Brokovnice na střelbu holubů



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#106 » pon 12. bře 2018, 22:25

Ty Slováci na to údajně dávají nějakou záruku, já zas viděl dvě hodně střílený 682 Gold co fungovali úplně v pohodě, obě měli za sebou vrcholové zatížení a jedna přesto stále snášela opakovaně 10000 - 15000 ročně.



cora
Příspěvky: 60

Příspěvek#107 » úte 13. bře 2018, 21:47

tak Marocchi s tou baskulí z hlíny co se vymačká po pár tisících zavření a hlavněmi z bláta s nutným chromem aby se hned nevymlely není zrovna dobrá volba... v Itálii to kupují děckám bo je to lehký a pak to vyhodí... možná tak na lov kdy se z toho moc nestřílí,ale na holuby tedy rozhodně neee :roll:
to už je lepší CZ-USA...

Uživatelský avatar
Poky
Příspěvky: 60

Příspěvek#108 » stř 14. bře 2018, 06:01

Vzdyt ten redhead ma taky hlinikovou baskuli a tureckej svazek. Ptam se porad na realny zkusenosti majitelu..a misto toho jen nejaky vystrelky teorie :)

FYI

Kód: Vybrat vše

http://www.myslivost.cz/Casopis-Myslivost/Myslivost/2012/Listopad---2012/MAROCCHI---kvalitni-italske-brokovnice



cora
Příspěvky: 60

Příspěvek#109 » stř 14. bře 2018, 07:44

no já jsem nemyslel tu zbraň co jsi sem dával, ale normální sportovní zbraň CZ-USA kterou třeba střílí firemní střelec Mirek Matějík. Po evropských střelnicích se pohybuju dost dlouho na to abych vědel co se třeba v italských armeriích nabízí za zbraně a za jaké ceny a na co si dát pozor...
Jediná o které se ví že lehká slitina jakž takž vydrží je tato http://www.brokova-strelba.cz/Rizzini-BR110-Light
Vím kde by byla jedna nová předváděcí za 37.000,ale stejně bych preferoval kovovou baskuli
Jo a osobní zkušenost Ti zde žádný sportovní střelec nenapíše, bo s tím co jsi sem dal nikdo prostě sportovní střelbu nestřílí... ;)

Uživatelský avatar
Poky
Příspěvky: 60

Příspěvek#110 » stř 14. bře 2018, 10:45

Takze to mam chapat tak, ze tady jsou jen vrcholovy profi strelci ale rekreacne si na holuby nikdo zabouchat nechodí? To jsem teda necekal.. Ale je fajn vedet, ze za 30 se neda koupit dobra hobby bouchacka...

Uživatelský avatar
Ivoo
Příspěvky: 150

Příspěvek#111 » stř 14. bře 2018, 18:23

Proč by nedala -kdybych chtěl kozu na SRANDA STŘELBU tak koupím nějakého bajkala-tím asi nejde udělat chybu -myslivci to vždy brávali jako dobrýho dělníka kterýmu se po honu laufy prolejou vodou z kohoutku a fertik. Ono je to všechno o lovách, pokud není člověk zazobanej podnikatel co může všechno včetně nábojů dát do nákladů tak je to pěknej vítr v rozpočtu to brokový střílení - 5,-náboj 3-4,- kč holub tj 9kč rána... Takže pokud nemám na to ,,opici(často) krmit " k čemu mi bude supr flinta za dardu, žejo...
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pozor cenzor naslouchá

Uživatelský avatar
Poky
Příspěvky: 60

Příspěvek#112 » úte 20. bře 2018, 06:51

Bajkala nechci. Verim tomu ze by to byl vhodnej kandidat, ale mel jsem moznost vyzkouset a nenadchlo me to..tezka,humpolacka.

Mam ale prvni realne a overene zkusenosti s Marocchi First Deluxe (ne model DL14), která má za sebou 30 000 ran. Pri prvním pohledu nenese zadné stopy opotrebovani. Zamek je stale pevny (majitel rika, ze tam nevnímá změnu oproti novému kusu), hlavně čisté. Co trpí je měkké dřevo ale nic, co by stálo za řeč.
Koza je lehká, perfektně se s ní manipuluje a po loveckém kole jsem necítil únavu (ne jako u rusandy).
Moje pocity z týhle kozy jsou vazne dobrý. Marochci u techto modelu neveřejně garantuje 30tis výstřelů, takze to zas takovy blato nebude.

K porovnání Marocchi jsem měl možnost vyzkoušet Bettinsoli Diamond Lux s nastrelem cca 12tis a cenou nové atakující 30tis Kč. Nezpozoroval jsem rozdíl až na dodané 2 vnější čoky a plastový kufr a vyměnitelné botky, komora je 70. Zpracování je velmi podobné, vetší váha, která lépe snášela rány. Taková vyváženější. Pocitově mi seděla mnohem víc. Výrobce garantuje 30tis výstřelů.

Zkusím ještě někde osahat model EVO LUX (33tis, psáno o level lepsi zpracování). Zatim se vice priklanim k Bettině Diamond LUX



Argas
Příspěvky: 18

Příspěvek#113 » úte 20. bře 2018, 22:37

Zdravím, váhám mezi Berettou 686 Sporting a Rizzini Vertex Trap. Vím, že zbraň chci jen na trap. Cenově jsou dost podobné, +- 50 000,- ... Máte nějaké rady nebo je to jen o tom co mi bude lépe sedět? Řekl bych, že kvalita je srovnatelná, ne? Připadne myslíte si že za ty peníze bych našel lepší volbu? Diky!! :-)



cora
Příspěvky: 60

Příspěvek#114 » stř 21. bře 2018, 18:42

pokud chceš hlavně trap, pak z těchto dvou rozhodně Rizzini Vertex trap.

Při výběru zbraně na trap taky pozor na volič pořadí hlavní. Kdybys šel na soutěž v OT, tak dle pravidel ISSF nelze mít volič pořadí hlavní, což u sportingové flinty bývá zase důležité (a většinou přepínač pořadí hlavní sprotingová zbraň má, i když to u těch levnějších nevývá pravidlem)...



Argas
Příspěvky: 18

Příspěvek#115 » stř 21. bře 2018, 18:51

Jasně, to je pravda díky. Bohužel přepínač má i Rizzini. Ale myslím že soutěže podle ISSF se mě jen tak týkat nebudou... :-)

Uživatelský avatar
Tardis
Příspěvky: 152

Příspěvek#116 » sob 21. dub 2018, 11:06

Ahoj, chtěl bych se zeptat na zkušenosti s tímto: Baikal MP 27EM-1C 12/76, chtěl bych ji mít na trap a později asi i na lovecké kolo, zatím mám ZH, ale časem bych ji asi pustil dál. Vím, že tu nějaká vlákna jsou, ale nejsou moc aktuální, mám možnost koupit "skoro novou" za velice slibný peníz, zatím bez možnosti odzkoušení, je to přes 1/2 republiky, tak aby se mi vůbec vyplatila ta cesta. Budu rád za jakoukoli odpověď. Díky!



mugvaj
Příspěvky: 1

Příspěvek#117 » sob 9. čer 2018, 08:37

Zdravim, vybiram si prvni brokovnici, zatim moc nevim co presne budu delat, jestli skeet nebo trap... nicmene chtel bych neco aspon castecne kvalitniho abych to nemusel za pul roku mnenit, je mi jasny ze vsude pisou kup si berretu, ale na zacatek se mi zase tk uplne investovat nechce. takovej nejakej strop bych videl na 35K
premyslim o BROKOVNICE F.A.I.R. PREMIER SPORT 12/76 TC3 ktera nova vyjde na nejakych 33K, pripaden se da sehnat i Brno competition za bratru 33, 34? nebo Marocchi First Deluxe ktera vyjde tak na 28? V posledni rade ruskou IZ sporting, kde se vejdu tak kolem 20k, nekteri rikaji ze to prezije vsechno nekdo na to nadava a rika ze to stejne brzo zahodim... DO ceho ma na zacatku cenu investovat? diky

Uživatelský avatar
Poky
Příspěvky: 60

Příspěvek#118 » úte 19. čer 2018, 11:26

Marocchi FD jsem chtel taky, je to lehoucka brokovnice s baskuli z ergalu (hlinik). Šína nic moc. Uplne jsem ji zavrhnul po osobní prohlídce. I prodejce mi ji na obcasny sport nedoporucil. Odkazal me na konkurenci a to Bettinsoli Evolution Lux (34k), která mi sedla naprosto perfektně, je železná (3,6kg) s bohatym prislusenstvim.

FAIRa jsem nevidel a rusandu zavrhnul ihned (i kdyz nas asi vsechny prezije, je to kopáč). To Brno za tyhle penize si mymslim ze bude taky dobra volba.

Uživatelský avatar
seton
Příspěvky: 273
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#119 » pát 30. lis 2018, 08:40

ATA jsou tu Turci, kopie Beretty, mám ji a plná spokojenost za 21k a má vyhazováky a nastavitelnou pažbu.
http://www.zbrane-strelivo-optika.cz/at ... ice--12/76
Já to bral u Novotného v Praze, stačí chvilku hledat



Štěpán Košťál
Příspěvky: 3

Příspěvek#120 » sob 22. pro 2018, 22:40

Dobrý den střelci, potřeboval bych poradit s výběrem své první brokové kozlice. Chci něco na občasnou střelbu trap, skeet a výjimečně lov. Z cenové kategorie do 25 tisíc jsem zúžil výběr na tyto tři kousky:
CZ-USA redhead premier VS Baikal MP- 27EM 12/76 Sporting VS YILDIZ SPZ ME Steel 12/76
Zajímají mě vaše postřehy a zkušenosti co se týče kvality, zpracování, trvanlivosti, atd. Budu moc vděčný za každou radu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů