Pumpa! Ale která?



DBruno
Příspěvky: 41

Příspěvek#451 » pát 31. bře 2023, 15:49

A co ještě ta Remi 870? Cena kolem 20.000 Víc už nejsem schopen si doma prosadit :D



poloventilator
Příspěvky: 259

Příspěvek#452 » pát 31. bře 2023, 20:53

Pozor, original Remington podlehl "katovani kostu". Delaji to vselici negri a mexikani. Cinsky klon SDM 870 je kvalitnejsi a stoji pod polovinu !



DBruno
Příspěvky: 41

Příspěvek#453 » sob 1. dub 2023, 05:33

Ta je zajímavá, ale taky nedostupná.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#454 » úte 4. dub 2023, 16:18

Pokud nevadí hlaveň 24 tak za dvacet má BP Supernovu.



stip
Příspěvky: 279

Příspěvek#455 » stř 5. dub 2023, 08:53

Upřímně, pokud někdo řeší, jestli si koupí flintu za 12 000Kč nebo dokonce za 18 000Kč, tak je zbytečné dotazovat se, kolik z toho chce vystřílet. Patrně to nebude někdo, kdo je na střelnicvi každý víkend a vysolí tam 300 patron za návštěvu. Je to prostě někdo, kdo si kupuje svojí první pumpu, protože se chce naučit tenhle systém opakovačky ovládat. Osobně si myslím, že u každého výrobku (zbraně nevyjímaje) existuje cenová hranice pod kterou už je ten výrobek k vzteku i pro úplného začátečníka a nemá smysl to kupovat i když se vždycky najde výrobce, co to ošidí tak, že ten šmejd vyrobí. Otázka je, kde ta hranice leží?



DBruno
Příspěvky: 41

Příspěvek#456 » čtv 6. dub 2023, 13:17

Tak nakonec vyhrála Mossberg Maverick 88 20" FDE



Osirisky
Příspěvky: 3

Příspěvek#457 » pon 10. dub 2023, 20:10

Zdravím ,
Chci poradit s koupí první brokovnicí . Miluji rytou tvorbu a masivní vzhled , proto koukám po

CZ SUPREME FIELD

a

CZ REDHEAD PREMIER

Můžete mi prosím poradit co by pro mě bylo nejvhodnější ? Děkuji :)

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#458 » pon 10. dub 2023, 20:15

A kdo ses? Na co to chces? Kolik vlasu, chlupu, zubu?? Jak staryho psa? ?????????



Osirisky
Příspěvky: 3

Příspěvek#459 » pon 10. dub 2023, 20:54

Blacky píše:A kdo ses? Na co to chces? Kolik vlasu, chlupu, zubu?? Jak staryho psa? ?????????


Bude to moje první brokovnice na občasné střelby na střelnici již mám pušku EVO 3 Carbine a chci nějakou spolehlivou a vizuálně luxusní brokovnici ve "dřevě"

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#460 » úte 11. dub 2023, 06:55

Chjooo. Hele, no offence, ale precti si pravidla fora. Není jich moc.

1) Necituj primo predchazejici prispevek. :)
2) Napis vzdy co nejvic podrobnosti, at se ti dá poradit a netahat to z tebe na dalsich X prispevcich :)

Ze to bude tvoje prvni brokna je hezke, ale to je malo. Obcasne strelby na strelnici??? Obcasne je pro nekoho 1x mesicne, pro nekoho 1x rocne. Na strelnici? jake? obyc tj. rovne vpred do papiru? Gongu? Nebo brokove kolecko? Trap? Tohle je potřeba rozmyslet a napsat.

Ty brokny cos poslal jsou hooodne podobný. Rozdil je v odporu první spouste, tj. to poznas, pokud budes zavodit. Jinak ta drazsi je proste drazsi. Vizualne má supremka ryti na baskuli no. :)



morepower
Příspěvky: 143

Příspěvek#461 » úte 11. dub 2023, 11:35

Osirisky → Tady jsi v tématu "Pumpa! Ale která?" a to, na co se ptáš, jsou kozlice. Takže tím bych začal - volbou správného diskuzního vlákna...



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#462 » stř 19. črc 2023, 13:54

Zjistil jsem, ze kdyz z 590M strilim dlouhy slugy od SelBel, tak obcas mi zustane v komore a ty dva vytahovaky na boku hylznu nevytahnou. Jeste nevim presne, co je pricina, jedna z variant je, ze tyhle naboje kopou jako kun a pokud drzim rukou predpazbi volne a netlacim ho kupredu, tak po vystrelu se predpazbi cukne dozadu a zrejme seskoci vytahovaky z hylzny. Zbran je jinak fajn, ale tohle musim nejak vychytat. Pro jistotu jsem to cele vycistil a promazal, uvidime.

Pokud nevystrelim, vsechno vyhazuje, prebiji, parada. Pokud vystrelim, zustane nekdy hylzna v laufu a vytahovaky vyskoci.

Uživatelský avatar
WALACHMOTORS
Příspěvky: 58

Příspěvek#463 » stř 19. črc 2023, 21:08

Koupil jsem Akkar Karatay ... pumpu a pri prvni krabce S&B TRAP 24 SUPER mi po zahrati(posledni osma rana) zustavala sekla a nemohl sem ji vytahnout .... moc sem to nerval abych neku*wil zobacek vytahovaku....vychladlo a slo to .... pu dvou zasobnicich (16 ran) jsem strikl do hlavne sprej od CZ (CLP) na cisteni a bylo po problemu .... jak pises .. behem suseni pri vycistene a bez vystrelu vse vpohode ... jen s tim rozdilem ze me to delalo ze zacatku pri zahrati ...



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#464 » čtv 20. črc 2023, 04:56

Ja po zkusenosti, kdy mi kdysi v revolveru dala patrona slabou ranu a strelu jsem vytloukal z laufu az doma, s sebou na strelnici nosim skladaci dlouhej kartac na laufy. Takze tyckou jsem vzdycky tu prazdnou hylznu vyklepl, ale byl to opruz. Ted mam vsechno promazany vcetne komory, tak jsem zvedav. Fakt je, ze kdyz jsem jednu hylznu pri vyklepavani trefil tou tyckou kartace do zapalky, tak jsem vytlacil zapalku, ale ne hylznu. Takze tam sedela fest. To vypada na tebou popsanej problem. Dik za tip.



JZFireworks
Příspěvky: 95

Příspěvek#465 » ned 13. srp 2023, 19:19

Ahoj,
Jak je to s Tureckými brokovnicemi? Kvalita je kus od kusu?
Libi se mi “italský” Fabarm Martial 14” za 21tis a našel jsem “turecký” Francolin Arms Guardian TAX který je úplně stejný ale stojí 9 tisíc…
Něco málo jsem vygooglil o Francolin Arms a údajně je to jedna z lepších tureckých fabrik.
Chci to na občasný strileni pro srandu… max 1 za rok brokovnicovy kurz :-D
Ročně počítám tak 500-800 ran.
Psal jsem do dvou e-shopu pro více info jako materiál těla, dostupnost náhradních dílu atd tak uvidíme co napíšou :)

Popřípadě jiné doporučení na levnou broknu na podobný styl jako Fabarm Martial 14” ?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů