Pumpa! Ale která?

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#301 » ned 28. čer 2020, 17:46

Ne nebude. Záleží na oku k trubce zásobníku a ten má 500 a Maverick jiný než 590 a 590a1, kde už je oko "převlečené" přes trubku.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#302 » ned 28. čer 2020, 18:12

Lidičky, všem se omlouvám (hlavně koudakovi) za zavádějící tvrzení. Ustrnulť jsem hluboko v minulém století (moje 590 je z roku 1993). Porovnáním obrázků jsem pochopil, že 590A1 je opravdu řešená úplně jinak.



Jacobson
Příspěvky: 87

Příspěvek#303 » pon 6. črc 2020, 14:56

Zdravím, nedávno jsem si pořídil jetou Benelli Supernovu, kde mi furt vrtá v hlavě jedna věc. Pokud není nataženo bicí ústrojí, tak nedrží zavornik v uzamcenem stavu a predpazbi je mírně vzadu, byl jsem ujištěn, že je to normální, ale nezdá se mi to. Když např. nabiju zbraň bez ostrého náboje a nedotýkám se predpazbi, zmáčknu spoušť a hned jak cvakne, tak predpazbi skočí mírně vzad a zavornik se odemkne. Při střelbě to nevadí, ale u nabíjení je problém v tom, že predbazbi musím pridrzovat vepředu, jinak nejde sklopit klapka. Nevíte prosím někdo co s tím?



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#304 » pon 6. črc 2020, 17:41

V klidu :). Ja do toho od zacatku jdu s tim, ze pokud bych nekdy chtel/potreboval choky tak to holt pujde k puskarovi. Nicmene s tim nepocitam.

Pockat ale pokud 590 a 590A1 maji stejny oko, tak by to mohlo fungovat ne? Jedna 590 ma od letoska hlavne s tim jejich accu choke systemem.



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#305 » ned 12. črc 2020, 13:35

Jacobson píše:Zdravím, nedávno jsem si pořídil jetou Benelli Supernovu, kde mi furt vrtá v hlavě jedna věc. Pokud není nataženo bicí ústrojí, tak nedrží zavornik v uzamcenem stavu a predpazbi je mírně vzadu, byl jsem ujištěn, že je to normální, ale nezdá se mi to. Když např. nabiju zbraň bez ostrého náboje a nedotýkám se predpazbi, zmáčknu spoušť a hned jak cvakne, tak predpazbi skočí mírně vzad a zavornik se odemkne. Při střelbě to nevadí, ale u nabíjení je problém v tom, že predbazbi musím pridrzovat vepředu, jinak nejde sklopit klapka. Nevíte prosím někdo co s tím?


Mám to stejně. Ničemu to nevadí. Buď máš klid a je ti jedno, že občas pošoupneš předpažbí zpět. Pokud "nemáš klid" tak stejně začínáš prvním do komory, protože k čemu by ti byla nenabitá zbraň... :)



Jacobson
Příspěvky: 87

Příspěvek#306 » ned 12. črc 2020, 19:29

Při střelbě to nevadí, ale při rychlejším nabíjení je to na prd. Nakonec jsem s tím šel k puškaři a prý to je nějaký unavený perko či co. Začátkem srpna mi to vymění, tak potom už snad bude chodit, jak má



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#307 » úte 14. črc 2020, 01:11

tak potom by ta moje měla unavený pérko už od funglovky... jen tak pro zajímavost, máš někde na faktuře číslo dílu?



Jacobson
Příspěvky: 87

Příspěvek#308 » úte 14. črc 2020, 07:25

Ještě nemám fakturu. Jen se na to podíval, aby zjistil co jí je a díl objednal. Má dost práce, tak až začátkem srpna mi to opraví



MilanCama
Příspěvky: 36

Příspěvek#309 » ned 13. zář 2020, 22:22

Ahoj, třeba se někdo nechá inspirovat při výběru své první pumpy a bude se mu tato taky, jako mě, líbit. Je to Norinco Hawk HP9, 12/76, 5+1 (63,5 o jeden víc), hlaveň 18,5 ", 3,3 kg, cena +- 10 tis.. Chtěl jsem klasické tvary pumpy, hlaveň jen s perličkou, na hlavni je také č. zbraně. Samozřejmě je to kopie Remingtonky 870 a díly by měly být zaměnitelné. Mají jí i s mířidly. Třeba to police předpažbí je z brownellsu a je to originál Remington, líbilo se mi, šlo tam. Délka je 98 cm. Všechno je ocel (skoro), spoušťák žádný plast, kov. Rozmýšlel jsem se ještě mezi jí a Meverickem M88 a tahle vyhrála. Uvnitř všechno pěkně opracováno, materiál krásně zvoní, povrch parkerizován, hlaveň se leskne jako zrcadlo. Zda je v ní tvrdochrom nevím, myslím, že ano. Řehák neví a prodává je, Hlavata neví a měl, nebo má je taky a Bryma, kde jsem jí kupoval jsem se už ani neptal. Na amerických fórech píší, že jo a někteří (podotýkám někteří) ji chválí víc nežli jejich domácí Remingtonku. Něco už jsem vystřílel a nemám čeho litovat.

Pumpa1.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#310 » pon 14. zář 2020, 21:40

Solidní flinta. Vlastní brácha SDM 870. Chrom tam asi nebude, stejně jako v SDM.



MilanCama
Příspěvky: 36

Příspěvek#311 » úte 15. zář 2020, 09:46

Dík, to jen ..... na takové to domácí střílení:-)

Uživatelský avatar
Kláda
Příspěvky: 26

Příspěvek#312 » čtv 22. říj 2020, 09:07

Dobrý den,

mám otázku, která je však plná specifik, a sám nevím, jestli taková brokovnice je u nás k sehnání (co jsem se koukal tak zatím jsem nenašel).
Hledám pumpovací brokovnici, která má zásobník na minimálně 6 broků, má sklápěcí pažbu (která ovšem nemusí být původní součástí, stačí když bude jakožto dokoupitelná část) a nakonec bych chtěl, aby byly raily na předpažbí.
Nevíte někdo prosím o nějaké? Napadly mě Winchestery nebo Mossbergy ale tam jsem nic nenašel... :/



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#313 » čtv 22. říj 2020, 09:36

Proč zrovna pumpu se zásobníkem?
Nicméně, pokud nechceš vyloženě něco levného jako je čínská SDM 870, tak se dá sehnat Mossberg 590M.

Uživatelský avatar
Kláda
Příspěvky: 26

Příspěvek#314 » čtv 22. říj 2020, 09:44

Teda, pumpu ne se zásobníkem, ale tubusem, děkuji za upozornění



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#315 » čtv 22. říj 2020, 10:10

Co Fabarm STF 12?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů