ATA arms



coddy
Příspěvky: 28

Příspěvek#16 » úte 11. led 2022, 10:17

Pocitově kope víc protože je lehčí – to se dá řešit tlumičem zpětného rázu v pažbě nebo tlustější měkkou botkou.
Selhače na horní hlavni budou častější (pokud je lehce naklepnutá zápalka) – došlo při výstřelu ke sklouznutí spouštěcí závory z kladívka vrchní hlavně a díky dynamice zpětného rázu nemá kladívko dostatečnou sílu – to se časem ochodí, ale pokud by to zlobilo moc často je lepší to doladit (nejlépe u puškaře).
Pokud nedošlo při zmačknutí spouště pro druhý výstřel ke spuštění vůbec – asi nebyla spoušť dostatečně uvolněna, aby zaskočil selektor do ozubu pro horní hlaveň – to je jen otázka cviku.
Nevyhozenou horní hilznu může mít na svědomí uvolněná převodní pacička v předpažbí nebo pokud při lámání flinty hilzna sama povyleze, tak vyhazovák sice vyskočí ale nemá se o co opřít.
Přepínání selektoru je čistě mechanické, dynamický způsob už dnes moc výrobců nepoužívá, proto tlučení pažbou do stolu nic neřeší, pokud se spoušť dostatečně uvolí, musí selektor přeskočit a s odjištěnou pojistkou má i na prázdno spoušť fungovat – pokud ne, je to třeba doladit (zase u puškaře).
Ještě dodám že je to také otázka náhody, kamarád měl se stejnou flintou neustále podobné problémy a nevyřešil je ani jeho „puškař“, tak to nakonec vyměnil za něco jiného ale moc si nepolepšil.



morepower
Příspěvky: 143

Příspěvek#17 » pát 4. úno 2022, 08:20

Máte někdo zkušenosti s ATA SP Supersport?

Jak si wayde psal že:"supersport a sporter me nezajimal..." a pořídils skeet, můžu vědět důvod?

Uživatelský avatar
zeroozero
Příspěvky: 59

Příspěvek#18 » pát 19. srp 2022, 17:51

Tak jsem majitelem ATA arms SP Trap.
Jako první velká chvála na p.Kozuba a jeho kolegu z OVY. Vysvětlil, poradil, zařídil dovoz všechno dobrý. Teď k samotné flintě.
Jsem levák a flinta je určená pro praváka, věc o které jsem věděl. Pokud bych byl pravák sedne mi do pracky 1A, takhle bude muset nastat lehká úprava pažby, kterou si vyřeším sám a nedestruktivní metodou. Vzhledově, nádherná a působí robustně. Je krásně tuhá a to se nemení ani po 50 výstřelech kdy se "zahřeje". Co se mi opravdu líbí je nastavitelná poloha spouště (dopředu/dozadu). Nikde nejsou žádné vůle.
Co se mi nelíbí. Předpažbí se tak zvláštně zacvakává, že nikdy nevím, jestli je ok nebo ne, ale to bude o zvyku. Je to rok 2019 čili starší série, která nemá přepínání pořadí hlavní. Z nějakého důvodu je v návodu popsáno, že to jde, ale nejde to. O této informaci jsem byl prodejcem informován a má to i na webu, takže jsem s tím počítal, ale proč to je v návodu popsáno skutečně nechápu.
Zatím mám odbouchnuto asi 150 ran, takže zatím nic. Jsem zvědavý, jestli jsem v hlavni zahlédl škrábanec a nebo jsem špatně čistil, to se uvidí po další střelbě a čištění. Uvidíme po pár tisících :-)
Na rychlo jsem jí blejsknul, už se mi ji nechtělo skládat. Pokud by někoho něco zajímalo, tak se klidně ptejte
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
smety
Příspěvky: 155
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#19 » čtv 1. pro 2022, 15:18

ATA Arms Sporter - nevyjde druhá rána.
Měl bych doplnění k problému, kdy nevyjde druhá rána.
Vyjmutí automatické pojistky problém nevyřeší.
První výstřel je proveden středem spouštového mechanismu - zde je vše v pořádku.
ata_trigger1.PNG

Závada nastane při druhé ráně, kdy spoušť shazuje kladiva boční částí a zde jsou oblé plochy jak spouště tak kladiva.
ata_trigger2.PNG

Řešení je v jemném zapilování plochy kladiva, aby vznikla dostatečná hrana a kladivo nesklouzávalo.
ata_trigger3.PNG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Mitalo
Příspěvky: 3

Příspěvek#20 » čtv 1. úno 2024, 17:20

Ahoj, chtěl bych obnovit tohle téma o těchto flintách.
Vybírám teď nějakou flintu na hobby sportovní střílení plus do budoucna i třeba myslivost.
Mám zatím v hledáčku tuto https://www.zbranekozub.cz/Brokovnice-A ... or-comment
Chtěl bych poradit zda je to dobrá volba nebo vybrat i něco jiného ? Děkuji za jakoukoliv radu a názor.

Uživatelský avatar
smety
Příspěvky: 155
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#21 » čtv 1. úno 2024, 18:24

Asi bych jen upozornil na baskuli nemusí být vždy ocelová, jak je v popisu.
A s váhou 2.8 kg je hliníková.
Pro myslivost je vhodné mít očka na řemen, některé varianty mají, některé ne.
Pokud je možnost, tak nejlepší je si brokovnici vyzkoušet na střelnici, popřípadě tam porovnat s jinými.
Na některých stránkách i u výrobce, když si rozklikneš různé modely brokovnic, tak je téměř u všech stejnej popis.
Například na stavitelnou spoušť, které mají jen určité modely.



Mitalo
Příspěvky: 3

Příspěvek#22 » čtv 1. úno 2024, 19:22

Smety - tak to zjistím pomoci magnetu pokud je baskule ocelová nebo hliníková kdyžtak. S hliníkovou by mohl být nějaký problém?
Očka podle fotky má stejná řada akorát model Black ale nemá mezi hlavněmi otvory pro chlazení a očka si myslím že by nemusel být až takový problém dodělat.
Já právě slyšel od strejdy myslivce že tuhle značku docela chválí.
Střílel jsem jen z Berretou na tu takovej budget nemám a se starým dědovým ZHčkem a to má myslím dokonce 16ku.

Uživatelský avatar
smety
Příspěvky: 155
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#23 » pát 2. úno 2024, 10:03

Jasně pomocí magnetu.
Hliníková je lehčí, ocelová těžší.
Já jsem sháněl ocelovou především kvůli mému osobnímu pocitu, že víc vydrží. Co je na tom pravdy nemůžu porovnat.
Na sportovní střelbu těžší zbraň může být výhodou - méně kope.
Očka se dají dodělat, ale když je možnost koupit zbraň rovnou s okama, většinou za stejné peníze, tak proč toho nevyužít - možný problém ohledně záruky.
Zkus se pozeptat prodejců, chodí různé varianty stejného modelu zbraně co se týče vybavení a délek hlavní.



Mitalo
Příspěvky: 3

Příspěvek#24 » pát 2. úno 2024, 20:10

Určitě se na to zeptám. Zajímalo mě hlavně zkušenosti s touto značkou jestli nevzít popř. něco jiného…cenovka do 30K. Klidně se kouknu i po jiných značkách ale co jsem tu tak pročítal a zkušenosti od strejdových mysliveckých kolegů taky nebyli špatné.
Já jsem koulal že ta ATA má ruzné varianty těch hlavní. S “šínami” mezi hlavněmi nebo bez, nevím jestli na to moje občasné bouchaní to je potřeba nebo ne. Tak sbírám rady.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů