Pumpa! Ale která?

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#391 » pon 11. dub 2022, 10:22

Jo, tak. "Zvukomalebnost" pumpy je samozřejmě nenahraditelná, pokud je to pro někoho kritérium. O tom není sporu. :-) (a nemyslím to nijak hanlivě nebo pejorativně)



Jacobson
Příspěvky: 87

Příspěvek#392 » pon 11. dub 2022, 11:09

To zkpet: opakovacky se zadadne nabiji prvním do komory? Vážně?

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#393 » pon 11. dub 2022, 11:27

Do toho bych se nepouštěl. :) Když máš 7 trubicak, tak se holt nekdy +1 hodí.



zkpet
Příspěvky: 52

Příspěvek#394 » pon 11. dub 2022, 11:45

Na střelnici je to fuk, na taktiku/obranu je jakákoli kapacita brokovnice nízká, takže připravovat se o další náboj je nesmysl. Takže ano, první do komory.



Jacobson
Příspěvky: 87

Příspěvek#395 » pon 11. dub 2022, 13:10

Jo, že se hodí každý náboj souhlasím. Ale že se na střelnici běžně nabiji první hned do komory jsem si nevšiml. Pokud máte doma na obranu brokovnici, máte ji připravenou s nábojem v komoře? Já mám brokovnici jen k hobby střelbě, tak by mě zajímalo jak to mají ti, co ji mají i k obraně. Stejně tak v závodě s brokovnici nevím, jestli je povoleno startovat s nábojem v komoře. Kdo závodí, může mi to prosím říct? Pokud to povoleno je, tak chápu že i trénink probíhá s prvním do komory, stejně tak když ji má k obraně s nábojem v komoře. Asi trenuju špatně, ale jsem zvyklý vždy začít s prazdnou komorou. Mám plnou trubuci a plný opasek a první natahuju.



zkpet
Příspěvky: 52

Příspěvek#396 » pon 11. dub 2022, 14:13

Je jasné, že nabíjení bude vycházet z účelu střelby. Pokud si budu střílet na střelnici pro zábavu, pak je nabíjení nepodstatné - klidně to budu cpát do trubky pro radost z pumpování. Pokud budu na střelnici trénovat obrannou střelbu a mít doma opakovačku pro tyto účely, pak určitě budu házet první do komory. Protože pokud (a já doufám, že to nikdy nenastane) půjdu s brokovnicí do boje, vždy budu házet první do komory. A za tímto účelem trénuji i na střelnici, proto dává smysl to dělat stejně. Je to stejné jako u pistole na nošení/obranu - u G17 nebudu mít v zásobníku jen 14, u revolveru na nošení nebudu mít místo šesti jen pět.
Ještě k dotazu stavu pušky doma - necítím se natolik ohrožen, abych musel mít nabito v trezoru. Navíc mám děti, takže bezpečnost je na prvním místě..
Jak je to na závodech nevím, ale pokud budu srovnávat s IPSC pistolí, tak je to otázkou stage. Tzn někdy v komoře, jindy jen v zásobníku a někdy ani to ne.

Abych nebyl úplně offtopic, mám supernovu a jsem spokojen. Snad jen, že na taktiku je dlouhá (18,5" hlaveň). Že není předpažbí zamknuté vepředu, když není natáhnutý úderník, mě osobně nevadí.

Uživatelský avatar
Dominika
Příspěvky: 67

Příspěvek#397 » pon 11. dub 2022, 16:01

Petzold píše:Jestli ono nebude lepší si přečíst tohle vlákno
http://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopi ... &start=135

Zvuk natahující se pumpy se nijak extrémně neodlišuje od zvuku natahující se samonabíječky. :-)
A jak napsal myslím John Mattera (mimo jiné autor vynikající knihy "Serious Social Shotguns"), parafrázuji: "Jako mladý šerif jsem chtěl zpacifikovat 3 agresivní maníky kolem stojícího auta. Obřadně jsem natáhl svoji brokovnici, protože jsem si myslel, že zvuk natahované brokovnice na ně zapůsobí. Ale nestalo se vůbec nic."


Moc díky za ten odkaz, tohle jsem nějak přehlédla - přečtu od začátku celé to vlákno a snad pomůže, i když zatím favorit je M4 nebo M2 ;)

Uživatelský avatar
Dominika
Příspěvky: 67

Příspěvek#398 » stř 13. dub 2022, 10:43

Tak to vyhrála Benelli M4, dnes jsem si ji dovezla :)
Jinak plně funguje i slabším střelivem, což jsem měla možnost si vyzkoušet ;)
Obrázek



hunter240
Příspěvky: 230

Příspěvek#399 » úte 23. srp 2022, 19:59

Ahoj střelci, mám brokovou pumpu CZ612 a rád bych si k ní přidělal držák brokových nábojů na pouzdro,ale na tento model se nic nedělá.Prijde mi že by to mohlo fungovat z Remingtonu 870.Ale to nevím, poradí někdo?

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#400 » stř 24. srp 2022, 10:45

Ne. Nebude to fungovat. CZ612 (jako většina tureckých brokovnic s pouzdrem z duralu) má dva tenké kolíky, Rem má, jednoduše řečeno, jeden tlustý a jeden tenký, navíc s jinou roztečí. Kup si nalepovací shell holder, nějakou dobu to vydrží.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#401 » stř 24. srp 2022, 10:51

Mnoo prilepit to jde mamutem :) Jen trefit rozmer. Ev dodo. ✌️



Fleet Admiral
Příspěvky: 21

Příspěvek#402 » stř 26. říj 2022, 20:04

Prosím o radu. Již delší čas vybírám "vojenskou" opakovací brokovnici ráže 12/76 a stále se nemohu rozhodnout, kterou vybrat.

Do finále se probojovaly tyto
- Mossberg 590 FLEX Tactical, kapacita 8+1,
- Fabarm Martial Cantilever (20"), kapacita 7+1,
- Remington 870 EXPRESS, kapacita 6+1.

Předstírám, že se střelbou z brokovnice nemám žádné zkušenosti, bude to má první. Jde mi o to, aby se jednalo o pokud možno bezúdržbovou brokovnici, se kterou chci střílet buck shoty, případně na levný trénink také náboje 12/70 s jemnějšími broky.

Pro Mossberg hovoří nejnižší cena (19 tis. Kč) a vysoká kapacita zásobníku, jakož i polohovací pažba s pistolovou rukojetí, na pažbu lze upevnit náboje. Na straně druhé ale nemá mířidla, jen mušku.

Fabarm Martial Cantilever je nejdražší z nich (22.400 Kč). Tato zbraň má lištu Picatinny na hlavni a mechanická mířidla, pevnou pažbu s pistolovou rukojetí. Také má vylepšený (patentovaný) profil hlavně Tribore, nejsem však schopen posoudit, nakolik to zlepšuje střelbu, ale popis tohoto mě celkem zaujal.

Remington 870 se mi asi líbí nejméně (stojí 19.500 Kč), má jen mušku, nemá polohovací pažbu, bez pistolové rukojeti, má také nízkou kapacitu zásobníku, ale v diskusích je považována za etalon kvality a má být dost bezúdržbová.

Jak už to bývá, u každé značky jsem našel příznivce i odpůrce. Fabarm mi byl doporučen, ale v diskusích jsem se dočetl (sice u jiného modelu), že je to krám. Stejně tak někteří píší, že ani Remington není to, co býval. Bylo mi také řečeno, že u Remingtona budu v případě závady velmi dlouho čekat na náhradní díly.

Budu proto moc rád za každý postřeh, radu. Děkuji.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#403 » stř 26. říj 2022, 20:20

Ja osobne bych vyradil zbrane s pistolovou rukojeti…manipulace ze zbrani, nabijeni apod. je se zbrani s pistolovou rukojeti komplikovanejsi



Fleet Admiral
Příspěvky: 21

Příspěvek#404 » stř 26. říj 2022, 20:25

A co se týče přesnosti střelby, je rozdíl v pistolové rukojeti a klasické pažbě, nebo je to jen o té manipulaci? Děkuji.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#405 » stř 26. říj 2022, 20:36

Kdyz jsem vybiral brokovnici, tak jsem si sam vyradil pistolovy rukojeti. Ten duvod byl ciste protoze jsem chtel klasiku.
Vyhoda pistolovek je, ze to mas jakoby v ruce z ARka (nebo jine pusky), muzes s tim jednoduseji v nouzi strilet jednoruc. Nemam dost zkusenosti abych mohl mluvit o nevyhodach. Mne osobne se vzhledove vic libi klasiky a on ten vzhled ma taky dulezitou roli, co si budeme...

Z tech 3 co pises za me jednoznacne Mossberg ( i kdyz ja bych si nevzal tenhle konkretni model). Nejvetsi duvod za me pojistka na hrbete receiveru. Ty promackavaci pojistky co ma Fabarm a Remington jsou za me uplne strasna vec (zrovna dneska jsem z toho Fabarmu strilel a jenom za tu nesikovnou pojistku body dolu :D ).
Naposledy upravil(a) koudak dne stř 26. říj 2022, 20:38, celkem upraveno 1 x.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů