CZ 612 Home Defence

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2519

Příspěvek#31 » sob 17. pro 2022, 16:06

nicim. Kdyz drbu broknu, tak max mastnym hadrem otru komplet pusku, vcetne pazby. Jinak nic. :) Myslím, že ta guma přežije pušku o 100 let (pokud se zni teda bude strílet).



Jarda89
Příspěvky: 357

Příspěvek#32 » sob 17. pro 2022, 19:32

Ocelový části taky obvykle jenom přejdu mastným hadrem aby se udělala tenká vrstva. Na plast, a tady zrovna u téhle na hliník nedávám nic. Mě to napadlo z hlediska elasticity té pryže. Já si vždycky najdu nějaký "problém" a pak mi to vrtá hlavou :) Viz třeba ta vůle v předpažbí (v poloze kdy se natažená zamyká a logicky teda v nenataženým je tam volný chod cca 5mm), páčka na otevření závěru je složená ze třech vrstev z toho je jedna tvarově o asi 0,5mm menší.... Prostě deformace :D

Uživatelský avatar
Dominika
Příspěvky: 67

Příspěvek#33 » sob 17. pro 2022, 20:43

Jak píše Blacky stačí broknu přejet mastným hadrem - na gumu a plasty je to dobré v tom že pak nepuchří.



Jarda89
Příspěvky: 357

Příspěvek#34 » sob 17. pro 2022, 21:27

Asi to moc hrotím.. Na ZP45 jsem botku nikdy ničím nemazal a je furt dobrá (a kdo ví jak stará),já ji mám 6 let a přede mnou nějaký děda. Je to taková ta poctivá guma, která smrdí jak starej puk. Na pumpě jsem ji teď zkusil přejet hadrem a hodilo to jakýsi bílý povlak, tak na to asi kašlu a až odejde (což bude za x let) tak koupím jinou. Napadl mě silikonový olej ale to by to tak akorát lepilo.



Sedek
Příspěvky: 97

Příspěvek#35 » úte 14. bře 2023, 21:28

Zdravím, mám dotaz na majitele - jak spolehlivě vám brokovnice odpaluje náboje? Zatím jsem se s ní dostal na střelnici jen dvakrát, poprvé s krabičkou pěti slugů SB 12/65, kdy jsem jeden odpaloval nadvakrát a jeden nešel vůbec, pak ještě 50 ks SB 12/70 TRAP 24 SUPER, kde si už selhače nepamatuju. Podruhé jsem vzal 150 ks SB 12/70 TRAP 24 SUPER, z toho cca 12-15 jsem musel odpalovat napodruhé, což mě zrovna moc nepotěšilo. Byly to různé šarže nábojů ze dvou prodejen. Otisk na zápalce ale na druhou stranu nevypadá nijak mělký, abych tam viděl problém. Neřešil to už někdo?



Sedek
Příspěvky: 97

Příspěvek#36 » úte 14. bře 2023, 21:40

20230314_213318.jpg
20230314_213148.jpg

Ještě pro zajímavost přidávám foto zápalek.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Hrouda
Příspěvky: 1

Příspěvek#37 » stř 15. bře 2023, 19:46

Ahoj, mel jsem podobny problem. Vysli mi tak 2 z 10 ran. Brokovnice byla poslana na reklamaci, kterou CZ uznala, ale jako neopravitelnou, tak cekam na novou. Doporucuji take reklamovat, pry se tam divili, ze tohle u teto zbrane jeste nevideli.



aToM
Příspěvky: 500

Příspěvek#38 » stř 15. bře 2023, 20:37

Každá zápalka vypadá ťuknutá dost mimo střed, možná to jde už mimo kovadlinku.



Sedek
Příspěvky: 97

Příspěvek#39 » čtv 16. bře 2023, 07:01

Na to ťuknutí mimo střed už mě upozornil i další kolega, určitě to tedy bude jeden z hlavních důvodů. Včera jsem doma našel jednu cizí nábojnici, taky nebyla odpálená přesně na středu, ale po zápalníku byla daleko větší a hlubší díra, tak to ničemu nevadilo. Sice to byla Fiochi, asi může mít oproti SB měkčí zápalku, ale rozdíl byl hodně velký. Zápalník má poměrně silnou zpětnou pružinu a kladivo zas moc velkou energii nedává (zkoušeno do prstu), takže i to by mohla být část příčiny, že není dostatečná energie pro odpal. Prohlížel jsem ještě uzamčení závěru v hlavni s vloženou nábojnicí a zápalník tam rezervu v pohybu má. Takže to může být kombinace více věcí, každopádně s tím tedy půjdu na reklamaci.



Sixkillers
Příspěvky: 10

Příspěvek#40 » pát 21. dub 2023, 13:24

Ahoj, dotaz na majitele. Všimli jste si, že když je vypuštěný bicí a je zajištěno tak nejde natáhnout? Hlavně, že všude píšou, že se má nabíjet s aktivovanou pojistkou... Celkem by mě i zajímalo jak se chovají ostatní, např. Remington 870, což asi byla předloha pro turky :lol:



Jarda89
Příspěvky: 357

Příspěvek#41 » úte 25. dub 2023, 20:32

Zajímavý, to jsem si nevšiml. Jde stáhnout tak akorát na kontrolu komory. Řekl bych, že mít aktivovanou pojistku myslí při nabíjení do zásobníku a ne do komory ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů