Lupara



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#31 » pon 12. led 2015, 23:15

Asi jsem ze staré školy, ale k čemu je to dobré, kromě toho, že to vypadá zajímavě ?
Omlouvám se asi za hloupou otázku.

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#32 » úte 13. led 2015, 11:58

Fun faktor



tempest
Příspěvky: 167

Příspěvek#33 » úte 13. led 2015, 15:02

Nedavno jsem tohle udělal taky, taky jsem hodně váhal co s pažbou. Nakonec jsem jí tam nechal. Protože s ní je to na postřílení příjemná zbraň, co cítíš v rameni. Bez ní bych se musel soustředit na to, aby mi to nenafackovalo a to by byla leda otrava...
Mám jí v 16GA, délka hlavní 29,3cm, takže už B...
Zkoušel jsem jí na 25m a 3,5mm broky byly nejčastěji v příjemném rozptylu "o něco víc než na šířku ramen"
Jinak je o luparách sáhodlouhá diskuze na Strelectvi a takový Tom je v tomhle velezkušený...



Martin H
Příspěvky: 5

Příspěvek#34 » úte 13. led 2015, 20:34

Dnes jsem se byl podívat na dvojku a ve středu příští týden ji jdu převést na sebe. Bude mne stát dva tisíce a je ve velice pěkném stavu. Je mi líto ji upravovat, asi ji prozatím nechám jak je a porozhlédnu se ještě po jednom podobném kupu na úpravu.
Bohuliby: k čemu je to dobré. Mám představu o snadnější a rychlejší manipulaci při střelbě na popry, možnosti vložení do batohu spolu s pistolemi a cestě na střelnici na kole v pohodě v létě a v neposlední řadě mne láká ten zajímavý a ne až tak často viděný vzhled.
Jednou jsem mluvil s majitelem takovéhoto mazlíka a říkal že ji má připevněnou k pelesti postele. V těchto stále ponuřejších časech může být i ktomuto účelu dobrá...



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#35 » úte 13. led 2015, 22:56

Tak na obranu asi ano, ale jak s tím budeš střílet ty popery ?
To bych si asi i rád zkusil !



tempest
Příspěvky: 167

Příspěvek#36 » stř 14. led 2015, 07:26

Na otázku "K čemu to bude dobré" jsem odpovídal i na policajtech :)
Líbí se mi vizáž, líbí se mi i střelba z toho a myslím, že zmíněný termín "Fun factor" to vystihuje nejlíp..
S tím okamžitým využitím k obraně si nejsem moc jistej. hammerlessku se mi nabitou moc nechávat nechce. Přišlo by mi snazší si doběhnout do vedlejší místnosti pro pistoli...
Bohuliby: Proc by mela byt komplikace s poppery? (netrolluju, zajímá mne to)



donovanstangiano
Příspěvky: 164

Příspěvek#37 » stř 14. led 2015, 07:40

Taky nad úpravou uvažuju. Zakoupil jsem sobě brokovou dvojku ve 12 s vyhazováky, má sice drobou korozi v hlavni u komor, ale na funkci to nemá vliv.
Pak mi někdo řekl, že ZPčka ve dvanáctce jsou poměrně vzácné, tak jsem pořád nerozhodnutý. Ale Luparka se mi líbí moc. Hlavně s pistolovou pažbou. Druhá věc je změna kategorie zbraně na B. Když budu brát pořadí, ve kterém nám vláda ukradne zbraně, tak to samozřejmě B odnese dřív jak C.
Jinak nechápu otázku švestky: "k čemu je to dobré", legální to je, ne. Takže je mu po tom hovno. :evil:



azavak
Příspěvky: 88

Příspěvek#38 » stř 14. led 2015, 09:54

bohuliby je to to co tě zajímá?https://www.youtube.com/watch?v=GMQMcbJbWGg

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#39 » stř 14. led 2015, 10:53

sided píše:....... aby broková dvojka zůstala v kategorii C tak musí mít hlavně min. 300mm a celkovou délku min.600mm. ......... Pokud bych dělal luparu s pistolovkou tak bych laufy udělal 40cm případně i říznout závit na čoky a zbývá 20cm na baskuli a pohodlné držení. 30cm hlavně jsou hroznej kropáč........


Když to uděláš takhle tak zůstane v Cčku.



m@rtinp
Příspěvky: 80

Příspěvek#40 » stř 14. led 2015, 11:13

nejsem si jistý jak je to s tou kategoriíí C
"dlouhé opakovací nebo samonabíjecí zbraně s hladkým vývrtem hlavně, jejichž délka hlavně je menší nebo je rovná 600 mm" je kategorie B, bod f) -> takže lupara mi vychází na B



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#41 » stř 14. led 2015, 11:16

dvouhlavnovka obvykle neni opakovaci ani samonabijeci ;)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#42 » stř 14. led 2015, 11:20

To už se tu všechno probíralo, stačí číst. A pokud vím tak dvojka není ani opakovací ani samonabíjecí ;)

Patrik píše:.......Zbraněmi kategorie B jsou (mimo jiné):

b) krátké jednoranové nebo víceranové zbraně pro střelivo se středovým zápalem,

tudíž platí :

10. Krátká zbraň - palná zbraň, jejíž délka hlavně nepřesahuje 300 mm nebo jejíž celková délka nepřesahuje 600 mm.



Martin H
Příspěvky: 5

Příspěvek#43 » stř 14. led 2015, 19:01

donovanstangiano: Video super, ani jsem netušil že by to mohlo až takhle fungovat. A to se chlapci pěkně třásly ruce. Ten pistolový úchop asi nebude ideální, ale vypadá to že to jde i s ním dobře. Ty delší vzdálenosti mně dostaly. Pokud by takhle fungovaly i broky, bude to paráda.



Martin H
Příspěvky: 5

Příspěvek#44 » stř 14. led 2015, 19:15

Nějak jsem nepřišel na to jak mám vložit fotku tak dám alespoň odkaz na střelnici. V galerii je fotnuté i střeliště s popry, tak trošku pro představu... http://ssk.trebes.sweb.cz/
Na jiné střelnici nedaleko budují post s pohyblivými terči, jen nevím čím vším bude možno střílet.
Papíry mám necelý rok a tak nějak se zatím hledám. Zjistil jsem že střelba z pistole na paírový terč mne zas až tak nenaplňuje a zatím ujíždím na Mosinovi. Brokna a zvlášť v úpravě na luparu si myslím bude dávat taky slušný vjem z výstřelu a kombinace s interakcí terče se mi bude nejspíš hodně zamlouvat.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#45 » stř 14. led 2015, 22:56

Tempes: Nemyslím, že s popery by měl být problém, ale když si představím, jak to kope a ještě tu krátkou záměrnou, myslím, že bych nic netrefil.
Ale jak jsem tady psal, musel bych si to vyzkoušet, třeba to někdo přiveze na sraz do Čekanic.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů