Nové malorážky CZUB: CZ 457

Dlouhé zbraně .22LR


hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#241 » pát 5. bře 2021, 21:26

Ten bipod, to je Accu-Tac? Jak tam drží?

Uživatelský avatar
ArnieX
Příspěvky: 277
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#242 » čtv 11. bře 2021, 16:18

kolemjdoucí píše:Ten terč na 45 m - já jen, že průměr střely je 5,6 mm a Když vezmu nejvzdálenější zásahy, tak se mi to baj voko 12 mm nezdá, přijde mi to víc.


Už se nevešla fotka s pravítkem. Přidávám. Jinak je to asi jedno, na tu vzdálenost bych měl střílet jednou dírou :D ale tak první střílení no. Jinak pochopil jsem to tak že se soustřel (rozptyl) měří od středu děr. Pokud by to bylo od krajů tak je to 18mm.

IMG_1140.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
ArnieX
Příspěvky: 277
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#243 » čtv 11. bře 2021, 16:30

hackerjack píše:Ten bipod, to je Accu-Tac? Jak tam drží?


Bipod je čína z aliexpressu, ale koukám na ten Accu-Tac a bude to zřejmě jeho kopie. Ten Accu-Tac ale vypadá mooc pěkně. Držák si vyráběl původní majitel, pracuje s hliníkem tak si navrhnul a vyrobil svůj držák - já to koupil celé tak jak to je, kromě optiky. Zatím to funguje ale není to ideální. Chtěl bych časem pořídit picatinny rail na ty špunty co jsou zespodu na popruh, tohle ČZ vyčítám že na tak "taktickou" pušku neudělali dole vepředu rail, to je opravdu fail. No nicméně dá se pořídit tohle ale u nás to nikde nemají bohužel https://www.accu-shot.com/catalog_new/accessories-official-manufacturer/69-bt17-4-1913-rail.html. No a pak bych si koupil bipod buď tenhle Accu-Tac abych zachoval design, který se mi líbí a nebo se mi ještě líbí od Magpul. Teda ale jak na to koukám tak s tím Accu-Tac bipodem se fakt zbláznili co se týče ceny, nojo holt made in USA. Ono vše na zbraně stojí raketu :), naštěstí to jsou většinou věci co vydrží celý život, což tak nějak zlepšuje pocit z nákupu. Nemluvě o tom že jak je to na lištu tak stačí jeden bipod na všechny pušky v trezoru.



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#244 » čtv 11. bře 2021, 21:41

Koupil jsem si bipod tactical evo tk3. Cena podobná jako accu-tac, ale prodávali za půlku předváděcí :D . Měl jsem stejnou úvahu, dá se přehazovat a myslím, že mě přežije. Spokojenost.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#245 » sob 13. bře 2021, 09:58

Když už se to zde nakouslo, jak se tedy vlastně měří ten rozptyl (soustrel) zbraně? Od středu ke středu nejvzdálenějších zásahů nebo od jejich krajů?

Uživatelský avatar
ArnieX
Příspěvky: 277
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#246 » sob 13. bře 2021, 10:09

Vycházím z US videí na YT a tam měří středy. Respektive měří se kraje a odečte se průměr jedné střely viz Winchester web https://www.winchesterguns.com/support/ ... uring.html, jaká je ale praxe u nás na soutěžích netuším, nejsem zrovna soutěžní typ :D.



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#247 » sob 13. bře 2021, 19:18

Taky jsem našel že se měří středy. Dokonce i pro dělostřelectvo se pro rozptyl měří středy, je na to celá věda :) Ale je otázka jak to kdo myslí.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#248 » úte 16. bře 2021, 20:26

Ještě se zeptám, jak na tom funguje ten Vortex? A na jaké zvětšení je to střílené?

Uživatelský avatar
ArnieX
Příspěvky: 277
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#249 » úte 16. bře 2021, 20:32

Tak to je docela obecný dotaz :). Nemám porovnání a za mě funguje perfektně. Je to optika co má velmi dobré hodnocení a hlavně v poměru cena/výkon. Lepší optika za tyhle peníze z toho co jsem si o optikách zjišťoval asi v tuto chvíli není. Je trochu škoda že i v téhle cenové hladině je to optika vyrobená v číně ale nevidím v tom problém vzhledem k tomu že Vortex nabízí VIP záruku, která je doživotní a vztahuje se na poškození, která vznikla jakýmkoliv způsobem kromě úmyslného zavinění, ztráty nebo krádeže.



stip
Příspěvky: 280

Příspěvek#250 » pát 19. bře 2021, 10:49

Mě by zajímalo, nemáte někdo detailní fotku, nebo lépe výkres jak vypadá ten spoj výměná hlaveň pouzdro závěru? Nedalo by se to předělat na skládačku (take-down) přidáním nějakého zámku?

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#251 » pát 19. bře 2021, 10:55

To mi připadá u takto koncipované zbraně (přesná střelba na dlouhou vzdálenost) docela... divné... Myslím, že nějaké častější rozkládání té zbrani na přesnosti rozhodně nepřidá....ale jinak, tady třeba je to hezky vidět...https://www.youtube.com/watch?v=PbAkTIQX2bw



stip
Příspěvky: 280

Příspěvek#252 » pát 19. bře 2021, 11:14

Pardón jsem se trochu ukvapil, fotka se vyhledat dá snadno, předpokládám, že to bude stejné jako 455:

455-457.png


brllckupsyscz455.gif


Mě je jasné, že to z hlediska přesnosti může představovat slabé místo, ale zase na druhou stranu s malorážkou se nestřílí na 300m a namáhání toho spoje u náboje 22LR nebude velké.

Nicméně možná by stačila verze s krátkou hlavní a sklopná pažba.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
ArnieX
Příspěvky: 277
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#253 » pát 19. bře 2021, 11:35

No u nás možná z malorážky na 300m nestřílíme ;) ale američani ale i angláni běžně na 300-400yd z malorážky střílí a pořád s celkem slušnou přesností. Pak jsou samozřejmě i exoti co zkouší střílet třeba i na kilometr ;) ale to už je spíš zázrak když trefí terč 1x1m.



stip
Příspěvky: 280

Příspěvek#254 » pát 19. bře 2021, 11:52

No dobře v americe ať si dělaj co chtějí, když tam mají tak dlouhé střelnice, ale já mám cestou do práce střelnici jenom na 50m a nechci/nemůžu sebou tahat celý den pouzdro s dlouhou. To je celé. Tak jsem koukal, jak krátká opakovačka se dá sehnat, ale vlastně jsem nic skládacího nenašel, kromě 455/457 ale ta je na šrouby - není to ve smyslu: přijdu na střelnici, vyndám z pouzdra dvě části, udělám "cvak" a mám dlouhou.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#255 » pát 19. bře 2021, 17:33

Tak to už je snad lepší to rozdělit na pazbu a železo. 2 šrouby utazene na 3,5Nm (myslím). Ale jinak mi to přijde prostě škoda to takto celé řešit. Vždy to bude na úkor presnosti te zbraně, tedy konkrétně této, která je právě deklarovana na co nejpřesnější strelbu, byť tedy ty nástřely zde dam s 455 take. Ale to je spíše věc toho, že se tu s tim lidé zatím jen seznamují... ;-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 6 hostů