Výběr brokovnice - pumpa/automat



Jirka33
Příspěvky: 21

Příspěvek#256 » čtv 24. pro 2020, 09:52

Wow! Tak dlouho dlouho nebylo očko na webu Beretty skladem, teď JE! Měl by někdo z Prahy a okolí zájem taky o očko? Vzal bych jedno navíc, kvůli poštovnému zdarma. Dejte vědět obratem. Pak by jste si očko u mě vyzvedly Praha nebo kolem Kladna. Dejte vědět. Objednám pak hned.



Borja
Příspěvky: 25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#257 » čtv 24. pro 2020, 13:02

Jirka33 píše:chtěl jsem se zeptat jestli někdo nemá zkušenost ohledně botky na pažbu pro Berettu 1301 - limbsaver versus originál od Beretty MicroCore? Co je lepší si koupit? Něco by se mi šiklo... a taky nějakej pěknej malej a né moc drahej kolimátor... docela se mi líbí Vortex Crossfire 2 (LED upgrade) - ceny kolem 4.000,- (ale neznám nikoho kdo ho má) díky za tipy

PS kdyby jste někdo kupoval mohli by jsme koupit spolu a ušetřit za poštovný


Tento kolimátor jsem si koupil na moje Evo Carbine a osobně za ty peníze je hodně muziky. V balení máš vysokou i nízkou montáž, nastřelení taky není nijak složité. Za mě bych ho určitě doporučil. :thumbup: :thumbup: :thumbup:



Harquebusier
Příspěvky: 36

Příspěvek#258 » stř 13. led 2021, 11:34

Mám ho na MP5 a jsem s ním spokojen. Jen by se mi líbilo, kdyby byla někde k sehnání i montáž střední výšky. Pak by na tuto zbraň byla jako ulitá.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#259 » sob 10. dub 2021, 08:19

Mám dotaz na výběr ráže brokovnice dle osobní zkušenosti.

Na otázku mě přivedly souvislosti v nečekaně smazaném tématu o připravované změně zákona o zbraních v USA, kde bylo uvedeno, že prezident Joe Biden je odpůrcem "útočných pušek" a připravuje změny v zákonech. Jako řešení navrhuje kupovat brokovnice https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... y-2013_btw . Tohle mi nepřipadá moc moudré protože i brokovnicí byla spáchána řada masakrů. Nicméně, nezabývám se tu hodnocením politiky (byť zbraňové), ale překvapivým zjištěním, že Joe Biden je/byl sám vlastníkem zbraní. Konkrétně se o tom zmiňuje následující článek, kde se uvádí, že vlastní brokovnice ráže 12 a 20 https://medium.com/3streams/what-joe-bi ... 6c7d3425d7

Zajímalo by mne jestli má někdo zkušenost s brokovnicí ráže 20. Až do nedávna jsem nevěděl, že se vůbec používá. Po krátkém hledání jsem našel, že je dnes populárnější než ráže 16. Především dobrými střelci, nebo ženami. https://www.myslivost.cz/Casopis-Mysliv ... BROKOVNICI

Máte s ráží 20 někdo osobní zkušenost? V čem je podle vás pro dobrého střelce lepší?



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#260 » sob 10. dub 2021, 10:18

Letec 12: občas střílím 20tkou na zeleza, jediny rozdil vidim v tom, ze je to proti 12ctce prijemny strileni bez kopancu. Proto bych viděl tu oblibenost u zenskych. Rozdil asi bude v pouziti v myslivosti.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#261 » sob 10. dub 2021, 10:27

20ka bývá oblíbená proto že jsou to lehké a elegantní flinty. Dobře se nosí. Lovecké patrony mají sice většinou niží navážky broků než 12ky ale umí je dostat z laufu větší rychlostí. Z toho vyplývá že pokud trefuješ tak to líp padá. Co se kopání týká tak ve srovnatelné patroně (pokud něco takového existuje) kope 20ka víc než 12ka. Protože lehčí flinta. Ale zase záleží na ergonomii pažby atd.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#262 » ned 11. dub 2021, 17:30

Taky záleží na co to chceš, viděl jsem že to používají někteří starší myslivci, ale na holuby, pokud to někdo střílí víc, jsem neviděl nic jiného než 12tku, i kvůli nižší ceně střeliva.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#263 » ned 11. dub 2021, 20:58

Letec 12 píše:Mám dotaz na výběr ráže brokovnice dle osobní zkušenosti.

Resil jsem podobne dilema a skoncil u raze 12. Ackoliv zacatky byly tedy dosti krkolomne a strastiplne, tak tedka povazuju brokovnici za “nejzabavnejsi” zbran, co mam v trezoru.

A zpetnyho razu jsem se taky bal, par bolestivych kopancu a modrin bylo. Ale holt dan za pruzkum neprobadanych vod. Nicmene dneska uz jsou takovy technologie (zbrane, pazby a jejich botky i naboje) ze raze 12 umoznuje naprosto pohodovou strelbu i naslapnutejsim stelivem-staci dobre vybrat.



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#264 » pon 26. črc 2021, 19:44

antonspelec píše:Ja mam 1301 Tactical...

Jaké je obvyklé využití takového typu brokovnice v ČR? "Jen" zábava, nebo i nějaké závodění, případně obrana domácnosti?



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#265 » pon 26. črc 2021, 21:55

To uz je na kazdem vlastnikovi, jak a na co bude tu zbran pouzivat



Jirka33
Příspěvky: 21

Příspěvek#266 » sob 31. črc 2021, 20:25

to getsome: stejné jako u jakékoliv jiné zbraně, zábava na střelnici, jinak sebeobrana nebo ochrana domácnosti. Tak každého baví něco jiného.



DrU2
Příspěvky: 34

Příspěvek#267 » pon 27. zář 2021, 13:22

Dobrý den,
prosím vidíte nějakou nevýhodu pro praváka mít pumpu s vyhazovacim okýnkem na levé straně?
V tomto videjku je to spíše bráné jako výhoda https://youtu.be/ni5_N4gIhEw
Diky za názory.

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#268 » pon 27. zář 2021, 13:44

Já jakožto levák si pumpu s okýnkem vpravo pochvaluju. Můžu jí při "házení" nábojů do okýnka držet v silné ruce za krk pažby opřenou v rameni / o předloktí a krásně na okýnko vidím.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#269 » pon 27. zář 2021, 14:27

Přesně. :)



DrU2
Příspěvky: 34

Příspěvek#270 » pon 27. zář 2021, 15:15

Taky to tak vidím, ale jako pravák. Proto se ptám jestli to tak vidí/mají i ostatní praváci:/, případně zda z toho pro praváky plyne nějaká zásadní nevýhoda?
Mě napadá jen menší výběr držáků brok nábojů. :?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů