"Sušení" s dlouhou malorážkou

Dlouhé zbraně .22LR


ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#16 » stř 28. říj 2020, 12:00

tak nad tym zjavne malo rozmyslas, ked ti unika vyznam, ktory uz tu bol naznaceny - spravne podavanie zo zasobnika. A dakujeme za informaciu, ze ti tento vyznam unika, je to velmi prinosna informacia pre tuto diskusiu.



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#17 » stř 28. říj 2020, 12:41

Tak to není suchý trening. Při suchém treningu trénuji správné míření, spouštění, dýchání, režim střelby. Podávání ze zásobníku snad není třeba trénovat. Pokud puška správně nepodává, nechám ji opravit. Střílel jsem hodně let a na špičkové úrovni ISSF, sportovní i libovolnou malorážku, ale s tréningem na podávání nábojů do laufu jsem se opravdu nikde nesetkal. :-) Zasunu jednu nábojnici do komory a trénuji správné spouštění, míření, dýchání, dokud není rozklepaná.
Naposledy upravil(a) iloveguns dne stř 28. říj 2020, 12:49, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 684

Příspěvek#18 » stř 28. říj 2020, 12:43

Ty moje z ostrych ze je to pracne, boze, udelal jsem jich uz spousty pro sve kamose, aby meli radost.
Deset mi jich netrva udelat ani pet minut.
Ce za kus me vyjde na 3kc.
Takto ptesne delam i 9mm susilky s tim ze misto zapalniku vlepim tvrdou gumu.
Parada, opet odevsech obrovska spokojenost, samozrejme to delam pro radost svou a svych kamaradu.

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 684

Příspěvek#19 » stř 28. říj 2020, 12:58

iloveguns píše:Tak to není suchý trening. Při suchém treningu trénuji správné míření, spouštění, dýchání, režim střelby. Podávání ze zásobníku snad není třeba trénovat. Pokud puška správně nepodává, nechám ji opravit. Střílel jsem hodně let a na špičkové úrovni ISSF, sportovní i libovolnou malorážku, ale s tréningem na podávání nábojů do laufu jsem se opravdu nikde nesetkal. :-) Zasunu jednu nábojnici do komory a trénuji správné spouštění, míření, dýchání, dokud není rozklepaná.

Pokud chces nekoho skolit, tak potrebujes plnohodnotne cvicne strelivo



neznalek
Příspěvky: 108

Příspěvek#20 » stř 28. říj 2020, 14:17

"Destructor" Když máš vše připravené po ruce, tak to je hračka. Ale bylo by mi líto dobrého náboje. A protože nenechávám nábojnici rozklepávat po celém obvodu, spotřebuji jich dost. Pak je každého dobrého náboje škoda. Prostě jen vytáhnu to dřívko, vsunu do druhé nábojnice a jedu dál.



neznalek
Příspěvky: 108

Příspěvek#21 » stř 28. říj 2020, 14:27

" iloveguns" Zkoušel jsi zasunout prázdnou nábojnici bez střely do opakovačky? Ne že by to nešlo, ale více času strávíš nasunováním náboje než trénováním střelby. Po každá ráně ho musím do hlavně nasunout znova. A je to fakt paráda. Když jsem to na začátku své snahy o trénování zkoušel tam jsem z toho měl nervy. Nakonec jsem si vypomáhal tyčkou na čištění laufu. Nec kartáčku jsem ji strčil do laufu ( směrem od mušky), v nábojové komoře jsem na ni nasadil nábojnici a závěrem dotlačil. Trvalo to taky mnohem déle než když si náboj vezme závěr ze zásobníku.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#22 » stř 28. říj 2020, 15:08

Milej neználku. Iloveguns velmi správně popisuje, co je to suchý tréning. Ty tady řešíš manipulaci se zbraní, a to je něco zcela jiného. A mimochodem, proč jsi zakládal toto vlákno? Aby ses pochlubil, jaké si vyrábíš pěkné sušilky? Co tam máš dál.



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#23 » stř 28. říj 2020, 15:31

[quote="neznalek"]" iloveguns" Zkoušel jsi zasunout prázdnou nábojnici bez střely do opakovačky? Ne že by to nešlo, ale více času strávíš nasunováním náboje než trénováním střelby.

Představ si, že prázdnou nábojnici do komory zasunuji bez problému a na první pokus před každým suchým tréningem. Zasouvám prázdnou nábojnici do komory i před každým uložením malorážky, u které nelze spustit úderník jinak než spouští. Např. MC 12. A nikdy jsem nezpozoroval, že by to bylo nějak složité.



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#24 » stř 28. říj 2020, 16:06

Fakticky je potřeba se hádat o takový blbosti? Prostě chce trénovat komplet, včetně třeba natažení, řešení závady a nebo i tasení krátké v obraně s prázdnou komorou.

Ty z aliexpresu jsou od 5 do 2,5 Kč za kus podle počtu kusů a asi by nebyl problém se domluvit na nějaký hromadný objednávce.

Na armedu jsou pak hliníkový za 15kč a píšou, že pokud to nenecháš mlátit na stejný místo, tak vystačí na až padesát cvaknutí



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#25 » stř 28. říj 2020, 16:56

Nácvik tasení s dlouhou malorážkou? :-) Podívej se na název tématu... Nácviku manipulace se zbraní se neříká "sušení". Sušení je tréning míření, spouštění, hledání polohy, dýchání atd...



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#26 » stř 28. říj 2020, 16:58

akykolvek trenink/cvicenie so zbranou, pri ktorom sa nestriela, je susenie. a susenie s dlhou malorazkou, kde je cielom tasit, zamierit na maly ciel, spustit, prebit, cele opakovat 5x a znova "zaholstrova" na chrbat by ti nejaku disciplinu pripominat mohlo



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#27 » stř 28. říj 2020, 17:04

Biatlon.... Ale tam se netasí, tam se sundá zbraň ze zad a namíří na cíl. Tasí se akorát tak ve westernu a kowbojkách... :-)



neznalek
Příspěvky: 108

Příspěvek#28 » stř 28. říj 2020, 17:20

" greenhorn" Tak vidíš, zase jsem chytřejší. Já to bral jako celek. Nabít,zamířit a vystřelit. A chlubit se není čím. Zajímalo mě, kolik způsobů mimo nákupu sušilek v obchodě existuje.

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 684

Příspěvek#29 » stř 28. říj 2020, 17:44

Ilovegins ani greenhorn nicim neprispeli, ale poucovat umi dobre.
Ja mam dlouhodobe vyzkousene pouzivat cvicne naboje udelane z ztech ostrych, vypadaj nadherne, nehrozi vypadnuti strely a maji vsechny parametry vcetne vahy jako ostre.
Vyhoda je, ze je to levne a date to do zasobniku jak dlouhe tak i kratke.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#30 » stř 28. říj 2020, 17:57

Varianty mimo nakoupené školní náboje jsou:
1. používání vlastních vyrobených sušilek (nejpohodlnější)
2. používání vystřelených nábojnic (nejjednodušší)
3. sušení s prázdnou nábojovou komorou (nedoporučuje se)

A nejlepší je místo sušení z malorážky střílet na střelnici.

Neználku stačí ti to tak?

Destructor: tak už jsem teda přispěl :lol:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: AT.50 a 6 hostů

cron