Brokovnice na střelbu holubů



kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#121 » pát 12. dub 2019, 13:22

Poky - Já mám brokovnice IŽ 3 a tu první IŽku mám přes 12 let a ani jedna závada oproti benelce a podobně které mám taky, Slyším dost nadávat na Ruský bajkaly ale ještě jsem neviděl OSOBNĚ ani jednu závadu.
Mě IŽ na lovu kolikrát spadla, kolikrát slítla s posedu a je pořád perfektní přesto že má vystříleno přes 10000 určitě. mynulý týden jsem koupil další IŽ a to 27 EM-1C SPORTING a dal jsem jí hned zabrat a za ten týden už má 400 ran za sebou a je super. Možná je to humpolácká puška ale spolehlivá oproti benelli s kterou můžu porovnávat takýe bajkal za 16 000 Kč je teď pro mě jasnou volbou než Benelli za 89 000 která už byla dvakrát u puškaře na opravu.

Jinak brokovnice chdím střílet pravidelně každou neděli, takže dostavají zabrat --- :arrow:

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#122 » ned 14. dub 2019, 17:29

Ivoo píše:Proč by nedala -kdybych chtěl kozu na SRANDA STŘELBU tak koupím nějakého bajkala-tím asi nejde udělat chybu -myslivci to vždy brávali jako dobrýho dělníka kterýmu se po honu laufy prolejou vodou z kohoutku a fertik. Ono je to všechno o lovách, pokud není člověk zazobanej podnikatel co může všechno včetně nábojů dát do nákladů tak je to pěknej vítr v rozpočtu to brokový střílení - 5,-náboj 3-4,- kč holub tj 9kč rána... Takže pokud nemám na to ,,opici(často) krmit " k čemu mi bude supr flinta za dardu, žejo...
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pozor cenzor naslouchá



jako, že podnikatel si dá brokárnu do nákladu ? pokuď ano tak mu tám vydrží do první kontroly a pak ho to výjde na dvojnásobek (penále a úrok z prodlení) ..... osobně neznám nikoho kdo by měl dlouhou v učetnictví . Krátkou možná ano pokud chodí s tržbou ..... ale to je taky na hraně.
Znám jednoho hrdinu co měl v nákladech 4kolku a dlouhou ovšem jen do zmíněné první kontroly.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#123 » pon 15. dub 2019, 11:45

Podnikatel si dá zbraň do nákladů jen tehdy, pokud je majitelem střelnice, nebo profesionálním lovcem, který se tím živí (což snad ani u nás nejde). A jiné případy vyřeší kontrola finančáku tak, že to dodaní včetně penále. Takže by mne zajímalo, jak dotyčný přišel k nápadu, že podnikatel si vše odepíše z daní.
To někdo vymyslel asi v hospodě po desátým pivu...

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#124 » pon 15. dub 2019, 17:00

Ochrana objektu firmy pokud přiléhá, nebo souvisí s jeho bydlením zcela bez problému. (Jako případný argument lze použít ceník profesionální ostrahy, to pak finanční úředníky přechází sranda, když jim nabídnete náhradní řešení které ze zdanitelného zisku odkrojí násobek). A vystřílené střelivo = nutný trénink (tady se to už musí poněkud mírnit). Pozor samozřejmě existuje u nás něco jako "tvůrčí kreativita úřadů" (jinde se tomu říká postup v rozporu se zákonem) v takovém případě se jeden nesmí nechat. Konec s OT

Na takové to "domácí žvejkání" ale i na "pralesní ligu" je IŽka víc než dostačující motika.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#125 » úte 16. dub 2019, 11:05

O IŽce taky přemýšlím. Jen nechci nas..t manželku, kdybych toho koupil víc najednou (před vánocemi G43, navíc mám zálusk na BREN2 a taky velké nutkání koupit kozu na holuby). Tak si musím srovnat priority. Prachy by nechyběly, ale nemůžu je okatě "rozhodit" po obchodě se zbraněmi :-) Jsem se nedávno ukecl, kolik jsem vystřílel nábojů za rok. No a potom někde říkali, kolik že to stojí jeden Luger...

Uživatelský avatar
Ivoo
Příspěvky: 150

Příspěvek#126 » čtv 27. čer 2019, 18:06

tomoking píše:
Ivoo píše:Proč by nedala -kdybych chtěl kozu na SRANDA STŘELBU tak koupím nějakého bajkala-tím asi nejde udělat chybu -myslivci to vždy brávali jako dobrýho dělníka kterýmu se po honu laufy prolejou vodou z kohoutku a fertik. Ono je to všechno o lovách, pokud není člověk zazobanej podnikatel co může všechno včetně nábojů dát do nákladů tak je to pěknej vítr v rozpočtu to brokový střílení - 5,-náboj 3-4,- kč holub tj 9kč rána... Takže pokud nemám na to ,,opici(často) krmit " k čemu mi bude supr flinta za dardu, žejo...
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pozor cenzor naslouchá



jako, že podnikatel si dá brokárnu do nákladu ? pokuď ano tak mu tám vydrží do první kontroly a pak ho to výjde na dvojnásobek (penále a úrok z prodlení) ..... osobně neznám nikoho kdo by měl dlouhou v učetnictví . Krátkou možná ano pokud chodí s tržbou ..... ale to je taky na hraně.
Znám jednoho hrdinu co měl v nákladech 4kolku a dlouhou ovšem jen do zmíněné první kontroly.


No kolegové v Brně ve střelnici byli překvapeni když se jich správce ptal jestli chtějí účtenku -když se divili na co, tak se zase divil on že prý ,,a vy to nedáváte do nákladů" ?? -to bylo v době když tam vystříleli ,,kolečka" nábojů 22LR Vzpomínám jak říkali že je neuvěřitelný co všechno se dá odečítat z daní (nejsou podnikatelé)



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#127 » pát 28. čer 2019, 14:09

No byl jsem si zkusit lovecké kolo a docela mě to bavilo (pokud jsem trefoval) Být to plně podle pravidel, tak netrefím (nestihnu trefit) ani prd. Je to pravda úplně něco jiného, předsazování, táhnutí s terčem atp.

Má to ale jeden háček - holuby by měli být stříleni s oběma očima otevřenýma a já jsem zrovna pravák s levým řídícým okem. Nijak mi to moc nevadilo a ani mi to nepřišlo ale otázka je, jestli bych neměl střílet naopak, což se obávám že asi nedám.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#128 » ned 30. čer 2019, 16:51

Řešit se to dá. Obecně opravdu platí, že máš mít obě oči otevřené. Pokud se strefujes na lovecké kole tak to je slušné. Nejjednodušší je muška co má svetlovodné vlákno v trubice kdy není vidět z řídícího oka, takže donutís slabší oko aby vidělo mířila. Záleží ale na očích ne vždy to funguje. Klasické řešení je speciální pazba co je vyhnuta, takže posune zbraň před řidiči oko ale zakládáš do pravého ramene. Nevýhoda je cena oproti stokorunam u musky je to v tisících, výroba je na zakázku u pazbare.



LubosK
Příspěvky: 5

Příspěvek#129 » pát 20. zář 2019, 19:44

Ohledně výběru první brokovnice přidám trochu zkušeností. První rok střílím Bajkala (ne Sportinga) a mohu směle doporučit. Střílím zatím výhradně kolo a nechá se s ním slušně konkurovat i dražším kouskům. Co ale musím potvrdit je tuhý chod. Mám nastříleno kolem 800 ran a trochu se uvolnila, ale stále to není lehké zavření. Dále je důležité řádně vyčistit a namazat vyhazovaky, jinak vyhazuje i plné. Jinak naprostá spokojenost!!!
Aktuálně řeším nákup čoků, jelikož mám pouze 1/4, 1/2 a full. Nevíte náhodou někdo kde koupit skeet za rozumnou?
Díky za každý tip!!! ;)



mart
Příspěvky: 50

Příspěvek#130 » pon 25. lis 2019, 14:56

Nemáte nějaký tip, kde se dá ještě nyní střílet americký trap. / Ostrava a okolí / Stará Bělá jede pořád, ale kromě ní už mají všichni asi po sezóně. Dík



Forester
Příspěvky: 12

Příspěvek#131 » ned 11. črc 2021, 15:38

Zdravím! Má tu někdo zkušenost s brokovnicemi značky Caesar Guerini? Díky!

Uživatelský avatar
gewarosse
Příspěvky: 115
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#132 » stř 21. črc 2021, 16:48

Používám jejich kozlice cca posledních deset let. Co by Tě zajímalo?



Fifa
Příspěvky: 7

Příspěvek#133 » stř 2. bře 2022, 14:46

Delsi doby pokukuju po nejake sportovni kozlici na asfaltaky. Davat desitky Kc za Benneli nebo neco podobneho nehodlam (treba jo ale az kdyz budu vedet ze me te chytne) takze pro zacatek neco cenove na urovni Baikala. Ted jsem objevil CZ Drake. Ja vim ze je to Turek, ale si rikam ze by si CZ mohlo ohlidat kvalitu. Mate s ni nekdo zkusenost ?
Nebo navrhnete neco jineho ? Cena +- jako ten IZ Baikal. Diky



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#134 » stř 2. bře 2022, 16:08

ked uz turka, tak asi posledne roky najlepsie vychadza ATA, v lovecko-sportovych kruhoch je tusim oblubeny sporter, na ciste sportove vyzitie moze byt nejaky z inych modelov vhodnejsi, tam sa uz do toho nevyznam.

Uživatelský avatar
zeroozero
Příspěvky: 59

Příspěvek#135 » ned 24. črc 2022, 16:39

Ahoj, trochu bych obnovil toto postarší téma. Vybírám kozlici na holuby. Dneska jsem byl poprvé a znáte to, prostě to strasně potřebuju. Jedná se mi o hobby střelbu, možná nějaké menší závody pro srandu, ale střílet budu reálně jednou za měsíc max. Našel jsem použitého baikala, ale vzhledem k situaci ve světě se obávám, abyhc na ní za rok sehnal náhradní díly, kdyby byly potřeba. Dneska jsem s ní střílel a musím říct, že je v pohodě, jen je to těžká lopata. Můj rozpočet je 20tis cca, takže nějaká beretta nepřipadá v úvahu. Bylo mi doporučeno jít do nového turka, ale zde na foru nemají turci zrovna dobrou pověst. Tak bych Vás poprosil o rady. Děkuji

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů