Výběr brokovnice - pumpa/automat



Béďa
Příspěvky: 809

Příspěvek#196 » čtv 1. říj 2020, 06:51

Jak řešíte upevnění popruhu u Beretty 1301 tactical s prodluzku zásobníku a montáž svítilny? Dají se někde sehnat nalepovací držáky nábojů na bok pouzdra závěru? Předem díky za rady.



Béďa
Příspěvky: 809

Příspěvek#197 » stř 7. říj 2020, 08:57

Tak jsem pořídil 1301 co je v akci. Pár postřehů, třeba se to někomu bude hodit...
1. Je to starší verze bez choku a s původním tlačítkem vypouštění závěru. Právě tlačítko bylo předmětem kritiky, protože zároveň umoznije vybiti zásobníku a při náhodném dotyku si způsobí závadu. Řeší to doplňkový díl od Beretty kterým tuto funkci vyřadím a jen vypouští závěr.

2. Kvalita zpracování není jak u DT11 ale pořád je to Beretta. Kvalita zpracování i vnitřních dílů je velmi solidní. Ne nadarmo je v US pokládána v úpravě od Langdon Arms za nejlepší taktickou brokovnici.

3. Bolavým místem je tuning, buď mám k dipozici několik dílů přímo od Beretty nebo super kvalitní a drahé díly od Langdon Arms. Není problém dát do tohoto tunningu cca 20000.

4. Na druhou stranu origo plasty od Beretta jsou nadprůměrné kvalitní, ergonomie super, můžu měnit nejen délku pazby ale i sklon přiloženým podložkami. Dle mě není potřeba jít do drahého tunningu.

5. S prodluzku zásobníku přijdu o poutko na řemen. Řeši to díl od Beretty který dám mezi prodloužení a závit. Rovnou jsem vzal i nejsilnější botku s tloušťkou 25mm. Musí to být velikost Hunter. Původní má snad 5mm a střelba v létě v triků s ní musí být intenzivní zážitek i s 24gr.
Nová prodloužila pazbu a teď má pro mě ideální parametry. Délka se ale měnit i pomocí. Přiložených podložek.

Objevil jsem univerzální držák nábojů na bok, nalepovací od gundoctor. Je to z tiskárny na samolepicí zip od 3M. Plast je masivní a zatím to drží ukazkově.
Na pazbu jsem dal neoprenové držák nábojů od Dasty, funguje, cena přívětivá.
Nevím jak poresit uchycení na baterku....diky prodluzce se nedá dát na hlaven objímka s railem, tedy alespoň ta co jsem objevil.

Díky miridlum to není uplne to pravé na závodění, kdo chce univerzální brokovnici tak nejkratší model comp je lepší volba, ale ta cena...

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#198 » stř 7. říj 2020, 11:29

Mohl by ses prosím podělit o odkaz na ten díl pro upnutí popruhu mezi prodloužení a závit?



Béďa
Příspěvky: 809

Příspěvek#199 » čtv 8. říj 2020, 07:59

Je to bráne z eshopu Berrety.

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#200 » čtv 8. říj 2020, 10:47




koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#201 » čtv 8. říj 2020, 19:18

Mensi dotaz k te Berette 1301. Mel jsem to v rukach na prodejne a naprosto jsem nepochopil tu packu, kterou jsem musel stlacit pokazdy, aby se uvolnila feeding rampa abych mohl naladovat zasobnik. Uplne pokazdy se to zase zamklo "dole". Delal jsem jenom neco spatne nebo to je spravne by design?
Krome tohohle moc krasna zbran (pokud teda nekdo shani poloautomat), obzvlast se mne libil relief na pazbe kam jde dlan silne ruky. Krasne se to drzelo. Kratsi pazba (logicky vzhledem k hlavnimu urceni cele zbrane), taky prijemny.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#202 » čtv 8. říj 2020, 20:19

Tuhle "fíčuru" mají téměř všechny samonabíjecí brokny. Stačí natáhnout závěr - bicí mechanismus, klapka se uvolní a zásobník jde naplnit bez mačkání čehokoliv. Buď tam nebyl prodavač aby ti to vysvětlil, nebo to byl asi jen "podavač" zboží. :-)



Béďa
Příspěvky: 809

Příspěvek#203 » pát 9. říj 2020, 08:40

Jo to je to očko na popruh. Ještě jsem vzal nejsilnější botku.
Netušíte někdo jak přidělat držák na svitilnu/Rail?

Pouzivate nějaký kolimátor?

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#204 » pát 9. říj 2020, 09:27


Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#205 » pát 9. říj 2020, 12:21

Já si chtěl nechat vyrobit něco podobného jako dělá GG&G - očko na popruh pod závit zásobníku s kouskem railu pro svítilnu. Jen se potřebuju odpíchnout od toho samotného očka kvůli rozměrům.

Kolimátor používám Holosun HS507C v2, zkoušel jsem i T1, ale otevřený mi tam sedí lépe a navíc se mi na použití pro broknu líbí ten 32 MOA kruh.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#206 » pon 12. říj 2020, 17:57

Petzold píše:Tuhle "fíčuru" mají téměř všechny samonabíjecí brokny. Stačí natáhnout závěr - bicí mechanismus, klapka se uvolní a zásobník jde naplnit bez mačkání čehokoliv. Buď tam nebyl prodavač aby ti to vysvětlil, nebo to byl asi jen "podavač" zboží. :-)

No nevim, Mossbergy to nemaji, Benelli taky ne a jeste neco dalsiho "random" jsem hledal a taky to nemelo. Ale to je samozrejme malo reprezentativni vzorek to je mne jasny.
Dnes jsem mel moznost to zkusit znova a je to jak rikas, jakmile je to natazeny tak to jde ladovat. Osobne se mne to zda tak jako tak jako nesmysl takovouto "ficuru" mit, ale s drillem to bude asi uplne jedno jestli to na te pusce je nebo ne. A nakonec co ja vim, v brokovnicich jsem zacatecnik a vubec tomu nerozumim :).

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#207 » pon 12. říj 2020, 19:26

No nevím na které jsi koukal, ale Benelli M2 a M3 to mají. Stejně jako jediné semi které Mossberg vyrábí, 930 a 935.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#208 » úte 13. říj 2020, 08:52

Muze byt, asi jsem videl spatne. Ono to pro bezny pouziti nehraje roli. Stav kdyz to neni natazeny, bolt je dole a je treba doplnit aspon 1 naboj do trubky nejspis nikdy nenastane.



milonk
Příspěvky: 101

Příspěvek#209 » úte 13. říj 2020, 09:33

@koudak: Ono to dava smysl povolit prvni naboj do trubky az po nacpani naboje do komory. Jak by si chtel potom zajitit u semi auto prebiti ? Ano muzes to prekvedlat, nabit do trubky, ale pak stejne musis vypustit naboj z trubky a zakvedlat zaverem, aby jsi ho dostal do komory. A to mi prijde jako dost opruz a beze smyslu. To je imho lepsi hodit do komory a zajistit pojistkou.
Btw. navic co ja vim, tak vsechny takticke postupy u brokovnic jsou nacpat prvni naboj do komory :-), takze v dobrem slova smyslu te to nuti delat spravne :-).



ondrush
Příspěvky: 287

Příspěvek#210 » úte 13. říj 2020, 10:44

ze je to tak technicky ok suhlasim, ze to v takomto tvojom podani "dava smysl" nesuhlasim. sposobuje to totiz opruz, ked chces mat broknu "cruiser ready", tzn. plna trubka a nenadrcnuto, jak sa bezne nechavaju pumpy (ja v tomto stave pumpu nosim, ked idem napriklad na strelnicu). Aj tak sa to ale da takto nachystat pri tychto samonabijackach, vypustit trubku, ale nekvedlat hned zaverom, len je to provedenim narocnejsie nez na pumpach. Ale jo, je to v nasich koncinach minorita pripadov, na sport je tento stav k hovnu a doma to tak legalne mat uskladnene nemozes, takze sa o tom nemoze ani hovorit.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host