Beretta UGB Xcel

Uživatelský avatar
gewarosse
Příspěvky: 115
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » stř 3. čer 2009, 07:27

Máte někdo zkušenosti s tímhle?
http://www.ugb25xcel.com/

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » stř 3. čer 2009, 07:43

http://www.youtube.com/watch?v=V6-Tnlh18JU
http://www.youtube.com/watch?v=WcR4rZXq_us

Mě by zajímalo, co na to pravidla? Dají se s tím střílet běžné brokové disciplíny? Sice dvouranné, ale samonabíječka...

Uživatelský avatar
gewarosse
Příspěvky: 115
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » stř 3. čer 2009, 08:00

Můžeš mít i normální automat nebo pumpu,když si tam dáváš jenom 1+1.

Uživatelský avatar
MiRaS
Příspěvky: 303
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » stř 3. čer 2009, 09:39

V čem je její používání lepší než kozlice?

Vydím jako možné klady pouze vyhazování pod sebe (považuji za zbytečné) a možná pocitově menší zpětný ráz (?).
Nevýhody vidím zásadnější a to stejné jako u všech automatů. Má pouze jednu hlaveň a složitější mechanismus.

Způsob nabíjení druhého náboje mi přijde takový vachrlatý - http://www.youtube.com/watch?v=R9MH1tC1Wi0

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » stř 3. čer 2009, 10:05

Zpětný ráz je údajně výrazně nižší (i na videích to tak vypadá), výhoda jedné hlavně je ve vyšší přesnosti (otázka je, jak moc důležité to je u tradičních brokových disciplín).
Zásadní nevýhoda je absurdní cena :D

Uživatelský avatar
MiRaS
Příspěvky: 303
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » stř 3. čer 2009, 10:20

Právě v brokových disciplínách (Trap/Skeet) může být druhá hlaveň s jiným čokem důležitá. Neviděl jsem zatím elitní brokové střelce třeba na MS nebo olimpiádě s jednohlavňovou brokovnicí... Všude jsou kozlice a nebude to tím, že by byli levnější :D

Menší zpětný ráz tedy vidím jako jedinou výhodu, oproti uvedeným nevýhodám, pomineme-li cenu.

Uživatelský avatar
gewarosse
Příspěvky: 115
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » stř 3. čer 2009, 11:48

+Nízký zpětný ráz
+Jedna hlaveň
+O proti normálnímu automatu vyhazování spodem
+Možnost zbraň "zlomit"
-Cena(asi 80000Kč)
-Nevidím podstatné výhody proti normálnímu automatu

O boji kozlici proti automatu budeme pokračovat tady:http://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?f=13&t=112

Uživatelský avatar
gewarosse
Příspěvky: 115
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » sob 25. črc 2009, 20:20

Tak jsem se řízením osudu ve čtvrtek stal majitel jednoho ze dvou kusů této zbraně v ČR.Postupně sem napíšu svoje zkušenosti.Případně zase uděláme trénink a porovnáme ji s kozlicemi.

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#9 » ned 26. črc 2009, 10:19

Taky bych se rád stal majitelem téhle Beretty, piště vše co se dá, kolik stála, jaká je to verze a jak se s tím střílí. Zajímá mě všechno, možnosti nastavení,střelba trap+skeet co ze zkušeností zjistíte.Je třeba na tuhle brokovnici mít nákupní povolení / protože je to samonabíjecí /, nebo stačí jen registrace? Díky

Uživatelský avatar
gewarosse
Příspěvky: 115
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » pon 3. srp 2009, 12:34

Takže mám model UGB25Xcel Gold XTrap Memory se 76cm dlouhými hlavněmi.Cena této zbraně se v ČR pohybuje v rozmezí 78600-93600Kč.Můj model stál 89600Kč.Cena není absurdní,podobně kvalitní kozlice od beretty stojí od 180tis výš.
Nákupní povolení není potřeba.Modely s přívlastkem Memory mají plně stavitelnou pažbu.
Střelba je super.Pocit je nesrovnatelný s žádnou jinou brokovnicí,s jakou jsem doteť střílel.Prvních 100 ran jsem si při výstřelu myslel,že jsem ani nevystřelil. :D



halda
Příspěvky: 1

Příspěvek#11 » pon 3. srp 2009, 16:09

Blahopřeji ti k nákupu nové zbraně. Vždycky jsem tvrdil,že si Berettu nikdy nekoupím,ale tento model asi změní můj názor. Je to nádherá zbran. Přesně ten tvůj model jsem si osahal v Beretta shopu v Sudickém dvoře a uchvátil mě. Vzhledem k tomu že střílím trap,skeet i parcour, tak bych bral sportinga s hlavněmi 76 cm. Jakými střílíš náboji? Je tam nějaké omezení v gramáži, nebo délce nábojnice? Kde jsi ji koupil? Přeji ti rovné broky a dobré výsledky s novou zbraní.

Uživatelský avatar
gewarosse
Příspěvky: 115
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » pon 3. srp 2009, 17:15

Jelikož je to ta stejná,co jsi měl v ruce,tak sem ji koupil v Sudickém dvoře.
Já střílím taky všechno,ale jiný model nebyl skladem a chvíli nebude.I ten skeet s tím celkem jde,i když je to dlouhý a těžký.
28gr opakuje bez problému,24gr jsem zkoušel zatím jenom 10ks,ale taky fungovali.

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#13 » úte 4. srp 2009, 12:41

Proč jste nakonec koupili tu Berettu u nás za 89000,-Kč a nezajeli si pro ni na Slovensko když tam stojí 2900 euro?

Uživatelský avatar
gewarosse
Příspěvky: 115
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#14 » úte 4. srp 2009, 16:27

Podle mě se to nevyplatí.
a,Papírování(a mě nemají na PČR rádi)
b,Cesta(z Prahy daleko)
c,Po tom,co jsem slyšel o slovenském dovozci beretty,tak už jsem měl jasno(mám svůj život rád)

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#15 » čtv 6. srp 2009, 12:44

Co na UGB čko říkali na střelnici ostatní střelci, zastánci kozlic? Měli nějaké výhrady, nebo se jim poloautomat zamlouval?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů