Výběr brokovnice - pumpa/automat

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 522

Příspěvek#271 » úte 26. dub 2022, 17:12

Oživím vlákno, je jich tady víc, tématicky snad OK. Máte zkušenosti s Tureckou Daryou ? Chtěl jsem jí testnount, ale prodejci ukončili dovozy s komentářem, že podobné šmejdy už nikdy. Ptám se co konkrétně nefunguje a odpověd byla: ".. úplně všechno" ... Konkrétně Derya MK-12 AS-102SF

https://deryaarms.com/urunler/tacticalp



stip
Příspěvky: 279

Příspěvek#272 » úte 26. dub 2022, 21:25

Nevím, já mám ze svého okolí a netu nejlepší reference na Akkar Karatay. Co se tedy týče Turecké produkce. Chystám se na ní už dlouho, ale znáte to: doba je zlá ... nákupu hraček nepřeje.



Jirka33
Příspěvky: 21

Příspěvek#273 » ned 10. črc 2022, 20:13

Měl jsem možnost vyzkoušet prakticky tureckou brokovnici na střelnici, myslím že to byl nějaký levnější Uzkon, pumpa. Problém byl po vystřelení cca 50 klasických brokových patron, že pumpa přestala nabíjet a začala se kousat. Myslím, že to je jednak (ne)kvalitou použitých materiálů, že se moc zahřívají a roztahují, pumpa není schopna přebít. Také po zašpinění splodinama už to přestává dobře fungovat. Takže jsem turecký brokovnice (obecně) vyřadil z výběru - nepovažuju je za příliš spolehlivé. Ale je to jenom moje zkušenost a názor. Nakonec jsem koupil Berettu, ta to dává v pohodě a vydrží fungovat i po několika krabicích střeliva (např. S&B špiní hodně, turecké střelivo je taky masakr).



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#274 » stř 24. srp 2022, 14:01

Má někdo srovnání mezi Berettou 1301 Comp a CompnPro? Ideálně 21 nich hlaveň, začínám o ní uvažovat jako skvělé kombinaci na sport i taktiku. Nejsem si ale jistý zda stojí za to připlatit si za model pro.
Předem díky.za rady.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#275 » čtv 25. srp 2022, 16:03

Sport je jasný, ale co konkrétně máš na mysli "taktikou" ? Chceš absolvovat nějaké kurzy ?



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#276 » čtv 25. srp 2022, 21:46

Jednak kurzy, jednak zbraň která je vhodná i na ostré použití, jako je třeba 1301 tactical kdy se počtá z mého pohledu aktivně použití primárně různých druhů střeliva jako buckshoty a slugy, tj. má jen pevný cilindr. Zároveň jsem ale zjistil, že pokud ale bude mít přesah do obou světů.

Mám právě toho taktikala 1301 1gen, mimochodem šlape fantasticky, ale při tréninku má svoje limity při střelbě malými broky, trap, skeet kde schází možnost úpravy šíře roje pomoí zahrdlení...cenový rozdíl mezi tím tacticalem a verzí PRO není zas takový, na rozměry by měla být kratší verze kompromisním řešením, jen nevím, zda má smysl připlácet za verzi PRO.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#277 » pát 26. srp 2022, 18:03

Asi takto. Pokud na závodech pravidelně "děláš" 90 a více % na vítěze a ladíš detaily jak se dostat na bednu, tak Comp Pro asi smysl má. Pokud ne tak, tak Comp a cenový rozdíl "prostřílet" v tréninku.
A jedno upozornění. Na kurzech občas flintou jebneš pažbou o zem do bláta, do písku. Taky se občas brokna opírá hlavní o pneumatiku, dřevěnou paletu, trénuje úder hlavní a pod. To by u brokovnice kde trubka zásobníku přesahuje ústí hlavně, na kterém je navíc šroubovací čok za bratru 1500 peněz, mohlo být i fatální. Hlavně by mi to bylo i líto. Jen můj skromný názor: řešením asi je Tactical na blbnutí a přišetřit na Comp Pro na závody. :-)



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#278 » pát 26. srp 2022, 21:01

To jsem nechtěl slyšet :-)



Daleko
Příspěvky: 137

Příspěvek#279 » pát 26. srp 2022, 21:43

Když tak mě klidně sprdněte za neznalost, ale: Je nějaká pumpa "tak akorát dlouhá" aby se vešla do kategorie C? ...je to už dávno cio jsem dělal papíry a vlastně jsem se o pumpy doteď nezajímal....

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#280 » pát 26. srp 2022, 21:52

Podla ZOZ kazda s hlavnou dlhsou ako 60cm. Inak rozoberane aj na strane 6 tohto vlakna ;) .

Uživatelský avatar
Bubenicek
Příspěvky: 250

Příspěvek#281 » pát 6. říj 2023, 17:44

b-M4.jpg
Možná jsem ve špatném vlákně ale nechci zakládat nové vlákno. Neví prosím někdo kde sehnat náhradní díly na Brokovnici Benelli M4 ----- úderník, těsnící kroužky, pružnky atd.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#282 » pon 9. říj 2023, 10:43

Zkus Bestpatron.

Uživatelský avatar
Bubenicek
Příspěvky: 250

Příspěvek#283 » pon 9. říj 2023, 11:32

Bestpatron jsem zkoušel - na emaily nereagují a tel neberou. Teď jsem dostal kontakt na STV Group a ochota velká, tak uvidím jak to bude dál.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#284 » úte 10. říj 2023, 09:58

Jinak mě ještě napadá, není oficiální dovozce Beretta cz? Neměli patří Berette. Kdysi jsem něco řešil, ale s kozlici a byli v pohodě.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#285 » úte 10. říj 2023, 10:34

Kdysi jsem přes různá tuzemská zastoupení sháněl choke. No a vzhledem k pověstné "pružnosti" Italů to fakt bylo rychlejší přes půl světa od Brownells.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů