Lupara



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#91 » úte 8. led 2019, 20:10

Pokud si dobře pamatuju tak jsme kdysi používali grafitovou vazelinu Molykote

Uživatelský avatar
SlenderLeo
Příspěvky: 21

Příspěvek#92 » pát 8. bře 2019, 13:03

Zdravím, nemá někdo náhodou luparu z kozlice? Má nějaké výhody/nevýhody oproti klasické dvoice? Původně jsem plánoval zkrátit dvojku, teď ale mám možnost koupit za dobrou cenu kozlici už s hlavni zkrácenou na cca 35 cm... takže by stačilo pak uříznout pažbu aby to celé bylo tak asi 62 cm dlouhé. Nebo zkrátit pažbu co nejvíc, a přeregistrovat to jako pistoli vícehlavňovou, když už mám na ní nakupko.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#93 » pon 11. bře 2019, 13:26

Já mám. Akorát jsem zatím nezkrátil pažbu a asi to neudělám, jelikož mi to takhle celkem vyhovuje.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#94 » úte 12. bře 2019, 16:27

IMO má kozlice oproti dvojce jen samé výhody, kromě toho, že ty dva laufy vedle sebe vypadají stylově. Mít brokovnici jen s pistolovou je sice možná hezké ale ne moc praktické...mít pažbu je prostě jasná výhoda.

Uživatelský avatar
Václaf
Příspěvky: 67

Příspěvek#95 » úte 12. bře 2019, 17:02

Jenže pak už to nebude tak skladné ne? Lupara je od slova lupus/vlk,či tak něco a používali to bačové na ochranu stáda. V dnešní době,kdy mám u pasu něco víc nežli dva náboje to je fuk,ale zbraň je to stále krásná a láká mě. Ale na druhou stranu,to už si můžu koupit krátkou pumpu se 4+1 a budu na tom kapacitně lépe. Jinak nic proti ničemu a lupaře fandím,hlavně v kozlici



svilenec
Příspěvky: 2

Příspěvek#96 » stř 13. bře 2019, 16:47

Taky jsem řešil, zda si pořídit luparu nebo krátkou pumpu 4+1. Poté jsem si položil otázku: "Až se mě někdo zeptá, čím jsem zombie ustřelil hlavu, chci mu odpovědět že krátkou pumpou 4+1 nebo upilovanou dvouhlavňovkou?"... No a odpověď si na to najde asi každý =)



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#97 » stř 13. bře 2019, 17:46

No můj názor na luparu kozlici je, že je pěkně hnusná a skoro bych řek, že to není lupara ale kozlice s uřezanou hlavní. Připadá mi podobně jako bych dal na revolver rukojeť z Glocku. Ovšem nic proti její praktičnosti a mám možná jen divnej vkus. Zombíkům to bude stejně u pr....



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#98 » stř 13. bře 2019, 18:23

Václaf: Jasně ale né zase o tolik. A uživatelský komfort a praktičnost bude někde jinde. Když jde jen o srandu tak je to samozřejmě jedno, ale střílet něco výživnějšího z dvanáctky která má jen pistolovku, nebo se s tím snažit mířit...
Mě se nevím proč strašně líbí tenhle krátky Maverick:
https://www.cabelas.ca/product/47109/ma ... er-shotgun

:D



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#99 » pát 15. bře 2019, 08:43

Já si nechal ty hlavně zkrátit tak, aby byly zhruba stejně dlouhé jako pažba (chtěl jsem ji původně trochu zkrátit) - lze jednoduše schovat do batohu. Střelba od boku s mířením na nejsvětlejší bod baterky na railu je legrace. Mám ještě Derya Lion (33 cm hlaveň, 4 + 1) a pistolovku jsem vyměnil za normální pažbu. Takhle zkrácená kozlice je při rozložení kratší i než ta Derya s pistolovkou.



xXxcz
Příspěvky: 1

Příspěvek#100 » ned 28. úno 2021, 03:34

Ahoj A dobrý den všem zúčastněným, bohužel jsem jsem nesehnal hotovou luparu ve 12 (proč ano či ne na osobní obranu nemá cenu rozebírat) pořídil jsem si ZP12/70 v plné délce na kat. C. Nicméně se mi ta nádherná dvojka zalíbila natolik že bych chtěl vlastnit oboje a úplně jsem upustil od myšlenky svou brokovnoci zkrátit puškařem. Jak k tomuto téma nahlíží zákon? Chtěl bych vlastnit jednu baskuli a dva svazky hlavní. Jedny krátké (lupara) a druhé dlouhé (sport. Střelba nebo lov). Je to vůbec možné nebo je jednodušší vlastnit dvě zbraně? (Kat. C. a kat B pistole vícehlavňová či je možné mít defacto obě zbraňe)?
Děkuji za každý názor ohledně né problematiky.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#101 » ned 28. úno 2021, 08:57

Ano, je možné vlastnit baskuli a 2 svazky hlavní. Já to takhle třeba mám u svého ZH. Mám baskuli a k tomu brokové a kulobrokové hlavně.

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#102 » ned 28. úno 2021, 09:21

Sud má pravdu, je to úplne v pohode. Zväzok hlavní je hlavná časť zbrane a potrebuje registráciu. Potom ak napríklad budeš používať baskuli z jednej zostavy a zväzok hlavní iný, potrebuješ mať pri sebe dva preukazy zbrane. Pozor na miesto v trezore :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů