Lupara

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#76 » stř 13. črc 2016, 17:05

Bacha na to, i v PZ jsou někdy blbosti. Pokud to bude na prodejně, měl by ti to říci prodavač. U soukromého prodejce je lepší se zeptat na policii, jak je registrovaná. Navíc to může být i Céčko, pokud bude trochu delších rozměrů (30 cm hlaveň, 60 cm celá). Ale pistole vícehlavňová je u Béčkové pravděpodobná.



KCZ83
Příspěvky: 34

Příspěvek#77 » stř 13. črc 2016, 17:18

to jsem si taky myslel, no uvidim, ted hlavne cekam na vystaveni zbrojaku a pak to budu resit

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#78 » stř 13. črc 2016, 19:40

Tak až si ho půjdeš vyzvednout, řekni té milé paní na přepážce, že ji pozdravuje jedna podnikající osoba v oboru zbraně a střelivo, která má minimálně jednu zbraň vedenou jako pistoli vícehlavňovou. ;)



winter97
Příspěvky: 54

Příspěvek#79 » pon 21. lis 2016, 18:41

Čau :) kdyby někomu náhodou v trezoru přebejvala a nebo o někom věděl... klidně napište.... dlouho po nějaký koukám ..... preferuju ráži 12 :) děkuju...



Bruno
Příspěvky: 373

Příspěvek#80 » sob 6. kvě 2017, 16:49

Mám dotaz.Možná,že tu někde odpověď je,ale nenašel jsem jí.Mám dostavníkovou brokovou dvojku Lankasterku.Za studena mi pokaždé jde *Broknu* zlomit.Ale někdy po střelbě se jí nechce.Hlavně když střílím Slugy s větší gramáží prachu.Přijde mi,jakoby se spodní kovová část nábojnice zahřátím po výstřelu roztáhla,a bránila jak zlomení,tak i vytahovači vysunutí nábojnic.
Máte někdo podobnou zkušenost?



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#81 » sob 6. kvě 2017, 17:23

marinakus píše:Tak až si ho půjdeš vyzvednout, řekni té milé paní na přepážce, že ji pozdravuje jedna podnikající osoba v oboru zbraně a střelivo, která má minimálně jednu zbraň vedenou jako pistoli vícehlavňovou. ;)


A já mohu potvrdit, že jsem vlastník dvouhlavňového derringeru a v PZ mám napsáno pistole vícehlavňová.

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 229

Příspěvek#82 » úte 1. srp 2017, 19:11

Bruno píše:Mám dotaz.Možná,že tu někde odpověď je,ale nenašel jsem jí.Mám dostavníkovou brokovou dvojku Lankasterku.Za studena mi pokaždé jde *Broknu* zlomit.Ale někdy po střelbě se jí nechce.Hlavně když střílím Slugy s větší gramáží prachu.Přijde mi,jakoby se spodní kovová část nábojnice zahřátím po výstřelu roztáhla,a bránila jak zlomení,tak i vytahovači vysunutí nábojnic.
Máte někdo podobnou zkušenost?

Chtěl jsem si udělat luparu, ale nakonec se mi moje 16ka tak zalíbila, že mi přišlo škoda ji ničit. Dlouho jsem z ní nestřílel, ale když o tom tak mluvíš, vzpomínám si, že po více ranách (třeba když jsem zkoušel střílet holuby) bylo rozhodně potřeba větší síly k otevření / zlomení. Ne natolik, aby mi to přišlo podazřelé, ale přesto dost, abych si na to vzpomněl. Takže předpokládám, že se jedná o normální jev. A propos na hlaveň nešahám, ale zrovna studená není, takže nějaká roztaživost určitě funguje..



Bruno
Příspěvky: 373

Příspěvek#83 » stř 2. srp 2017, 13:56

erteple: na jednom mysliveckém Fóru jsem se dočetl,že se to stává.Dokonce tam jeden "nimrod" píše,že nemohl svoji dvojku otevřít,a tak jí lámal vztekle přes koleno.Musel jsem se tomu smát,když jsem si ho představil.
Tak já ten problém už vyřešil,a to vhodným mazivem.Zapřemýšlel jsem,co jsme používali v práci na podobné případy,kdy bylo nutné aby kluzná část fungovala i při velkých teplotách.Nebylo to dnem nábojnice ,která by se teplem roztáhla,jak jsem se domníval,ale vytahovačem.Teď to jde jak po másle,i po vystřelení sta nábojů za sebou.Byla to zkouška a stříleli jsme dva.

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 229

Příspěvek#84 » stř 2. srp 2017, 15:57

Bruno: A čím tedy nakonec mažeš? A není to nějak korozivní?



Bruno
Příspěvky: 373

Příspěvek#85 » stř 2. srp 2017, 16:37

erteple - nemusíš mít strach z koroze,naopak.Je to grafitová vazelína.Namaž hlavně ten dřík vytahovače co jezdí v drážce.I když časem vazelína vyschne tak grafit (tuha) v té drážce zůstane. Jak jsem už psal 100 výstřelů a žádný problém.Množství kolik vazelíny použiješ odhadni sám.Já to zkrátka namazal tak nějak rozumně,ani málo ,jenom lehký film,nebo to přeplácal.Je to bezva,a není problém to podle potřeby zase přimáznout. Tak ať Ti to poslouží jako mě.



Bruno
Příspěvky: 373

Příspěvek#86 » úte 12. zář 2017, 16:59

erteple-dotaz.Zkoušel jsi to namazat,jak jsem psal? Jestli ano,tak dej vědět.

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 229

Příspěvek#87 » pát 15. zář 2017, 05:35

Děkuji, Bruno, za dopřesnění. Teď nejsem v ČR, ale jak přijedu, hned to vyzkouším. Moc se v těchhle mazivech nevyznám, ale předpokládám, že jakákoliv bude dostatečná (nezáleží moc na značce / konkrétním typu), že?



Bruno
Příspěvky: 373

Příspěvek#88 » pát 15. zář 2017, 12:44

erteple : Ahoj,samozřejmě že každou vazelínu by jsi mohl použít.Ovšem mohl by vzniknout problém,a to kdybys jí dal víc,tak zahřátím po více výstřelech by mohla zřídnout a začít "vytékat".Při další střelbě by jsi měl okolo baskule, broknu pěkně zaneřáděnou.Tím myslím střelbu v tu danou chvíli.Proto jsem já použil vazelínu s Grafitem.Důležitý je ten Grafit (tuha)! Je také možnost si nastrouhat tuhu z obyčejné tužky,a tím namazat tu drážku v které jezdí dřík vytahovače,nebo chceš-li vysunovače nábojnic.Určitě se dá i koupit tuha samotná.Ale podle mě je nejednoduší koupit nejmenší balení té grafitové vazelíny.Tu pak můžeš použít i na mazání třeba pantů u dveří atd.
Tak až se vrátíš,a půjdeš střílet z brokovnice,dej vědět jestli se Ti dařilo bez problému "lámat" hlavně jako mě.Zatím ahoj.



kofri
Příspěvky: 13

Příspěvek#89 » pon 7. led 2019, 14:56

Zdravím, a vytahuju tohle vlákno...
Chtěl bych si nechat zkrátit hlavně na ZP49, s tím, že pažbu dodělám později sám, tak aby vznikla lupara dle mého gusta. Počítám, že hlavně budou přes 30cm a celkový rozměr přes 60, takže zůstane v Cčku.
Je v tomto případě opravdu nutná balistika a zkušebna?
Máte někdo zkušenost z poslední doby, jak se na to koukali na PČR, hlavně na Praze 4?
Nerad bych se tam dotazoval, a tím případně ponoukal úředního šimla k vyšším požadavkům...
Díky.

Uživatelský avatar
pirda
Příspěvky: 66

Příspěvek#90 » úte 8. led 2019, 18:08

Dobrá otázka,já sice netoužím mít z brokovnice luparu,ale zkrátit hlavně tak na 450mm by se mi líbilo.Ale pokud bude nutno to výše popsané kolečko,tak na to ka.....

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů