Pumpa! Ale která?



morepower
Příspěvky: 143

Příspěvek#436 » stř 8. bře 2023, 06:48

No ale stip se ptá na pumpu, ne na samonabíječku.

stip píše:Ani jedna není k dispozici, ale děkuji za radu.

Co myslíš tím "ani jedna"?
Ani pumpa s dlouhou hlavní a čokama ani pumpa na IPSC nebo ani turecká kozlice ani bazarová kozlice?
Dík za upřesnění



stip
Příspěvky: 279

Příspěvek#437 » stř 8. bře 2023, 09:28

No k dispozici je Mossberg M88 s hlavněmi dlouhá 28" a krátká 18,5" či 20" bez zahrdlení, nebo třeba Akkar 355 s 20" s výměnými čoky. Možná Win SXP s podobnými parametry. Otázka je, co je praktičtější.



morepower
Příspěvky: 143

Příspěvek#438 » stř 8. bře 2023, 11:00

Kompromis bude vždycky jenom kompromis. Tady bych si nevybral a šel jinou cestou...



stip
Příspěvky: 279

Příspěvek#439 » stř 8. bře 2023, 11:25

Dobře, vidím, že představa úplně obyčejné zbraně za 10k někoho vyděsila, tak to formuluji jinak. Řekněme, že když chceme rozšířit mořnosti použití brokovnice, zejména schopnost střílet různé vzdálenosti a různé typy střeliva (slug/bird/buck shot) můžeme to udělat dvěma způsoby:

1.) vyměníme celou hlaveň, tedy můžeme těžit z vlastnosti různé délky hlavně, ale prakticky seženeme na daný typ pušky jen dvě.
2.) vyměníme čoky, těch můžeme mít sadu, řekněme tří, čtyř, ale délka hlavně bude vždy stejná.

Jaké řešení je vhodné do jaké situace? cenově to vychází prakticky na stejno. Legislativně je nutné mít PZ navíc v případě 1.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#440 » stř 8. bře 2023, 15:20

U mojí brokovnice se s výměnou čoků délka hlavně docela mění.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#441 » stř 8. bře 2023, 20:26

Neřešil jsem cenu ani systém, ale funkčnost...tam ta Beretta spolehlivě vede spolu se sportovní Benelli.
Jinak řešit rozptyl shluků délkou hlavně je hodně oldschoil...šel bych do choku....
Jinak pumpa i s chokama je na holuby dost omezující, na skeet,.lovecké kolo to fakt není...
Jinak pokud pumpa podíval.bych se ještě na Benelli
Supernovu,.kvalitou bude před.Mosbergem o parník a cena neni zas tak mimo. 24inch hlaveň má choky, na sranda střílení na holuby, něco jako parkur, trap na zkoušku to bude v pohodě na IPSC je to klasika...
Jinak pokud chci i na holuby nemůžu jít do klasických mířidel, ale do siny.
U Turku jsem měl Deryu pumpu, měla šínu 18 hlaveň choky, na Západě ji doporučuji i na IPSC, ale myslim že už ji nikdo nevozí.
Jinak na holuby je ideál kozlice, nebo aspoň automat ale ne na každé střelnici ho akceptují, protože obtěžuje střelce co stojí vedle.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#442 » stř 8. bře 2023, 20:40

Jinak kolegů čtu tak doporučuji před koupí zkusit si zajít na střelnici a podívat se co kdo používá...a pochopit na co se používá který typ brokovnice...

Pokud mám třeba svoji Bereti 1301 Tactical s pevným cylindrem, je to zbraň na taktiku...můžu použít jakýkoli brok slug buckshot, náboj je omezen jen délkou komory, svým způsobem je to super univerzální, ale zároveň i hodně omezující...na holuby to není ani náhodou, na sportovní střílení také ne...je to prostě dělané halvne na použití buckshotu a slugu...
Na holuby mám kozlici....

Na holuby se naopak standartní používá kozlice...pevné zahrdleni muzu mít ale pak je to většinou určené pro konkrétní disciplínu, skeet nebo trap... Pokud chci univerzální mám choky...



DBruno
Příspěvky: 41

Příspěvek#443 » stř 29. bře 2023, 11:54

Já taky teď vybírám a prostě nevím. SXP. Můžete mi doporučit prosím pumpu do cca. 15?



stip
Příspěvky: 279

Příspěvek#444 » stř 29. bře 2023, 13:49

Mě se líbí jao taktická flinta Fabarm SDASS, nebo Win SXP XTREM. Obě teda už okolo 17tis. Ale taky nevím a váhám. Fabarm má prý nějakou vychytávku umožňující doplňovat náboj přímo do komory aniž by střelec musel manuálně přidržovat náboje v trubici. No a taky se hodně řeší, jestli chceš pistolovku, nebo klasiku, ale to se nechá dodatečně vyměnit u rozšířených modelů. Když si to ale ujasníš předem ušetříš peníze a shánění.



DBruno
Příspěvky: 41

Příspěvek#445 » stř 29. bře 2023, 14:01

Ten Fabarm se mi taky docela líbí, ale nějak jsem o něm celkově nenašel moc info. Ani tady lidi o této značce moc nemluví.
Hledám klasiku pumpu. Kvalitu, co mě přežije a sežere vše. Rekreační střílení. Žádný závody, holuby, nic. Prostě jen zábava.

WIN SXP nebo i 870, ale to bych musel něco přihodit. Celkově je to teď s dostupností brokovnic docela dost bída. Maverick 88 od Mossbergu je můj favorit, ale ty prostě nejsou a neví se kdy budou.



stip
Příspěvky: 279

Příspěvek#446 » stř 29. bře 2023, 14:51

Maverick 88 není? Prodejci napříč republikou se na stránkách tváří, že to mají skladem.



DBruno
Příspěvky: 41

Příspěvek#447 » stř 29. bře 2023, 15:31

Pokud chcecš 18.5" FDE tak není. Jsou jen delší a to jen někde. Třeba v Plzni nejsou.



LadaN
Příspěvky: 2

Příspěvek#448 » čtv 30. bře 2023, 09:51

U Klofandů v Pardubicích set 18,5+28" v černém za cenu mírně přes 10k.



DBruno
Příspěvky: 41

Příspěvek#449 » čtv 30. bře 2023, 10:18

Ještě ten WIN SXP v FDE by kolem 12.000 byla ,,ASI" taky slušnou volbou. Ale sehnat - skoro nelze.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#450 » pát 31. bře 2023, 13:50

Tak záleží kolik chceš střílet, pokud kar ran za rok není asi.problem u žádné značky, ale v momentě kdy tomu nalozis tak se obávám že neseženeš nic v dané cenové hladině co tě přežije a bude super spolehlivé...tady je nejrozumnější volbou asi ta Benelli Supernova, možná vyšší řada Fabarmu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: JoHu a 13 hostů