Nové malorážky CZUB: CZ 457

Dlouhé zbraně .22LR


ga100n
Příspěvky: 1

Příspěvek#406 » stř 21. pro 2022, 12:48

MDT XRS.jpg



Potvrzuju, XRS se povedlo
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



FrantaB
Příspěvky: 2

Příspěvek#407 » úte 14. úno 2023, 10:41

ArnieX píše:No u nás možná z malorážky na 300m nestřílíme ;) ale američani ale i angláni běžně na 300-400yd z malorážky střílí a pořád s celkem slušnou přesností. Pak jsou samozřejmě i exoti co zkouší střílet třeba i na kilometr ;) ale to už je spíš zázrak když trefí terč 1x1m.


hunter240 píše:Ahoj střelci,často koukám jak američani střílejí s malorážkami cz 457 na neskutečné vzdálenosti 400 yardů a někdy i více s ráží 22lr.Máte někdo taky zkušenost střelby z malorážky na tak šílenou dálku?



Samozřejmě že střílíme a zkušenosti máme 8-)
Kam střelnice dovolí, takže 500 (to už není sranda, pravda). Do 300 metrů (zatím ;) ) je na to postavený i závod. Placy Rimfire Series. Ano, ve stylu a kompatibilitě s PRS pravidly, drží se "klubovka" s velkými gongy aby si to mohli lidi vyzkoušet když o takovém formátu nic nevědí a úplně fabrické 457 v plastu si nevedou špatně.
https://www.placy.cz/akce/prs-22-cup-st ... -placy-723


Jinak i z 16" 457 s match komorou v plastu se dá (když nefouká) poslat 5 z 10 na gong 20 cm na 500 (SK Rifle)...
Nějaké otázky :?:

Uživatelský avatar
snackmc
Příspěvky: 181

Příspěvek#408 » stř 15. bře 2023, 12:26

Řeším leštění spouště na CZ457. Ještě jsem to nedělal a YT moc nenabídne :-(

Můžete poradit co na spoušti leštit a čím?
Děkuji
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



kolemjdoucí
Příspěvky: 812

Příspěvek#409 » stř 15. bře 2023, 13:37

co to je za šasí?

Uživatelský avatar
snackmc
Příspěvky: 181

Příspěvek#410 » stř 15. bře 2023, 13:45

kolemjdoucí píše:co to je za šasí?


Je to MDT XRS
https://www.brownells.cz/MDT-Chassis-XRS-CZ-457-RH-FDE/cs
mají ho teď v akci a přišlo po 3 týdnech :-)



kolemjdoucí
Příspěvky: 812

Příspěvek#411 » stř 15. bře 2023, 15:12

Dík, teď koukám, že nemám číst jen dnešní příspěvky :D



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#412 » stř 15. bře 2023, 15:51

Snackmc:
Ja na sve CZ 457 Varmint nic nelestil. Bohate staci vyndat ze spoustaku pruzinku, ktera klade odpor pro jeji zmacknuti a vraci jazycek spouste zpet. Misto ni dat pulku pruzinky z propisky. Nasledne nastavit co nejmensi drahu spouste. Odpor spouste mam zmereny pomoci zaveseni kybliku a dolevanim vody. Mnozstvi odvazene vody mi ukazalo odpor spouste 425g.
Jinak co vim, tak CZUB ted chysta uplne novou sportovni malorazku, ktera bude mit i novou sportovni spoust, ktera bude pasovat do CZ 457. Takze kdyz bys opravdu moc chtel ladit, tak chvili vydrz, az bude ta sportovni spoust v prodeji. Ja na ni cekam.

Uživatelský avatar
snackmc
Příspěvky: 181

Příspěvek#413 » stř 15. bře 2023, 15:56

tomas fuk píše:Snackmc:
Ja na sve CZ 457 Varmint nic nelestil. Bohate staci vyndat ze spoustaku pruzinku, ktera klade odpor pro jeji zmacknuti a vraci jazycek spouste zpet. Misto ni dat pulku pruzinky z propisky. Nasledne nastavit co nejmensi drahu spouste. Odpor spouste mam zmereny pomoci zaveseni kybliku a dolevanim vody. Mnozstvi odvazene vody mi ukazalo odpor spouste 425g.
Jinak co vim, tak CZUB ted chysta uplne novou sportovni malorazku, ktera bude mit i novou sportovni spoust, ktera bude pasovat do CZ 457. Takze kdyz bys opravdu moc chtel ladit, tak chvili vydrz, az bude ta sportovni spoust v prodeji. Ja na ni cekam.


Díky za info o nové malorážce. Kdy budou nějaké informace, nebo kdy přijde nová flinta na trh?



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#414 » stř 15. bře 2023, 16:32

To bohuzel nevim. delaji kolem toho tajnosti. Mam par kamosu primo ve fabrice, ale kdy prijde na trh jsem ze zadneho nevypacil.



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#415 » stř 15. bře 2023, 19:16

Snackmc:
Set slabších pružinek do spoušťáku CZ 457 se dal dříve i koupit, jak tomu je teď nevím. Já jsem ho koupil a měnil a je to rozhodně lepší než tovární. Ale dle příspěvků v tématu funguje zřejmě i ta pružinka z propisky.
O leštění už taky dost dlouho přemýšlím ale ještě jsem reálně nic neudělal.
IMG_20211205_191423.jpg

Vzhledem k tomu že ozub na mém kousku určitě není na chlubení dokonalosti výroby, je tam citelný přechod dvou odporů pokud je nastaven dlouhý krok spouště k odpalu. Vyřešil jsem nastavením krátkého kroku spouště k odpalu a výměnou pružinky ve spoušťáku a výsledek mě zatím vyhovuje. Teď teda stejně nechodím, dost to flákám, ale snad se zase chytnu a časem bych i rád zarovnal a trochu přeleštil ten ozub.
Je ale nutné říct že pokud se to udělá nevhodně - špatně, zbraň se může stát velmi nebezpečnou. Jde o udržení správného úhlu ozubu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#416 » stř 15. bře 2023, 19:27

Set pružin.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
snackmc
Příspěvky: 181

Příspěvek#417 » stř 15. bře 2023, 21:33

Dotykove plochy prelesteny a spoust temer slozena do puvodniho stavu. Jen se mi tam nedari zpet nabouchat ten kolik na spousti. No, rano moudrejsi vecera, dnes uz nebudu pokracovat :ugeek:



FrantaB
Příspěvky: 2

Příspěvek#418 » pát 17. bře 2023, 13:49

Ráno moudřejší večera nebude, pokud zůstaneš jenom u kladiva-to ti moc nepomůže.
Konce čepu jsou lisováním mírně roztažené, přebývá jim necelých 0,015. Takže potřebuješ čep upnout do soustruhu nebo aspoň vrtačky, vzít rovný nepružný podklad se smirkem na kov zrnitosti 1000, kápnout na něj olej a jeden konec maličko stáhnout tak, aby jsi se zaručeně nedotkl prostředních 50% délky a zároveň neudělal na konci čepu špičku nebo konus. Pak to půjde, čep budeš muset pojistit kapkou laku na nehty.

Uživatelský avatar
snackmc
Příspěvky: 181

Příspěvek#419 » pát 17. bře 2023, 14:21

FrantaB píše:Ráno moudřejší večera nebude, pokud zůstaneš jenom u kladiva-to ti moc nepomůže.
Konce čepu jsou lisováním mírně roztažené, přebývá jim necelých 0,015. Takže potřebuješ čep upnout do soustruhu nebo aspoň vrtačky, vzít rovný nepružný podklad se smirkem na kov zrnitosti 1000, kápnout na něj olej a jeden konec maličko stáhnout tak, aby jsi se zaručeně nedotkl prostředních 50% délky a zároveň neudělal na konci čepu špičku nebo konus. Pak to půjde, čep budeš muset pojistit kapkou laku na nehty.


Jistěže, ale popis by byl moc dlouhý .... :-)



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#420 » pát 17. bře 2023, 16:48

Ja ho tam dostal bez jakekolic upravy. Ano, prvne jsem si rikal, ze to nepujde, ale kdyz se clovek soustredi na to, aby celou spoust dobre vypodlozil,aby se ani nehla, peclive navedl cep na otvor, tak pak uz to chce jen decentne klepnout a je tam. Ale bohate by stacilo udelat je nepatrby nabeh. Pouze srazit hranu cepu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů