Remington 870 express tactical vs. Benelli supernova



TOMM21
Příspěvky: 2

Příspěvek#1 » úte 28. čer 2016, 07:36

Ahoj.
Měl někdo možnost vyzkoušet a porovnat tyto dvě pumpy?
Nemůžu se rozhodnout kterou z nich si vybrat. Cena není až tak důležitá, spíš mě zajímá kvalita.
Požití střelnice, domácí obrana.
Mnohokrát děkuji za rady.



Návštěvník

Příspěvek#2 » úte 28. čer 2016, 10:33

Srovnavas Range Rover a Dacii.

Express je i v portfoliu Remingtonu druha trida.



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#3 » pát 3. lis 2017, 12:42

Ať nezakládám nové vlákno, zkusím se zeptat tady... Kolik se do standardní Supernovy vleze do trubky 70 broků? Ze začátku se mi jich tam několikrát vlezlo 5, ale potom už jen 4 a k zasunutí 5tého chybělo několik mm (stejná značka, stejný typ). Zkoušel jsem i jiné druhy 70tek a výsledek stejný - k zasunutí 5tého prostě chybí těch pár mm.
Problém bude asi v zasování a rovnání sltačené pružiny v podavači....

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#4 » sob 4. lis 2017, 15:46

Není spíš rozdíl v délce použitých nábojů ? On rozdíl mezi (zabalenými) náboji 12/70 různých výrobců, různých gramáží, různých způsobů uzavření nábojnice, může být až 5 - 6 mm, možná i víc
.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#5 » sob 4. lis 2017, 17:30

Sorry, až teď mi došlo, že píšeš "stejná značka stejný typ". Ono taky stačí, že výrobce změní dodavatele plastu, nebo kování.



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#6 » sob 4. lis 2017, 17:34

Stejná značka, stejný typ. Rozdělelal jsem balení, několikrát naládoval po 5ti a pak už šli jen 4 (i z té stejné krabičky). Zkoušel to potom i s jiným výrobcem a zase jen 4 kusy.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#7 » sob 4. lis 2017, 17:55

Můžu se zeptat na výrobce a typ, SB ? Jestli je těch 5 ks na knop, tak pak stačí drobné odchylky v uzavření do hvězdy, na horním okraji plastu je takové malé vlnobití a na těch 4 se to nasčítá a 5. už nevejde.



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#8 » sob 4. lis 2017, 19:23

byly to SBčka, ale zkoušel jsem i jinou značku. Stejný byl i výsledek s vlastníma sušilkama, který jsem dělal o fous kratší. Proto jsem se i ptal, kolik se do supernovy má vejít standardně broků. Pokud by byl standard 4 12/70 do trubky, tak to s pěti byla nějaká haluz, pokud se standardně vleze 5x12/70 tak pak má význam se v tom eventuálně šťourat.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1697
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » sob 4. lis 2017, 19:29

Supernově se vejde (ma vlezt) 5 do trubky.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3757

Příspěvek#10 » sob 4. lis 2017, 20:29

Pět se vleze standartně, rozeber rouru jestli tam neni něco šprajclýho.



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#11 » ned 5. lis 2017, 00:16

Dík za info.
Rozebráno jsem to měl, nikde jsem nic nenašel. Zkusil jsem to i bez toho kroužku, co drží pružinu, když se sundá krytka a dát to tam bez něj (cca 0,4 cm k dobru) a taky nic. Pružina vypadá OK.
* Je třeba podavač na pružinu nějak "šroubovat" aby se část pružiny smotala do přední části podavače? (jo asi nesmysl, ale raději se zeptám.)
* nemůže být pružina moc dlouhá, že by byly problémy s tím jak se skládá/zasouvá při stlačování do podavače?

V týdnu to ještě jednou rozeberu a zkusím popřemýšlet



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#12 » čtv 9. lis 2017, 00:52

Příjde mi, že je ta pružina moc dlouhá. Jakmile se tam snažím zasunout pátý brok, tak to vypadá, že vinutí sedí na doraz a není už možnost se smrsknout. Mj. jak moc má být zausnutej (nebo povysunutej) tan prstenec, co drží pružinu v trubce když se odšroubuje koncovka?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3757

Příspěvek#13 » čtv 9. lis 2017, 06:58

Vyhodil jsem ho úplně.



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#14 » pát 10. lis 2017, 01:09

A to by mohlo být řešení... Když jsem ten bazmekt měl vyndanej, a krytka nebyla zašroubovaná nadoraz (neměl jsem tam hlaveň, ale s hlavní by stejně nebyla) tak se jich tam 5 vlezlo...
Ach jo, nevím co mám za zásek... POF MP5 jsem ladil týden pilníkem a jemným šmirglem, než jsem seznal, že je zbraň připravená, a u pumpy se bojím vyndat blbou závlačku pružiny...



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#15 » ned 26. lis 2017, 00:53

@sided - problém vyřešen, dík.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti