SDM M87O



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#166 » sob 30. led 2021, 10:16

Mám ghostring model, mušku jsem si nabarvil na bílo a je to ok. Popruh mám nakonec univerzálně na všechno Magpul MS3 s paraclipama a na zbraně si postupně dělám poutka z paracordu. Původně jsem měl v plánu na všechny zbraně dát QD, ale paracord a paraclipy mi vyhovují mnohem více. K vyzkoušení mě inspirovala videa hardtasku. Plánuju si dát paracord poutko právě do těch míst, kde má být magpul očko. Taky si myslím, že to očko by mi akorát rozbilo klouby.

To černění je otřesné, přestříkal jsem včechno černým krylonem, má to matnou černou barvu. S odíráním počítám, u brokovnice to vlastně vypadá dobře, ale přes ten krylon to je celkově lepší :D

Ten čínský podavač asi bude fungovat, ale když jsem ho vytáhl, je to takový hnusný kousek plastu jako z kindervajíčka, to mi na mé zbrani nedělalo radost .. a zrovna pružina a podavač je jedno z mála míst, co může udělat závadu, když už jsem objednával, tak jsem to tam přihodil.

Co se týče baterky, tam už jsem se taky ustálil. Zkoušel jsem na puškách airsoftové kopie, co mi bude sedět. Původně se mi nejvíce líbily různé shurefire a tlakové spínače, je to tacticool, ale v praxi mě to pak akorát sralo. Takže teď mám všude mlok, na tom rail a na to budu kupovat inforce wml, kterou pak můžu přehazovat. Zatím tam mám Olight PL-2 Valkyrie z velké pistole, protože má rychloupínací páčku, tak je to taková holka pro všechno.

Ještě jedno varování k SDM - kdysi jsem koupil kolimátor, který se uchycuje okolo šroubama místo pinů. Sundával jsem kvůli tomu ghostring (šrouby jsou strašné bláto), ale ono to tam nesedělo! Rozteč a průměr pinů je stejná, to už víme, ale asi bude trochu jiný oblouk nahoře, nevím. Může se stát, že některá taková řešení přesně nedosednou a nejdou našroubovat. Příklad viz obrázek.

kolim870new.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Míšánek
Příspěvky: 18

Příspěvek#167 » sob 30. led 2021, 13:15

No já mám už právě tuhle verzi s railem s integrovanýma světlovodnýma mířidlama, takže predpokladam ze by v tom snad nemusel být problém...
https://www.alfatactical.cz/brokovnice- ... 12-76.html

A to poutko z pára paracordu u te pažby uchytíš jak? Nebo jenom smyčka okolo pažby?



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#168 » sob 30. led 2021, 18:55

Jo tam samozřejmě stačí upnout libovolný kolimátor bez problému. Já bych se nebál na to dát Vortex crossfire, ale myslím, že zrovna pumpa to nepotřebuje a je s tím větší zábava bez toho - samozřejmě ten kolimátor se pak dá přehodit na něco jiného, až to člověka omrzí. Paracord plánuju nějak navrtat a protáhnout vnitřkem právě v tom místě, kde u originálu je slot pro pevné očko. Aby tedy z toho místa stejným způsobem trčelo očko měkké. Ještě jsem to nezkoumal, až kdyby to nešlo, tak udělám smyčku.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#169 » pon 15. úno 2021, 18:34

Zdravím majitele brokovnice SDM. Po nějaké době a hledání jsem si vyhlédl tuto brokovnici (obrázek je ilustrační, ale je to tato varianta)
brokovnice SDM M870.jpg

Chtěl bych se zeptat těch, kteří mají s touto krátkou nějaké zkušenosti a postřehy. Dlouhou hlaveň nechci. Mám proto své důvody. Zajímalo by mě, jak moc je nebo není spolehlivé nabíjení přes schránkový zásobník. Kdyby byla možnost trubicového zásobování, bral bych ho radši, ale v této krátké verzi je pouze schránkový zásobník.
Nepište prosím ti, kteří jednou viděli kamaráda, jak se s jinou brokovnicí trápí a schránkové zásobníky odsuzují, protože to jedna paní povídala. Jde mi o skutečné a reálné zkušenosti s touto konkrétní brokovnicí.
Děkuji za případné věcné reakce.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 856

Příspěvek#170 » úte 16. úno 2021, 08:00

...



webbot
Příspěvky: 2

Příspěvek#171 » úte 16. úno 2021, 19:12

Tak jsem to "potunil" > DLG Tactical > vzhledem k ceně zbraně to stálo docela dost, ale pistolová pažbička se mi drží mnohem lépe.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



webbot
Příspěvky: 2

Příspěvek#172 » úte 16. úno 2021, 19:21

Výroba poutka pro původní pažbu
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 856

Příspěvek#173 » stř 17. úno 2021, 08:55

Ta pažba je přímá, nebo je i sklopná?



MartyCZe
Příspěvky: 35

Příspěvek#174 » stř 17. úno 2021, 21:59

Georg: Krátký SDM s klasickym zásobníkem by chtěl asi každej, jenže číňan nechce dělat.
Zásobníkový SDM jsem měl půjčený od kolegy, přebíjelo to v pohodě, délka super, jen já z toho měl prostě "mindrák". Po vystřelení těch pěti nábojů jsem nesahal pro zásobník, ale chtěl jsem ze zvyku cpát do trubice což působilo kolikrát komicky.

webbot: bylo by takovy poutko možný odkoupit + návod na instalaci? Počítám s tím že se asi jen přibrousí styčný plochy, nicméně tohle je v podstatě to co potřebuju, byť je to myšleny asi spíš na jednobod

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#175 » čtv 18. úno 2021, 07:24

Jen s pistolovou ruckou mi moc nesedla, tohle bude lepsi
Casem poridim sklopku
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#176 » čtv 18. úno 2021, 08:31

Lol. Barevně peklo. To chce dotunit, ale jinak je to neuveritelnej tvar. :)

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#177 » čtv 18. úno 2021, 12:04

MartyCZe
Díky za odpověď, každé takové zkušenosti si cením.
Walt
Vidim, ze máš tu nejkratší variantu. Jaké ty máš zkušenosti se schránkovym zásobníkem co se spolehlivosti nabíjení týče. Jinak až na to "barevné sladění" vypadá zajímavě ;)
P. S. čím dýl se na ni dívám, zas takové "peklo" mi to nepřipadá :D

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#178 » čtv 18. úno 2021, 14:51

Barva nejezdi :-)
V CRZ byla jako pistole opakovaci, na prvni pohled se mi libila tak jsem ji poridil
Dal jsem jen asi 2-3 zasobniky na vyzkouseni a sla do trezoru, vystupek na predpazbi neni moc velky
Pri strelbe od boku jsem se bal, ze si sahnu pred lauf
Ted mam pevnou pazbu, casem chci sklopku
Predpazbi jeste dostane kratkou rukojet



Xdobia09
Příspěvky: 1

Příspěvek#179 » čtv 18. bře 2021, 14:24

Chlapi přečetl jsem tohle vlákno, ale v jedné věci mám guláš. Jak je to s těmi verzemi?
Nejdřív dělali pažbu s okem, pak bez oka kvůli pevnosti a teď sem narazil na model 2019 s ris lištou místo hledí (se svetlovodnym vláknem). Predpažbí má někdy mlok vertikálně. Jindy dva mloky horizontálně.

Je v těch verzích nějaký další rozdíl? Zlepšení kvality nebo je to úplně jedno, kterou koupím?

Máte v tom někdo přehled?

Díky všem



MartyCZe
Příspěvky: 35

Příspěvek#180 » úte 23. bře 2021, 15:16

klasicka M870 s RIS lištou je od Perunu, nevim jestli se od nich dá vůbec ještě sehnat po tom co to začal prodávat uplně každý. Verze co ma "horizontalní" MLOK vůbec ve skutečnosti MLOK není, je to jen úprava aby to takovy dojem budilo a mohli to tu prodávat bez soudních tahanic. Verze co mají pažbu bez oka podle mě nijak zlepšenou pevnost nemají, jen je to prostě zahlazeny aby se to nemuselo reklamovat. Je to čínan, tam je podle mě za ty léta úprav minimum. Někdo má nedočištěný pohyblivý části závěru, někdo tu měl bordel v hlavní, někomu to šlapalo se všim bez problému... prostě loterie

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů