvá to zbytečně dlouho a kdo chce mít zbytečně dlouho nespolehlivý kwer? Však všimněte si schválně,že nejlíp a s nejméně problémy šlapou ty úplně vylítané,hodně používané kosy ;)



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#30 » pon 6. dub 2020, 20:52

Ptal jsem se proto, že CZ 858 nebývají zcivilněny z úplně nových kusů, postupem času naopak z víc olítaných až skoro dolítaných (alespoň co jsem kolem sebe viděl), proto předpokládám, že takové to "zaleštění" už absolvovaly. Ale je to pro mě v teoretické rovině, osobně jsem ani s Tacticalem (už před mnoha lety, to ještě UB nevyškrábával dna skladů), ani s Gazelou takovýhle problém nikdy nezažil.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host