Výběr pušky v ráži .223 Rem

Samonabíjecí pušky


John Galt
Příspěvky: 22

Příspěvek#616 » úte 29. pro 2020, 11:42

Volně plovoucí předpažbí má až Savage Recon, kterej je lehce nad rozpočet. Ale pokud by vadila 18ti palcová hlaveň u Rugera mohl by být řešením. Ruger MPR má určitě lepší spoušť a bude se líp chovat rifle vs. mid gas system.



izerS18
Příspěvky: 1254

Příspěvek#617 » úte 29. pro 2020, 11:43

Ahoj. S ADC strili kamos uz 2 roky a nerikal nic o zavade. Ma k tomu i .22LR upper na cviceni, aby neplatil randal za .223.
Osobne bych tam pak resil jen spoust, neni pro me uplne plynula, ale to ma kazdy jinak. Jestli mas moznost videt obe na zivo, udelej to a pak se v pohode rozhodnes, co vybrat;-)



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#618 » úte 29. pro 2020, 12:40

Wert: ADC asi nejlepší volba z uvedených... Mají v nabídce i verzi Plus(ta se ještě vejde do rozpočtu), nebo Spartan, ta je 2 litry nad... Ty gramy navíc-u pístovek je nikdo neřeší a tolik si je pochvalují...;-)



wert
Příspěvky: 161

Příspěvek#619 » úte 29. pro 2020, 20:59

Díky moc všem za odpovědi. Savage Patrol je bohužel jen klasika v 16" a s klasickým vysokým gasblockem s mouchou, Recon už je na tom líp (plovoucí předpažbí), ale jediná dostupná skladem je v 18" a za tu cenu bych už asi stejně volil Ruger MPR. Vypadá to, že ADC je jediná AR15, která je momentálně v republice skladem i v 12.5 a 14.5 a za rozumnou cenu. Jenom ta těžká hlaveň. Vím, že pístaři to taky neřeší, jenže ta hmotnost je i jeden z důvodů proč chci klasickou DI. Přecejen i Perun má ve 12.5 nějakých 2.7kg včetně kolimátoru (dle videa Tacticoolny). ADC má ve 12.5" 3.1kg holá, což už je rozdíl. To i moje ověšená kosa je na tom dost podobně a to má píst a hlaveň 15.5" :) Každopádně ještě jednou díky



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#620 » stř 30. pro 2020, 08:57

wert, s predpazbim si nerob starosti. Vymenit to je otazka 30 minut, zveraka a par jednoduchych nastrojov aj z Aliexpress za 40 Eur. Toto fakt nie je vec ktora by rozhodovala o tom, ktoru AR si idem kupit.

Skor pozeraj po veciach ako ci ta 16" ma middle length gas system a nie carbine, si ma riadne uchyteny gas key preliacenim otvorov na sroby atd., ci nie je preplynovana celkovo kvoli nadrozmernemu gas portu.

Predpazbie si vymenis hned a aj ten cinsky Vector Optics za tu cenu vobec nie je zly. Podstatne je mat kvalitnu hlaven uz v zaklade. Predpazbie nestriela.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#621 » stř 30. pro 2020, 09:12

Njn.. Spousta lidí jede podle vzhledu. Změnila se mentalita kupujícich.. Ani u aut už mnohdy prodejce neuvádí to podstatné, jen že je bezpečné komfortní a má funkce XY se spotřebou XY, to že má litrový motor a zrychlení jak dostavnik taženej volem už nikoho nezajímá :) Wert si ani nevšiml že skladový 18" Recon není 223 ale 224 a má stavitelný gasblok proto ta jiná cena (protože kouká jen na look a pár nepodstatných parametrů) .. :). Jinak raději bych jako základ pro stavbu vzal Patrola a prostě ho oblékl dle svého. Protože je to dobrý základ, 16" mid gas, dobrej lauf, slušně zpracované díly, hmotnost 3kg a spoušť co se do začátku dá

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#622 » stř 30. pro 2020, 13:58

Pod to se můžu podepsat.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#623 » stř 30. pro 2020, 19:34

Plny suhlas. Savage je super zaklad na prestavbu. Hlaven so stupanim 1:8 je podstatne lepsi zaklad ako vacsina pusiek co ma 1:7. Obzvlast s tym, co tu vzasade ludia strielaju - lahke 55 gr. strely.

Tudiz by som bral Savage a vymenil gas blok (alebo upilil stavajuci odstranenim muchy, aby vosiel pod free float) a predpazbie za plavajuce. Spust je mozne poladit este dalej JP pruzinkami a prelestenim, s uplne lahkymi pruzinami kladiva od JP este skratit kladivo na odlahcenie a hla, 3x lepsia spust za malicko penazi. Isto, ATC Gold ci Geissele to nikdy nebude ale…



Uderník
Příspěvky: 2

Příspěvek#624 » stř 30. pro 2020, 21:51

Ahoj Všem
Chtěl jsem se zeptat na váš názor na tuto zbraň.
https://www.mossberg.com/category/series/mmr-carbine/
Chtěl bych si ji koupit jetou, ale ve velmi dobrém stavu s doplňky. Všiml jsem si, že tento model není vybaven dorazem závěru. Je to na škodu nebo ani né? Jedná se o starší model z roku 2017. Děkuji předem za odpověď.



wert
Příspěvky: 161

Příspěvek#625 » stř 30. pro 2020, 22:57

@McFly: Přesně tak, vždycky jde jen o vzhled, prostě blond s velkýma kozama, zbytek mě nezajímá :)
Ale vážně, znovu díky všem za odpovědi. Nejsem expert na AR15 a žádnou ještě nemám, ale samozřejmě za ty roky co střílím a po AR15 pokukuju jsem už taky něco ošahal a nastudoval, takže nějakou představu mám. Tu komoru 224 valkyrie jsem opravdu u Recona přehlídl, ale spíš proto, že když jsem viděl jen 18" tak jsem to automaticky vyřadil z repertoáru, protože jsem chtěl primárně 14.5 nebo 12.5. A samozřejmě souhlas, že pokud 16", tak jedině mid lenght, taky proto jsem už na začátku psal, že všechny ty standardní budgetovky v 16" s carbine lenght (tj. Oracle, Ruger 556, SW MP15 atd) beru jako úplně tu poslední a nejhorší možnost. Ad plovoucí předpažbí: nejde vůbec o vzhled, ale o praktičnost a ergonomii - a zároveň jsem měl pocit, že za slušný předpažbí dám minimálně několik tisíc, proto u levné zbraně do 30k jsem to bral jako slušnou úsporu. Ale samozřejmě jestli se dá pořídit ten Vector Optics za 30USD, tak potom není co řešit a díky za tip Machead. Dílnu a nějakej vercajk mám. Samozřejmě je to všechno o kompromisech a o ceně, kdybych tohle neřešil, jdu rovnou do DD nebo BCM a pořídím 18" s rifle systemem na sport/long range a k tomu 10.5" kraťase na taktiku. Ale u té první univerzální na všechno mi ta 14.5" či 12.5" přijde jako rozumný univerzál. Samozřejmě se člověk připravuje o potenciál toho náboje, s každým palcem jde ta rychlost a účinnost rapidně dolů, ale jak jsem psal, je to primárně na dynamiku na 50m střelnici a na tyhle účely mě opravdu víc láká něco lehkýho ve 12.5" a v této kategorii je ten Perun asi bezkonkurenční. Sice bych radši 1:8, ale nakonec lepší 1:9 než 1:7. Sice přebíjím, ale na nějakou dynamiku do 50m a při mé frekvency bych to stejně řešil levnýma 55gr sypačkama a Barnaulama. No a věřím vám, že ten Savage bude super základ, jenom škoda, že se nenabízí i ve 14.5" v midu, i když chápu, že částečně je to kvůli spolehlivosti a pak hlavně asi kvůli US legislativě, kdy všechno pod 16" se zázrakem mění v pistoli a ATF potřebuje z něčeho žít :) Jinak ještě jednou díky moc za rady, beru teda ten Savage 16 jako slušnej základ, ale kdyby vás ještě napadla nějaká jiná alternativa v 14.5 nebo 12.5 tak předem děkuju

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#626 » stř 30. pro 2020, 23:09

Si kup nějakou zachovalou nenatuněnou komisi v 16", k ní novou hlaveń 14,5" v middy s 1:8 za cca 8 tis. a máš pořešeno. ;)



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#627 » stř 30. pro 2020, 23:13

Tak taku ponuku by som rad videl :D



wert
Příspěvky: 161

Příspěvek#628 » stř 30. pro 2020, 23:24

No upřímně mě taky napadla varianta koupit Ruger MPR, což je 18" s rifle a velice slušná spoušť - a až trochu opadne Perun šílenství tak koupit 12.5" Perun upper a měl bych pokrytý obě spektra... Upřímně, ten Ruger MPR mě fakt nadchl, fakt slušná spoušť, rifle leght, 1:8, dokonce i dřív kritizovanej unshrouded BCG už v nových verzích dělají shrouded, takže za ty prachy slušná puška, akorát jako univerzál mi přijde dlouhá. Pokud bych ale koupil časem krátkej upper, tak najednou to dostává úplně jinej rozměr... myslíte že i tohle může být cesta?

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#629 » stř 30. pro 2020, 23:30

Kdybych už neměl, tak tohle by byla pro mě jasná volba. A s tím krátkým upperem jsi mi nasadil pěknýho červa!

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#630 » stř 30. pro 2020, 23:52

Machead píše:Tak taku ponuku by som rad videl :D


Ponuku na co myslíš ?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Richard1978, velkovezir a 13 hostů