Čištění dlouhé malorážky

Dlouhé zbraně .22LR


blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#46 » úte 19. dub 2022, 14:49

No jestli ti CZ455 střílí ze stolice konzistentně sub MOA hned po čištění tak to si můžeš gratulovat protože jsi zřejmě jediný na světě a já vůbec nechápu že závodníci utrácí velké peníze za závodní flinty když stačí obyčejná CZ455. A co prosímtě střílíš za náboje že jsem tak smělý?



Hafajs
Příspěvky: 29

Příspěvek#47 » úte 19. dub 2022, 15:12

A když se zamyslíš, dává Ti to smysl? Jediný konzistentní stav po kterém všichni tak volají a jseš ho schopen dosáhnout, je perfektně vyčištěná hlaveň. Vše ostatní je NĚJAK zanesena hlaveň. Jak se starají o své pušky profici ať PČR, nebo AČR? U .22 dochází navíc k extenzivnímu roztírání olova = větší nutnost čištění. Ona to malorajda odpustí. Nevyduje hlaveň, až špatně odhadneš zaneseni. Ale dobře ji to nedělá, jako žádné zbrani. Jeden od druhého slepě kopíruje návod na pohodlné nečištění. Konstruktéři jsou zřejmě hloupí, že doporučuji čištění.



Hafajs
Příspěvky: 29

Příspěvek#48 » úte 19. dub 2022, 15:17

blacknocturno píše:No jestli ti CZ455 střílí ze stolice konzistentně sub MOA hned po čištění tak to si můžeš gratulovat protože jsi zřejmě jediný na světě a já vůbec nechápu že závodníci utrácí velké peníze za závodní flinty když stačí obyčejná CZ455. A co prosímtě střílíš za náboje že jsem tak smělý?

To nejhorší, co se dá sehnat S&B CLUB. Teď jsem v nemocnici, ale tak za měsíc, až se dostanu na střelnici, vložím fotky. Jen věřit jim samozřejmě nemusíš. S GP K22 s 8" hlavní jednoruč vstoje na 25m s otevřenými mířidly 5cm rozptyl, když mám den. Ale ta stříkačka to umí. Kazím ji to já.



Hafajs
Příspěvky: 29

Příspěvek#49 » úte 19. dub 2022, 15:26

blacknocturno píše:No jestli ti CZ455 střílí ze stolice konzistentně sub MOA hned po čištění tak to si můžeš gratulovat protože jsi zřejmě jediný na světě a já vůbec nechápu že závodníci utrácí velké peníze za závodní flinty když stačí obyčejná CZ455. A co prosímtě střílíš za náboje že jsem tak smělý?

Minuta na 50m je necelé 3cm, že?



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#50 » úte 19. dub 2022, 15:32

No nevím jestli jsou konstruktéři hloupí a ani nevím respektive bohužel vím jak se o zbraně starají "profíci" z AČR a PČR.Zato vím že každý závodní střelec svoji malorážku čistí tak jak jsem napsal výše. No a na závěr. Jestli tvoje CZ455 umí se S&B Club konzistentně sub MOA tak by jsi ji v zájmu našeho střeleckého sportu měl věnovat našim reprezentantům protože takovou pušku naše repre potřebuje protože s pořádnýma nábojem to bude chodit doslova a do písmene jednou dírou. Každopádně ti takovou pušku moc závidím ( a jistě ne jen já).
Naposledy upravil(a) blacknocturno dne úte 19. dub 2022, 15:35, celkem upraveno 1 x.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#51 » úte 19. dub 2022, 15:33

Hafajs píše:
blacknocturno píše:No jestli ti CZ455 střílí ze stolice konzistentně sub MOA hned po čištění tak to si můžeš gratulovat protože jsi zřejmě jediný na světě a já vůbec nechápu že závodníci utrácí velké peníze za závodní flinty když stačí obyčejná CZ455. A co prosímtě střílíš za náboje že jsem tak smělý?

Minuta na 50m je necelé 3cm, že?

Ne MOA je na 50m necelý 1,5 cm opsané kružnice.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 589

Příspěvek#52 » úte 19. dub 2022, 15:33

2 Hafajs - To se tady zase vyloupl teoretik. :roll: Ach jo...

Malorážkové pušky opravdu mají chování takové, že s totálně vyčištěnou hlavní střílí většinou s větším rozptylem, než s hlavní "zanešenou" určitým počtem (100/200) výstřelů. Nehledej v tom nějakou logiku či teorii, (šedá je teorie, ale zelený je strom života) je to prostě fakt. Každá puška to má samozřejmě trošku jinak, ale obecně to platí téměř bez výjimky. Nezamýšlej se nad tím a nehledej v tom smysl. Ber to prostě jako fakt. Napsalo ti to tady už víc lidí, kteří mají daleko více zkušeností a daleko více nastříleno. Dej na jejich praktické dlouholeté zkušenosti.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#53 » úte 19. dub 2022, 15:34

blacknocturno píše:No nevím jestli jsou konstruktéři hloupí a ani nevím respektive bohužel vím jak se o zbraně starají "profíci" z AČR a PČR.Zato vím že každý závodní střelec svoji malorážku čistí tak jak jsem napsal výše. No a na závěr. Jestli tvoje CZ455 umí se S&B Club konzistentně sub MOA tak by jsi ji v zájmu našeho střeleckého sportu měl věnovat našim reprezentantům protože takovou pušku naše repre potřebuje protože s pořádnýma nábojem to bude chodit doslova a do písmene jednou dírou. Každopádně ti takovou pušku moc závidím ( a jistě ne jen já).



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#54 » úte 19. dub 2022, 15:41

blacknocturno píše:No jestli ti CZ455 střílí ze stolice konzistentně sub MOA hned po čištění tak to si můžeš gratulovat protože jsi zřejmě jediný na světě a já vůbec nechápu že závodníci utrácí velké peníze za závodní flinty když stačí obyčejná CZ455. A co prosímtě střílíš za náboje že jsem tak smělý?


Co blbneš, takhle nám to tady střílí všem, ne? Přinejhorším sub MOA, obvykle to chodí jednou dírou :lol: :lol:

Ale abych nebyl úplně OT, zbrojovka garantuje MOA u malorážek s match komorou, což u nich je novinka od modelu 457. Počítám samozřejmě se špičkovým střelivem, na webu píšou "v závislosti na použitém střelivu"



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#55 » úte 19. dub 2022, 15:53

No mě teda ne. S SM-2 a nábojem z vybrané série Lapua Center-X což je náboj za 6,- jsem byl v sedě a puškou na bagu schopný střílet konzistentně a v průměru pod dva cm opsané kružnice což je více než 1MOA. Ale možná to bylo tím že jsem nečistil po každé střelbě... :roll:



Hafajs
Příspěvky: 29

Příspěvek#56 » úte 19. dub 2022, 16:21

A možná, kdyby si ji dal co žádá, bylo by to lepší ;) S tou minutou jsem to tedy přepísk. Počítal jsem minutu 3cm na 50m, což není. Prostě do 3cm na 50m se 5 výstřely vejdu. Kdykoli. Jak jsem psal. Jednotlivé díry se vzájemně částečně překrývající. Ne dotýkají. A ano, i když mám proti vám malé zkušenosti, střílím jen 27 let, jsem s tím spokojen :). Edit: jsem mnohem víc pistolový. Malorajdu jsem kdysi prodal, protože na 50m to byla nuda. 455 jsem koupil pro syna. Řekl, že chce být odstřelovačem :) já si řekl, že to je fůra matematiky a geometrie a koupil ji :). Ať má učení zábavnější.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#57 » úte 19. dub 2022, 16:32

Tak ono u malorážky 1MOA a 2MOA je dost zásadní rozdíl. U malorážky se honí milimetry a ty jsi mimo o 1,5 cm. 2 MOA ti asi i věřím i když s Clubkama i to je malý zázrak. No vidíš a za 27 let jsi ještě nezjistil že malorážka se nečistí po každé střelbě.Není se za co stydět člověk se učí celý života a já rád poradím když můžu.Tak teď už to víš tak se na to vyprdni a nemusíš se bát ona se ti vážně nerozpustí ani nezrezne.



Netrefil
Příspěvky: 67

Příspěvek#58 » úte 19. dub 2022, 19:30

Hafajs, méně smajlíků a v nynější diskusi více poslouchat Blacknocturna, Letce nebo Hefaistose bez ohledu na to zda střílíte roky 3, nebo roků 27. Sportovní dlouhá malorážka, kterou je stříleno na přesnost (soustřel se sportovními náboji v ceně od 5kč/ks 11-13mm KONZISTENTNĚ A OPAKOVANĚ opsaná kružnice na 50m, ti lepší 9mm..) se nečistí do doby než se zhorší soustřel a začnou občasné úlety jednotlivých ran mimo soustřel. Potom se malorážka vyčistí a trvá několik set ran, než se přesnost vrátí tam kde byla.

Navíc toto fórum je o čištění dlouhé malorážky a Vy uvádíte jako příklad GP K22 což má k pojmu "dlouhá malorážka" asi tak daleko jako pistole k pušce.

Ale diskusi se Vám rozproudit podařilo!



hunter240
Příspěvky: 230

Příspěvek#59 » úte 19. dub 2022, 20:20

Ahoj střelci,já po každé střelbě malorážku CZ 457 s match komorou protáhnu nasucho touto čistící filcovou zátkou http://www.euroshooting.eu/index.php?detail=520 A po cca 1000 ránách jí vyčistím namokro pořádně i kartáčkem.A jsem schopný se vždy vejít do toho 1,5 cm na 50m spíše je to lepší.Teď momentálně střílím RWS rifle match



stip
Příspěvky: 280

Příspěvek#60 » stř 20. dub 2022, 20:49

Tady je třeba trochu krotit vášně a zamyslet se nad tím, proč některým střelcům bytostně vadí nevyčistit po každé střelbě. Je to taková trochu - nestydím se to říct, protože tím trpím taky - obsesivní psychóza. Utkvělá představa, že ty zplodiny hoření, leptají, rezivějí ale co hlavně ... korodují vývrt mého miláčka. No hnus! Prostě, kdo si nemůže pomoct - kupte si tu malorajdu v nerezu. To na psychiku funguje.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů