Dvojka 12x76 - magnum buckshot a slug



VojtaK
Příspěvky: 1

Příspěvek#1 » ned 19. zář 2021, 14:03

Zdravím,
Nejsem žádný expert na brokovnice a ani myslivec, tak bych se tu chtěl před nákupem zeptat odborníků na pár rad. Z filmů a her (když jsem byl ještě fakan a pařili jsme Vietcong) jsem si velmi oblíbil dvojku. Nyní uvažuji, že si takovou dvojku koupím z 30% na skeet a z 70% jen tak pro zábavu, střelbu na terč a podobně. Mám vyhlídnutýho Baikala MP-43 12x76 s dvojitou spouští a vyměnitelnými čoky, 71cm hlaveň. Nejsem myslivec a chtěl bych z toho rozhodně střílet velký buckshoty (00 - 8,4mm, Magnumy apod.) a slugy. Mám tedy několik otázek.

1) Jaké je na velké broky (7-8 mm) a na slugy nejlepší zahrdlení? Četl jsem, že buď cylindr anebo max 1/2, ale radši se zeptám vás odborníků.
2) Vydrží nová MP-43 12x76 tlakově slugy a magnumy (1050 Bar)? Nikde nemůžu najít informace o maximálním povoleném tlaku pro tyto brokovnice (někde na netu jsem dohledal, že mají 900 Barů, jinde zase, že vydrží i 1050 Barů a jinde zase, že to je jak stará IŽ-43 a 58 a vydrží jen 680 Barů). Rozhodně tedy nechci dát 15 000+ za novou brokovnici na blbnutí a pak zjistil, že to je nějaký chcípák jako stará IŽ-58 za 4000, co má maximální tlak jen do 680 Barů.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#2 » ned 19. zář 2021, 14:25

1. Žádné, nulové. Někdo říká že drobné zahrdleni lze, ale proč to nasilnit.
2. Nevím.

Doporučuji kozlici a jednospoust. Dvojka a dvouspoust je krok vzad.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#3 » ned 19. zář 2021, 15:47

Pokud bude mít brokovnice vyšší zkoušku, měla by přežít i magnumy.

Vyšší zkouška se uplatní, jestliže mají být ve zkoušené stanovené střelné zbrani použity spotřební náboje, jejichž střední hodnota maximálního tlaku převýší při měření mechanicko-elektrickými snímači:
74 MPa u ráže 12 a větší,
78 MPa u ráže 16,
83 MPa u ráže 20 a menší
nebo se dosáhne tlaku až 105 MPa nebo je délka nábojové komory větší než 73 mm,

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů