Ruger Precision Rimfire

Dlouhé zbraně .22LR


tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#46 » ned 7. srp 2022, 16:35

Petepap. Pockej si na CZ 457. Ta je s presnosti uplne jinde. Pokud chces stavitelnou pazbu, tak mas na vyber hned ze 3 modelu.
CZ 457 AT-ONE. Tu mam a dam za ni ruku do ohne.
CZ 457 MDT.
CZ 457 LRP Black.
Co se tyka zasobniku, pasuji do toho vsechny zasobniky Norinco, ZKM a CZ az po dnesni produkci. Mas na vyber 5ran, 10 ran, 25 ran, plastove i kovove. A navic muzes mit i jednoranny podavac pro nabijeni po jednom primo do komory, coz je pro precizni mirenku lepsi, nez nabijet ze zasobniku. Servis a dotupnost nahradnich dilu a doplnku taky jasne hovori pro CZ.



Richard1978
Příspěvky: 119

Příspěvek#47 » ned 7. srp 2022, 16:54

Souhlas s tomas fuk co se týče náhradních dílů. Dostupnost je katastrofa objednal jsem si náhradní úderník a pár pružin na začátku roku a ještě je nemám. Na druhou stranu ještě se mi nic nepokazilo vše OK a to mám nastříleno přes 2500 ran.
Jinak s přesností bych to tak zase nepřeháněl kamarád má 457 s těžkou 18" hlavní a určitě bych z toho nedělal takové terno.
Doplňky nedokážu posoudit na Ruger jsem nic extra nepotřeboval.
A když vezmu pažbu MDT tak je s cenou taky úplně jinde a tam by se dalo říct že bude na komfortu střelby s Rugerem.



Petepap
Příspěvky: 29

Příspěvek#48 » ned 7. srp 2022, 17:09

Super, díky za fotky a obsiahlu odpoveď. Podľa foto to vypadá, že s presnosťou problém nebude,i sústrel je celkom slušný, hlavne na tých 100m a potom posledná fotka na 50m,hodne dobre si myslím. Ešte sa opýtam s akým strelivom strieľaš?
O diely si starosť nerobím,ono je problém v poslednej dobe zohnať na niečo bez ohľadu na značku. Však i CZ ako vidím tak v Listopadu to bude vlastne 6 mesiacov čo nemajú hlavne.CZ som chcel i kvôli cene, pretože v mojej konfig to je nejak do 15k, Varmint 20" Match komora,pažba Syntethic,10-ranný kovový zásobník a kompenzátor.
Ešte som kukal na Tikka T1X.



Richard1978
Příspěvky: 119

Příspěvek#49 » ned 7. srp 2022, 18:48

Osvědčilo se mi Lapua SK Rifle Match a na těch 100m to bylo Lapua SK Long Range Match. Zkoušel jsem samozřejmě i jiné a hlavně pro mě dostupné střelivo a tohle vyšlo nejlíp.



Lasard
Příspěvky: 119

Příspěvek#50 » pon 15. srp 2022, 21:48

Screenshot_20220815_190209.jpg


50m, 5 ran, z bipodu a podložená pažba. Střelivo RWS Target Rifle.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Ricous
Příspěvky: 26

Příspěvek#51 » stř 7. pro 2022, 18:15

Zdravim, rad bych si vyzkousel akce typu "takticka malorazka". V Bearece momentálně nabizi tuto kombinaci:

https://www.beareka.cz/pusky/1071-2-ostatni/pr-a-lr-balicek-malorazka-pr.htm

Byla by vhodna? Nebo by bylo lepší si to poskladat jinak?



Richard1978
Příspěvky: 119

Příspěvek#52 » čtv 8. pro 2022, 13:39

Mám podobný setup s jedním rozdílem a to že teď mám 5-30x56 Continental 34mm a myslím že je to v pohodě. Sklo je super - krásný obraz teď jsem byl 2x na kryté střelnici kde si hodně střelců stěžovalo na osvětlení že to mají jak v mlze což já s Continentalem neměl problém. Jen jestli není těch 18 málo já nejčastěji používám zvětšení 20 až 24 střílím MaO. Tím samozřejmě nechci říct že na 18 nic neuvidíš.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#53 » čtv 8. pro 2022, 15:28

Na otazku jaky setup zvolit si clovek nedrive musi odpovedet, na co ten setup chce. Jesti bude strilet jen sam pro sebe a nebude chtit chodit na zavody, tak je jedno, jakou optiku na to clovek da. Pokud chce chodit na zavody, tak nastudovat pravidla a poradne precist propozice. podle toho pak vybrat optiku. Nektere zavody jsou omezeny zvetsenim a smi se strilet jen na zvetseni max. 4x.



Lonestar
Příspěvky: 180

Příspěvek#54 » pát 14. dub 2023, 09:55

Tak jsem se taky rozhodl rozšířit řady majitelů Ruger Precision Rimfire - odpoledne si pro ni jdu 8-)

Řeším nějakou levnou optiku (do +/-5000) - ambice minimální (relaxační střelnice na 25-50, později občas 100m - "Tady mě posaď, dej mi termosku s kafem a náboje, a všichni mě nechte být, dokud obojí nedojde...")

Nejlíp mi vychází VALIANT LYNX 4-16X50 SF SIR MIL-DOT - ale u něj narážím na jeden problém... Podle odpovědi výrobce "rozsah stranové i výškové korekce u tohoto modelu je 40MOA" - a já mám obavu, zda je to na tu lištu s náklonem 30MOA dostatečné... Je tady někdo s podobným setupem, který by mi potvrdil/vyvrátil vhodnost? Frézovat ani podkládat lištu se mi moc nechce...

Jako alternativu mám HAWKE VANTAGE 4-16X50 AO MIL DOT IR - ten má uváděný rozsah korekce 90MOA a navíc leptaný kříž (ale zase má paralaxu na objektivu...)

P.S. Nechci rady "jdi rovnou do dražší a kvalitní optiky za troj- a výše násobek" - to budu možná řešit časem, ale ne teď...



Richard1978
Příspěvky: 119

Příspěvek#55 » pát 14. dub 2023, 10:02

Jedtli ti to pomůže mám na Rugeru tuto optiku https://www.t-12.cz/Puskohled-Continent ... P-d664.htm a doklikal sem náklon úplně v pohodě a ještě mám rezervu. Převod z MIL na MOA už nechám na tobě

Uživatelský avatar
SunWuKung
Příspěvky: 34

Příspěvek#56 » pát 14. dub 2023, 13:50

ja mam Vortex Diamondback Tac 6-24x50 a naprosta pohoda - je to ovsem "rada, kterou nechces" :)



rain
Příspěvky: 52

Příspěvek#57 » pát 14. dub 2023, 18:07

Mám ten VALIANT LYNX 4-16X50 na CZ455 varmint (osazený v rybině) a na rekreační střílení na 50m jsem naprosto spokojen. Závodní ambice nemám.



Lonestar
Příspěvky: 180

Příspěvek#58 » pát 14. dub 2023, 19:17

SunWuKung - Vortex (spíše teda rovnou Venom než Diamondback) je horký kandidát na příští (ale né hned, až příležitostně...)

rain - no mi taky poměrem výkon/cena vychází nejlépe (= má - až na ten kovový kříž - všechno co bych chtěl) - ale na RPR se obávám té výškové korekce jen 40MOA (aby mi to na té 30MOA liště stačilo a nebyl jsem moc na okraji intervalu...)



ludek26
Příspěvky: 64

Příspěvek#59 » pát 14. dub 2023, 19:46

Ten Valiant za ty prachy není špatný. Chvilku jsem ho měl na větrovce a nebyl špatný. Když budeš na konci výškové korekce tak se dají koupit výškově stavitelné kroužky na alíku. Mám je a jsou super. Když tak ti dám odkaz.



Lonestar
Příspěvky: 180

Příspěvek#60 » pát 21. dub 2023, 19:52

Tak mám zkompletováno a poprvé vyzkoušeno... Fun factor going off scale!!! 8-)
Optika teda nakonec VALIANT ZEPHYR 4-16X50 SF SIR 10X 1/2 MIL-DOT
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů