Pumpa! Ale která?



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#316 » čtv 22. říj 2020, 10:25

Sklápěcí pažba se dá dokoupit k mossbergu i remingtonu (a klonům). Ale mám jeden poznatek - sklápěcí pažba s pistolovkou je podle hodně lidí pro brokovnici horší (i podle mě). Pro mossbergy s pojistkou nahoře je to už úplně naprd. Taky to omezuje třeba umístění držáku na náboje.

Jestli je to jenom pro transport, tak bych se podíval ještě na systém Mossberg Flex. Dá se rychle odpojovat pažba, takže je to ještě kompaktnější a navíc má člověk tradiční pažbu pro brokovnici. Kdybych to znal dříve, tak nekupuju SDM870, ale nějaký mossberg (klidně i maverick) a Flex konverzní kit z USA.

https://www.mossberg.com/category/flex-system/

Uživatelský avatar
Kláda
Příspěvky: 26

Příspěvek#317 » pát 23. říj 2020, 06:36

@blacknocturno na ten jsem se koukal, ale odrazuje mě cena, to je na mě za brokovnici moc :/
@LordSalix tohle mě docela zaujalo, ten flex system se dá dát jen na konkrétní modely od mossbergu, nebo je to univerzální?

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#318 » pát 23. říj 2020, 07:02

Mnoo mas uplne obycejny pozadavky. Kdejakej turek tohle dela.

https://www.uzkon.com.tr/catalog Zalezi zda chces tu pazbu do boku, nebo nahoru.

Uživatelský avatar
Kláda
Příspěvky: 26

Příspěvek#319 » pát 23. říj 2020, 09:09

@Blacky obyčejné požadavky sice mám, ale turka podporovat nebudu :----D



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#320 » pát 23. říj 2020, 20:31

Kláda píše:Teda, pumpu ne se zásobníkem, ale tubusem, děkuji za upozornění


No on je to pořád zásobník ne? Jestli roura, nebo segment pevnej nebo oddělitelnej pořád je to zásobník.

Podle toho co jsem viděl je mossberg celkem modulární . předpažbí klidně s railama a pažba posouvací ala M4



stip
Příspěvky: 279

Příspěvek#321 » sob 24. říj 2020, 18:15

Pokud je zásobovací ústrojí pevná součást zbraně a náboje se vkládají přímo do zbraně, pak je to nábojová schránka. Pokud je to oddělitelné, plní se to náboji mimo zbraň a pak se to vkládá jako celek, pak je to zásobník. U pumpy by to tedy měla být nábojová schránka.



4vladimir
Příspěvky: 11

Příspěvek#322 » ned 15. lis 2020, 16:45

Benelli supernova,hlaveň slug. Můžete mi poradit co přesně znamená slugová hlaveň,hladká-drážkovaná,čoky,doporučená délka hlavně, sportovní střelbu, ne myslivost. Moje první broková.Děkuji za trpělivost a za rady. Láďa

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#323 » ned 15. lis 2020, 17:00

SuperNova & Nova 12ga. 24" Rifled Slug Barrel, Realtree APG. This Nova & SuperNova slug barrel is 24" long. The barrel is fully rifled and includes a set of rifled sights.
barell.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#324 » ned 15. lis 2020, 17:57

Jen doplním. To co se u našich prodejců Benelli označuje jako "slug", znamená , že hlaveň je normálně s hladkým vývrtem, jen je osazená mířidly. Muškou a buď hledím na hlavni, nebo dioptrem na závěru. Brokovnice s "Rifled slug" hlavní, tedy drážkovaná jako na obrázku, je u nás IMHO neprodejná.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#325 » ned 15. lis 2020, 18:18

Důvod? Nějaký paragraf, nebo proč?

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#326 » ned 15. lis 2020, 20:09

Hlediska zákona je to asi jedno, tam by se to dalo ošéfovat. Spíše myslím z hlediska zákaznického. Je to jednoúčelovka na jednotnou střelu a to víceméně jen sabot. Střílet z toho broky je celkem blbost kvůli rozptylu a zanášení vývrtu. Navíc slug s drážkou typu Foster nebo Brenneke je přesnější z hladké hlavně.
Brokna s hladkou hlavní je prostě univerzálnější.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#327 » ned 15. lis 2020, 20:47

Tak to jo, dík za upřesnění (jsem nevěděl jestli to je nějak zajímavé) a je, ale jen z technické stránky. U brokovnice taky preferuji univerzálnost.



Hombleman
Příspěvky: 68

Příspěvek#328 » sob 6. bře 2021, 18:12

Dobrý večer,
Jelikož se člověk nudí povětšinou nyní v místě trvalého bydliště, tak se poohlížím po brokovnici na blbnutí, případně i nějaký ten kurz.
Do oka mi padla FABARM STF 12 COMPACT s 14” hlavní.
Máte s ní někdo zkušenosti?
Co náhradní díly, jsou dostupné?

Děkuji



Lasard
Příspěvky: 119

Příspěvek#329 » pon 8. bře 2021, 20:28

Kontaktoval bych kluky z HardTask. Jinak v TopGuns Praha jsem jich viděl 5.

Uživatelský avatar
susa
Příspěvky: 23

Příspěvek#330 » pát 18. čer 2021, 06:40

Naznal jsem, že mi ve výbavě chybí univerzální brokovnice. Než vyrazím po obchodech, rád bych znal nějaké zkušenosti kolegů z fóra:
1. Protože toho během roku moc nenastřílím (řádově stovky) , je pro mne asi optimální variantou pumpa v relaci ceny cca 10k. Neřeším značku, akorát chci optimální kvalitu v poměru cena /výkon. Pročetl jsem hodně diskusí a vidím to předběžně na SDM870 nebo Maverick 88.
2. Nebráním se ale ani kvalitním Turkům Akkar - Hatsan - Yildiz, ale tady mi chybí ta technická stránka na všech fórech : a sice jaké je jejich technické provedení - odpovídá třeba Remingtonu nebo spíš Mossbergu nebo je to úplně jinak provedeno? (z fóra : Výhody Mossbergu oproti 870 - zámek závěru je lépe umístěný, nabíjecí klapka nepřekáží, dva vytahovače, snadná výměna vyhazovače)
3. Dá se pumpa použít i k lovu? Myslím tím délku hlavně, oproti mysliveckým dvojkám a kozlicím. Jestli standard 20" nebo je lepší 24-28". Na HD mám krátké, pumpu když už tak venku kolem domu.
Děkuji.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů