Pumpa! Ale která?



MojeTikka
Příspěvky: 1601

Příspěvek#481 » čtv 25. led 2024, 21:35

Mel jsem na strelnici kamose, Nemce a dal jsem mu tu 590M, at si taky bouchne. Vzal ji do ruky a prebijel tak, ze drzel pazbicku a zacyklil svisle ve vzduchu s celou zbrani. Cumim na to a povidam, at mi ji nezkurvi. A on na to, ze at jsem v klidu, strilel s ni pet let, co byl v BW a presne tohle je tam ucili, kdyz bude strilet jen jednou rukou. A ze tohle musi Mossberg vydrzet. No, nadsenej jsem nebyl, sam to nedelam, ale zbrani to evidentne bylo fuk a kamos skutecne u specialu u BW byl. Tesi mne, ze ji pouziva BW, ale tohle jako test dobre zbrane bych asi nedoporucil.



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#482 » čtv 25. led 2024, 22:01

MarkusX píše:Začínám se rozhlížet po opakovací brokovnici v nějakém kratším provedení, na home defense i zábavu, nemusí být nutně pumpa. Základním požadavkem je spolehlivost. Můžete doporučit, dát tip na něco z aktuální široké nabídky na trhu?

Pokud to nemusi bejt pumpa, tak za sebe doporucuju Berettu 1301 Tactical 8-)

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1154

Příspěvek#483 » čtv 25. led 2024, 22:04

MarkusX píše:Díky za postřehy, ale jsme v pumpách, vybírám opakovací, né nutně pumpu. Momentálně mě zaujala Mossberg 590 Shockwave SPX, něco v tomto duchu.


590(A1) je fajn, nemam skusenosti s Mkovym modelom, len s klasikou. Mal som dva kusy (jeden este mam v trezore ale za par tyzdnov meni majitela) - menim tazku 20" za nejaku kratsiu variantu kedze s tym mienim viacej behat. Shockwave som zvazoval s tym ze by som si na to hodil pazbu aby som mal kratku vec co sa da hodit do pleca. Dalsia varianta je "Class 3" - v podstate je to Shockwave s nahodenou pazbou :mrgreen: (oboje 14" hlaven) . Akurat teraz mam zase cukaturu koli tym retro modelom - su proste krasne, takze mozno zase skoncia doma dve. Nedam na nu dopustit, vsezrava, fungovala v pohode, je to tank. Bezne diely som si nakupil do sufliku, nie vzdy su na Brownells skladom, ale ked to clovek sleduje, da sa zohnat. Ale pre beznu udrzbu by som pokladal za vhodne diely akurat pruziny, inak neviem o nicom - uz som to tu niekde spominal, mal som rozobraty kus s niekolko tisic ranami a vedla toho svoju vtedy skoro novu - a nemat tie diely inu povrchovu upravu, tak to nerozoznam. Za mna Mossberg 590 - palec nahor.

Uživatelský avatar
Klicky
Příspěvky: 195

Příspěvek#484 » čtv 25. led 2024, 23:55

Mám taky od Listopadu Mossberga 590A1 v provedení retrograde. Je to krásná kvalitně zpracovaná brokovnice.

Uživatelský avatar
Bubenicek
Příspěvky: 261

Příspěvek#485 » pát 26. led 2024, 01:15

Máš na ní CIP s vyšší zkouškou a Lilii že můžeš střílet s ocelovými broky ? Hlaveň má chrom ? Má to držák na bayonet ? - Pažba je dřevo nebo plast ?



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#486 » pát 26. led 2024, 11:00

to Bubeníček: přiznávám že jsem to jen slyšel, a jsem rád, že tomu tak není...sám o ní uvažuju, rozhodně bych ale nesoudil to co si kdo může nebo nemuze dovolit...

Jinak nikdo soudný nezpochybňuje kvalitu Benneli, ale nikdo soudný nebude zpochybňovat kvalitu B. 1301...
Ano je výrazně levnější...ale rozhodně kvalita je pořád na úrovni brokovnic Beretta...a cena je pořád bohužel dost vysoko, beru že v extrému Benneli asi vydrží víc. Ale to se bavíme o extrému....
Jinak pokud někdo nechce dat investici ve vyšší Beneli určitě je ekonomickou variantou Beretta...mimochodem stačí se podívat na TFB a spoustu dalších recenzí kam v US 1301 řadí.

Uživatelský avatar
Klicky
Příspěvky: 195

Příspěvek#487 » pát 26. led 2024, 11:14

Bubenicek píše:Máš na ní CIP s vyšší zkouškou a Lilii že můžeš střílet s ocelovými broky ? Hlaveň má chrom ? Má to držák na bayonet ? - Pažba je dřevo nebo plast ?


Nevím jestli bylo na mně.

CIP nekoukal jsem, ale pochybuji, výrobce to obecně nedoporučuje (dle uchycení hlavně).
Hlaveň bez chromu a žádnej choke
Má to držák na bajonet
Pažba, předpažbí dřevo na hlavni heatshield
mířidla ghost ring, těžká hlaveň, veškerý ovládací prvky kov, žádnej plast.

Uživatelský avatar
Bubenicek
Příspěvky: 261

Příspěvek#488 » pát 26. led 2024, 11:39

Jo, jen mě to zajímalo

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1154

Příspěvek#489 » pát 26. led 2024, 11:42

@590 a steel shot - je to variantu od variantu - su hlavne kde je to vyslovene uvedene, ja mam na tejto tazkej portovanu, takze nie. Detaily na strankach vyrobcu, staci google. Ostatne tak to maju co viem aj napr. Benellky.

Uživatelský avatar
Bubenicek
Příspěvky: 261

Příspěvek#490 » pát 26. led 2024, 11:46

Béďa píše:to Bubeníček: přiznávám že jsem to jen slyšel, a jsem rád, že tomu tak není...sám o ní uvažuju, rozhodně bych ale nesoudil to co si kdo může nebo nemuze dovolit...

Jinak nikdo soudný nezpochybňuje kvalitu Benneli, ale nikdo soudný nebude zpochybňovat kvalitu B. 1301...
Ano je výrazně levnější...ale rozhodně kvalita je pořád na úrovni brokovnic Beretta...a cena je pořád bohužel dost vysoko, beru že v extrému Benneli asi vydrží víc. Ale to se bavíme o extrému....
Jinak pokud někdo nechce dat investici ve vyšší Beneli určitě je ekonomickou variantou Beretta...mimochodem stačí se podívat na TFB a spoustu dalších recenzí kam v US 1301 řadí.

Nemyslel jsem Tebe osobně, slucham to hodně od lidí na střelnici, hlavně od těch s Uzkonem a podobně



Decon
Příspěvky: 2

Příspěvek#491 » ned 17. bře 2024, 19:56

Zdravím, chtěl bych si koupit brokovnici na nákupní povolení kategorie B. Mám omezené finance takže jsem po delším hledání na netu vybral podle různých hodnocení tyto dvě :
Brokovnice SDM M870 nebo
AKKAR KARATAY MARINER
Můžu tímto poprosit o radu - klady, zápory, doporučení kterou?
Díky moc za pomoc ;) :D

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 521

Příspěvek#492 » ned 17. bře 2024, 23:23

Ahoj, na opakovací povolení není.
Šel bych do prověřené SDM, ale nic z toho není nic moc. Snad jen na srandu. Ne na obranu.
Jen je bohužel SDM dosti dlouhá a chce to posilovat na celodenní střelbu.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4579

Příspěvek#493 » pon 18. bře 2024, 00:35

Killing joke : Na to jsi přišel sám? Samozřejmě že na pumpu do 60 cm délky hlavně je povolení nutné.
Decon : Z tohoto výběru je SDM jasná volba.

Uživatelský avatar
Klicky
Příspěvky: 195

Příspěvek#494 » pon 18. bře 2024, 02:51

Potvrzuji! Takhle jsem si jel minulý rok v Říjnu asi 100 kilometrů spokejeně pro novou pumpu abych v obchodě zjistil že na ni musím mít povolení. Taky jsem měl v hlavě jednoduše opakovačka = bez povolení. Není to tak, bacha na to, marinakus má pravdu.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 521

Příspěvek#495 » pon 18. bře 2024, 08:33

No jo, nevím co se stalo :roll: Jasně, tak naštěstí je nás zde víc.

Každopdáně je tu celkem velké téma s SDM, což svědčí o její oblíbenosti:

viewtopic.php?t=9203

Dle mých, zdejších a plno dalších zkušeností by mělo být SDM na rozídl od Turků atd. docela slušný kousek a ne jako ostatní levné, které často nefungují vůbec, nebo brzy přestanou a s trochou štěstí drží jak mají.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host