Výběr pušky v ráži .223 Rem

Samonabíjecí pušky


Xaw
Příspěvky: 112

Příspěvek#661 » čtv 15. dub 2021, 14:51

Může, pouze nejde se sklopenou střílet.



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#662 » čtv 15. dub 2021, 15:19

MCX je AR platformě hodně podobný, ale s jiným mechanismem může střílet sklopený. Když si Antreg osadíš Law Tac koncovkou, můžeš natáhnout náboj do komory, sklopit a máš k dispozici 1 výstřel, než bude třeba pažbu zase vyklopit a natáhnout další náboj.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#663 » čtv 15. dub 2021, 16:47

izerS18 píše:Pri volbe pusky na 50 az 100m jsou vsechny vyse uvedene volby naprosto luxusni.
Osobne bych volil mezi SIG a Antregem. Pro me je Bren 2 lehce atypicky a nelibi se mi vzhledove. V teto cenove katergorii chci i zbran, co mi sedi do oka:)

Me u Bren 2 (predpokladam, ze se bavime o razi .223 Rem) obrovsky zklamalo chovani zbrane pri strelbe. Nevim proc tomu tak je, ale zatimco v 7,62x39 to bylo solidni, tak ve .223 katastrofa.
Antrega jsem sice zatim drzel jen na sucho, ale urcite bych ho uprednostnil oproti SIGu, a to nejen kvuli pozitivnim hodnocenim, ktere dostava, ale taky kvuli vsem vyhodam spojenym s porizenim tuzemskeho produktu.
Jinak si jeste prihreju polivcicku se svoji flintou a doporucim do vyberu zahrnout taky V-ARku, ktera je na tom kvalitou podobne jako Antreg, jen za mensi peniz



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#664 » čtv 15. dub 2021, 17:01

Osobně si myslím, že nedoceněná je plynová VAR. Sice není milspec, ale popravdě, pokud se nepotřebuji bavit tuningem, resp. mám představu co chci hned při objednávce, kdy se dá lecos poupravit, tak v dané cenové nemá kvalitativní konkurenci.



Zb.
Příspěvky: 4

Příspěvek#665 » úte 13. črc 2021, 12:35

Zdravím,

niečo som sa uz dočítal síce, ale rad by som sa este poradil.
Plánujem nákup “prvej dlhej” a po prezeraní rôznych webov , pozeraní tohto fóra som zvažoval buď Ruger AR- Pistol 10.5” alebo ADC M5 Plus 12.5”
Účel - občasné strieľanie na kratšie vzdialenosti, možno časom niečo dynamickejšie.
Plánovaná investícia je do tých 1500€, čo spĺňajú obe. (Ruger 1100 +- a ADC 1500)
Neviem ako to je čo sa kvality týka. Milspec sú obidve, kvalita dielov - netuším, akurát viem že Ruger berie BCG od BCM, ADC si robia všetko sami, telo je +- asi rovnaký matroš , vnútro neviem.
Na Ruger su všeobecne dobre ohlasy, bohužiaľ k tej ADC sú všetky recenzie v Taliančine bez titulkov, tu sa k nej vyjadrili dvaja ľudia (k tým novším modelom).
S Rugerom je každopádne problém t.č s dostupnosťou u nás , tak neviem či sa oplatí vyčkávať, alebo ísť do ADC.
Čo sa týka negatív , čítal som že spoľahlivosť plynového systemu klesá s dĺžkou hlavne, bohužiaľ ale Ruger nerobí 12-13” verzie, ale až 16. Preto mám obavy z tej 10.5 trochu. ADC mali v minulosti nejaký problém s dielmi, vadné buffer/ BCG , momentálne neviem či sa čosi ešte vyskytlo.
Snáď ešte jedna vec, je V-AR natoľko kvalitnejší výrobok že by sa oplatilo doplácať o 1/3 viac ? (Vzhľadom na účely použitia)
Vďaka za všetky rady a usmernenie.



izerS18
Příspěvky: 1253

Příspěvek#666 » úte 13. črc 2021, 12:44

Jak jsem kupoval ja. Vse jsem si prosel, osahal a vzal V-ARku, protoze kvalita zpracovani uplne jinde. Skvela miridla, nic jsem nemusel dokupovat (pazba, ustovka, jiny m-lok) a ihned po vybaleni se slo palit.
Za me ti mohu doporucit, aby ses idealne na kazdou zbran podival. Pro me doplatek za V-AR daval smysl, ale kazdy to ma jinak:)



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#667 » úte 13. črc 2021, 13:04

Taky bych vzal do úvahy nákup použité zbraně, pak se dá třeba koupit V-ARka za rozumný peníz a při její kvalitě v tom není problém.



Zb.
Příspěvky: 4

Příspěvek#668 » úte 13. črc 2021, 21:19

Ja bohužiaľ nemám možnosť skúsiť, absolútne nemám tušenia kde by som sa dostal k V-AR a ADC u nás.
Každopádne najmä ma zaujíma čo tie Rugre vs ADC :D

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#669 » stř 14. črc 2021, 04:32

Čo sa týka negatív , čítal som že spoľahlivosť plynového systemu klesá s dĺžkou hlavne

Tak to je opravdu moudro hodné tesat do kamene pro výstrahu, aby každý věděl, že nemá věřit kdejaké kravině...Ono je třeba pro danou délku hlavně zvolit plynový system a tomu přizpůsobit taky zbytek zbraně co ovlivňuje cyklus (buffer, pružinu...)
Gas system je běžně v délkách pistol, carbine, mid a rifle ono naopak rifle je nejklidnější a carbine nejuskákanější co se chování zbraně týče. Ano největší všežravec co se kdejakého střeliva týče je carbine protože je obvykle značně "overgassed" ale rifle pokud je krmen normálními náboji co nejsou laborovány jako "čajíčky" funguje jak má a bonusem je velmi klidný projev pušky..
Tedy pomerně zjednodušeně řečeno..
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Zb.
Příspěvky: 4

Příspěvek#670 » stř 14. črc 2021, 18:27

Tak som teda múdrejší, vďaka za info.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#671 » stř 14. črc 2021, 19:54

Za mě Ruger. Protože ho mam :D . A taky protože mám absolutně nulovou důvěru v italské výrobky. Měl jsem italskou motorku :roll: :roll: :roll: dostupnost náhradních dílů se rovná nule. Podobné zkušenosti mám i s jinými věcmi z Itálie. Ale pokud bude ADC milspec, nemusel by být velký problém...

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#672 » stř 14. črc 2021, 20:04

?? Parite? Hodnota prispevku nula, vtip to taky asi neni, tak nechapu.

PS: mel sem Švedskej svetr a kousal a v pracce se srazil. Nikde se nedalo sehnat zvetsovadlo. Takze nekupujte švedsky zbrane. Tvl logika hadr.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#673 » stř 14. črc 2021, 21:37

ADC mám v okolí 2 a možná bych řekl, že v základu po koupi je to lepší flinta než můj Colt, když byl v základu. Ale je pravda, že oni kupovali nějaké sportovní, kdežto já obyčejnou jakože "vojenskou". Nákupka byla ale hodně podobná, přes 30.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#674 » pát 16. črc 2021, 10:56

McFly píše:
Čo sa týka negatív , čítal som že spoľahlivosť plynového systemu klesá s dĺžkou hlavne

Tak to je opravdu moudro hodné tesat do kamene pro výstrahu, aby každý věděl, že nemá věřit kdejaké kravině...Ono je třeba pro danou délku hlavně zvolit plynový system a tomu přizpůsobit taky zbytek zbraně co ovlivňuje cyklus (buffer, pružinu...)
Gas system je běžně v délkách pistol, carbine, mid a rifle ono naopak rifle je nejklidnější a carbine nejuskákanější co se chování zbraně týče. Ano největší všežravec co se kdejakého střeliva týče je carbine protože je obvykle značně "overgassed" ale rifle pokud je krmen normálními náboji co nejsou laborovány jako "čajíčky" funguje jak má a bonusem je velmi klidný projev pušky..
Tedy pomerně zjednodušeně řečeno..


O uskákanosti a přeplynování pušky rozhoduje ze všech aspektů nejvíc hlavně průměr gasportu. I carbine délky s průměrem gasportu na spodní hranici umí být opravdu velmi klidné a čajíčky je neobtáhnou taky - viz. třeba můj MP sport II. Jiná otázka je svinivost systému....čím blíž je gasport komoře, tím víc jde bordela do systému a tím dřív se flinta na bordel zastaví. Toť z praxe



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#675 » pát 16. črc 2021, 16:30

Ono s dlzkou hlavne a kratkeho odvody plynov prichadzaju aj ine problemy. Podstatne skorsie opotrebenie dielov (najme buffer pruziny a zavornika - co je vacsi problem) a rychlejsia erozia gas portu.

Takisto je nutne si uvedomit, ze .223 bol navrhnuty na dlhe hlavne a pri tychto kratasoch ide vykon rapidne nadol, puska je vyrazne uskakanejsia a VELMI hlucna. Defakto je z toho maly plamenomet. Za mna je uplne minimum pre .223 aspon 14.5”, vsetko pod to vyzera sice tacticool ale vykon ide do prdele.

O nejakej zavodnej dynamike s takou puskou moze Zb len snivat, lebo je to nekludny kon.
Jo Krinkov to je ina.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů