Ruger Precision Rimfire

Dlouhé zbraně .22LR


indijohns
Příspěvky: 42

Příspěvek#31 » stř 17. lis 2021, 19:05

Pěkné :)
Tak se taky pochlub, kde jsi ji sehnal, za kolik, a co je to za optiku ? Podle fota to nepřečtu.



indijohns
Příspěvky: 42

Příspěvek#32 » stř 17. lis 2021, 19:08

Rovnou taky napiš, co jsi vybral za tlumič a jak je to celkem dlouhé . Aby se mi to taky vešlo do trezoru :)

Uživatelský avatar
Duke650
Příspěvky: 44

Příspěvek#33 » stř 17. lis 2021, 19:40

Kupoval jsem v Habresto, tlumič A-Tec Wave a puškohled Vortex Crossfire II 4-16x50 AO Dead-Hold BDC MOA tamtéž. Do trezoru se mi vejde v pohodě, délku mohu změřit zítra. Střílí se s tím parádně, spoušť se dá snadno poladit imbusem schovaným pod krytkou...



Lasard
Příspěvky: 119

Příspěvek#34 » pát 19. lis 2021, 19:48

IMG_20211119_192906.jpg


Když se nám ta rodinka tak pěkně rozrůstá, je třeba dětičky trochu rozlišit. Pažbička Magpul MOE K2, aneb není důležité jak střílím, ale jak to vypadá :lol:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#35 » sob 27. lis 2021, 12:59

kolemjdoucí píše:
jhora píše:A samozřejmě až ji vybavím optikou, tak poreferuju jak se s ní loví desítky :)


Jestlipak se s ní ty desítky dají lovit, když se jhora už neozval...

Dlouho jsem se sem nedostal a neměl jsem ani moc času střílet, tak referuju s odstupem. Osadil jsem ji puškohledem Vortex Crossfire II 3-9x40 V-Plex MOA a jsem s flintou spokojený, jako každá .22 má některé střelivo radši než jiné, ale je přesnější než moje ruce (což vám moc nepomůže protože já mám ty ruce fakt olšové).

Ale co pomoct může jsou fotky terčů z nastřelování optiky, které jsem i po skoro dvou letech dokázal najít (v bramborové kvalitě teda). Dokonce jsem vyhrabal i výpočet rozptylu, co mi dělal brácha. Třeba to někomu k něčemu ještě po té době bude. Záslepky sloužili jako "středy", stříleno bylo s oporou v sedě (já na židli u stolu, puška na bipodu, podložená botka) na 50m.

Obrázek
Obrázek
Obrázek



Richard1978
Příspěvky: 119

Příspěvek#36 » čtv 31. bře 2022, 18:53

Taky přispěju s trochou do mlýna. Čtvrtá návštěva střelnice s Rugerem a hlavně nečištěnou hlavní, já totiž předtím čistil po každém střílení a divil se že to prostě není ono :roll:
Puškohled Vector Optic Continental 6-24x56 FFP, bipod Fortmeier, tlumič AU.
Dnes stříleno bez tlumiče (nechtělo se mi čistit) , počasí nic moc foukalo a déšť, 50m, vleže s bipodem pažba podepřena nestřílející rukou. Položky po 5 ranách, kruhy na terči 25mm , nejlepší soustřel 15mm. Druhá řada třetí kruh, to jsem si hrál s klikáním na optice. Střelivo SK Lapua Rifle Match.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Richard1978
Příspěvky: 119

Příspěvek#37 » stř 27. dub 2022, 15:49

Může mi někdo z majitelů RPR zkontrolovat závěr a úderník? Zjistil jsem že u mého závěru je horní část úderníku delší než tělo závěru a mlátí tak do komory. Nevím jestli je to OK?
Díky za info Richard
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Amegan
Příspěvky: 23

Příspěvek#38 » čtv 28. dub 2022, 19:11

Ano, mám to tak také.

IMG_1.jpg

IMG_2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Richard1978
Příspěvky: 119

Příspěvek#39 » čtv 28. dub 2022, 20:49

Díky za info. Přijde mi to dost divné. Začíná se mi opisovat úderník na komoře. Probíral jsem to s puškařem a potvrdil mi že to není moc dobré aby úderník mlátil do komory. Musím mu to dovézt aby to viděl osobně. Sušení neprovozuji takže se to musí dít při střelbě a podle mě by úderník měl přijít do kontaktu jen s nábojnicí.
Ještě dodám že mám vystřeleno přes 2000 ran.



Lasard
Příspěvky: 119

Příspěvek#40 » ned 29. kvě 2022, 16:52

Ahoj, taky to tak mám.
IMG_20220529_174756.jpg
IMG_20220529_174813.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Petepap
Příspěvky: 29

Příspěvek#41 » sob 6. srp 2022, 13:51

Tak ako ste spokojný po nejakom čase?Pokukujem po CZ 457 20" Varmint a Match komorou, lenže budú až v Listopadu, tak ešte rozmýšľam nad týmto Rugerom.



Richard1978
Příspěvky: 119

Příspěvek#42 » ned 7. srp 2022, 14:48

Za mě spokojenost veliká. Líbí se mi stavitelná pažba a lícnice,velká kapacita zásobníku mám 15r. i 25r., spoušť výborná (mám nastaven nejnižší odpor), spolehlivost dobrá. Vzhledově vyčnívá mezi ostatními. Jsou určitě přesnější malorážky u Rugeru se mi občas stává že i po zahřátí když přebiju nový zásobník tak první rána uletí (jestli je to podavačem netuším) - teď mám v plánu Vostok CM2 ale komplet ho přestavím aby zase vyčníval.



Petepap
Příspěvky: 29

Příspěvek#43 » ned 7. srp 2022, 15:04

Tá stavitelná pažba a lícnica má tiež dosť zaujala za tú cenu. Musí byť komfortné s tým strieľať, dizajnovo sa mi páči tiež. Ak by ste mal niekto nejaké foto streľby na terč napr. 50M budem vďačný.



Richard1978
Příspěvky: 119

Příspěvek#44 » ned 7. srp 2022, 16:05

První terč jsou poslední závody, začal jsem z leva rukojmí super, válce jakš takš no a od kostek jsem to začal prasit. To je na 50m. Druhý terč je kryta střelnice 100m. Stříleli jsme tři střelci , dva úplně poprvé to jsou ty záslepky nahoře a střed, já střílel na záslepky dole. 5 ran na každou - pravá - 4 rány v záslepce a jedna je na kraji terče takže za mě na 100m super. Je to hodně o rukách a taky trochu štěstíčka 8-)
Ještě dodám že na střed střílel člověk který držel zbraň poprvé v ruce , ty nahoře jsou od kamaráda co střílí ale s malorážkou to bylo pro něj poprvé. Jinak ta pažba s lícnicí je opravdu parádní, co jsem zkoušel CZ457 v plastové pažbě syntetic tuším že má označení? Tak tam jsem měl problém kloudného poskládání za optiku a musím říct že s Rugerem se střílí úplně easy.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Richard1978
Příspěvky: 119

Příspěvek#45 » ned 7. srp 2022, 16:21

Ještě jsem našel jeden. Opět ti samý střelci druhý den, já už nestřílel, venkovní střelnice - 50m. Je vidět progres o dost lepší výsledky než den předtím. Jinak k těm závodům tam asi trochu hraje roli závodní nervozita není to taková pohoda jako když jde člověk jen tak na střelnici. Aspoň teda u mě ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů