V-AR v 9mm Luger, zkušenosti & recenze

Samonabíjecí pušky


skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#151 » pát 8. led 2021, 10:36

Jo je to blby, protoze malo kdo si uvedomuje, ze vzhled se strasne podepisuje na spolehlivosti presnosti chovani a dalsich dulezitych vlastnostech... navic kdyz clovek chce 9mm karabinu na zed nebo na foceni pro asocialni site a tak ...



jjjhe
Příspěvky: 109

Příspěvek#152 » pát 8. led 2021, 11:37

No dobre, tak nejde jen o vzhled, ale i o to, že tam musíš ten zásobník strčit pod tím debilním úhlem...kdo přeskakuje z .223 na PCC s Glock zásobníky, tak tam bude akorát šátrat, navíc na LOSu si to ani nedáš do high-ready, aby ses podíval kam tu křivou mrdku strčit - to je hned DQ. Ten sklon je prostě debilita, tečka. Nechápu, proč někdo renomovaný jako Magpul, lancer a další neudělají odolné 30r 9mm zásobníky s cenou do 25 $, výrobci by se přizpůsobili a všcihni by byli šťastní. Tohle patlání s upravováním UZI zásobníků, nebo MP5, který má ale předpotopní vypouštění je tragedie.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#153 » pát 8. led 2021, 13:00

25 babek je tak 50% ceny pláště dvouřadého 30r zásobníku na pistolový náboj, pokud má k něčemu být.
Glockovský šuplata ber jako status quo,
Hi-cap Uzi šuplata nikdo nezvolil, kvůli kráse ale kvůli tomu že jich byly všude mraky a zřejmě mnohem levnějši než šuplata MP5) a AR lower nebyl problém (při jejich sklonu) vyvložkovat krom toho v době vzniku prapůvodního SMG u Colta o Glockovi asi nikdo ještě neslyšel.

jjjhe píše:No dobre, tak nejde jen o vzhled, ale i o to, že tam musíš ten zásobník strčit pod tím debilním úhlem........

stejnej uhel jako u pistole, jen jiný umístění šachty :-)
mně se G nabíjí do špuntovky líp než Uzi díky jednořadýmu vyustění 8-)



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#154 » pát 8. led 2021, 13:14

Problem s rychlym zasunutim zasobniku mozno poresit instalaci nejakeho magwellu

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#155 » pát 8. led 2021, 14:15

to místní estéti nepřekousnou, páč to pak vypadá jako když z násypky mlýnku kouká zaražená propiska :lol:

ono existuje řešení o jehož 100% spolehlivosti ale zdaleka nejsem přesvědčen a to jsou 9x19 vložky do AR šuplat



jjjhe
Příspěvky: 109

Příspěvek#156 » pát 8. led 2021, 14:49

No jasně, magwel...na všechno zlepšovák. Co to udělat pořádně už na začátku, než to dohánět workaroundama? Ad cena, věř, že na těch zásobníkách i tak dost vydělají. Dobře, tak kdyby stál 1200 Kč, pořád bude levnější než ty humusy od Glocka. A v dnešní korona době, kdy si můžeš střílet tak akorát do trenek je důležitá i estetika, aspoň se na ty krochny můžeš koukat. Já to nezatracuji, PCC v 9mm sháním a možná počkám i na tu VARku, ale prostě se mi to nelíbí, přijde mi to debilní a svým způsobem se mi to nechce podporovat.. Myslím že Magpul má na svých stránkách 50 r buben. (jako glock zasobnik), pokud bude spolehlivý, tak je to řešení, ale cena je v USA 120 $, takže tady bude za 4000 Kč. S tím už se málokomu chce házet po zemi a třískat o podložku. Zásobník je jak někdo psal spotřebák, má stát pakatel. Je to kus plastu/plechu a pružina.



matkoo
Příspěvky: 184

Příspěvek#157 » pát 8. led 2021, 16:36

to:jjjhe suhlas



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#158 » pát 8. led 2021, 17:04

Ja tuhle lamentaci fakt nechapu. Prece kdyz se mi to nelibi, nekoupim si to a vyberu si neco jinyho. A pokud se mi nelibi ani to neco jinyho, tak se necemu prizpusobim a nebo mam holt smulu



BORN_TO_GRILL
Příspěvky: 43

Příspěvek#159 » pát 8. led 2021, 18:09

Kdyz to nebylo na glocka, tak vsichni kriceli, ze to na glocka neni. Tedka to na glocka je a....je to problem.

Zasobniky na glocka koupis vsude a za me davaji velky smysl. Vetsina PCC v USA je na glockovske magaziny a ma to nejaky vyznam (dostupnost, spolehlivost, tuning,...)

Za me palec nahoru.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#160 » pát 8. led 2021, 19:16

...a v neposlední řadě možnost použití v obouch zbraních... v pi i pcc... ja to tak nějak chápu, byť jsem z těch, komu se to opticky nelíbí:-) ...a pro to mám Var s rovným zásobníkem. Na to me střílení mi vyhovují obyc ProMagy za 600. Mam i Uzi, nezachytavaji závěr a pak Brownells (Colt). Ty jsou dost na fest.



jjjhe
Příspěvky: 109

Příspěvek#161 » pát 8. led 2021, 19:43

Já jsem se původně ptal proč se to na ty Glock zásobníky dělá...pokud je to jen spolehlivost, a rozšířenost v USA tak ok, já to beru, ale nechápu. To je pak majstrštyk, co se povedl Glocku. Je to hnusný, je to drahý, má to stupidní úhel, který nemá žádná jiná zbraň kromě Glocku. Zřejmě je to moc těžké vyrobit nový typ/standard pro 9mm PCC zásobníky ala MP5, tedy zakřivení, vypouštění ale standard, jako má ar-15, spolehlivý a s cenou do 1000 Kč. Zaměnitelnost zásobníků s pistolí je argument na pytel, neviděl jsem nikoho závodit, nebo používat s pistolí 33 r zásobníky, možná jako sranda s Glockem ve full auto a do PCC prostě nebudeš dávat 17 nebo 20 r zásobníky... Koncept PCC se mi líbí a půjdu po dobrém zpracování, pokud budu muset překousnout Glock zásobníky, asi je překousnu, ale nepřestanu nad tím kroutit hlavou. Už jen proto, jaký hnusný a neergonomický kopyto s úchopem jako šutr Glock je. O tom že funguje a je spolehlivý a bla bla zde teď nemluvím.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#162 » pát 8. led 2021, 20:12

Tak do pcc nemusíš dávat jen 33r zásobníky. To jsi viděl hooodne málo... S krátkým je fakt, že nikdo moc nezavodi, ale věřím, že dost lidi může brát jako plus mít na běžné střílení stejné zásobníky pro pistoli i pušku....



jjjhe
Příspěvky: 109

Příspěvek#163 » pát 8. led 2021, 20:18

Do PCC dávat např. 20 r zásobníky tak možná z nouze, jako náhradní někde na opasku. Na trénování/blbnutí na střelnici, klidně i menší zásobníky, na závody je to nesmysl. Teď vidím, ze New Frontier (omlouvám se za OT) dělá MP5 zásobníky a standard ar-15 vypouštění zásobníku, tak je to alternativa. A poslední věc ke Glockům, je to subjektivní, dal jsem jim mnoho šancí, zkoušel gen 2,3,5 přes 10 pistolí, ve 4 rážích a zvažoval 19/26 na nošení, ale vždycky jsem nadával, jak blbě se to drží. Mířil jsem výš, úchopová část mě všude tlačila...prostě o ergonomii nemůže být řeč, to jen na vysvětlenou, aby někdo nezačal rýpat, že jsem glock-hater.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#164 » sob 9. led 2021, 14:46

Lancer dělá vysokokapacitní 9L zásobník s ocelovýma laplema. Exkluzivně pro SIGa do MPX. Fakt, ale fakt nestojí 25 USD. :-)



matkoo
Příspěvky: 184

Příspěvek#165 » sob 9. led 2021, 17:19


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: MM a 19 hostů