Rossi 7022

Dlouhé zbraně .22LR


smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#16 » pát 24. zář 2021, 17:57

Jakou versi mas?



Mickhesh
Příspěvky: 111

Příspěvek#17 » pát 24. zář 2021, 18:03

16" hlaveň (časem přijde tlumič, takže bude dlouhá až až :) jinak klasika co maj všici- .22LR, lišta, závit, upínání na bipod.. v černé barvě (kdyby to šlo volil bych tu zelenou)



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#18 » pát 24. zář 2021, 18:17

Tak 16" nebyla skladem a ta 18" mi prisla kratka tak jsem vzal 21".S tlumicem to ma 112cm.



Mickhesh
Příspěvky: 111

Příspěvek#19 » pát 24. zář 2021, 18:34

Má 16" s tlumičem po konec pažby 99,5 cm.. nevím přesně, ale tipuji že mám lehkou hlaveň, což mi vyhovuje.. na terčovou střelbu to nemám. Samozřejmě to zkusím kam až se dá v tomto ohledu zajít..



zelenac
Příspěvky: 88

Příspěvek#20 » pát 24. zář 2021, 20:19

Smatesi,vynural si paradnu vecicku ;) !Tiez som sa po nu cestou z roboty stavil.Mam 23'' hlaven,priemer 18mm,tak neviem ci je to lahka,ci tazka.Spracovanie za tu cifru uplne hviezdickove,len na vyvodkach zasobnikov citit,ze niesu odgrotovane...=praca na par minut.Naboje podava do komory bez deformacie spicky a to aj tie HPcka.Normalne ma prekvapila svojim cekom dobrym spracovanim.....musim ju porovnat so zatovym rugerom,skoro 2x tak drahym.



Rys
Příspěvky: 57

Příspěvek#21 » sob 25. zář 2021, 19:19

Mám tuhle malorážku, 23" těžká hlaveň bez závitu. Mám ji na srandastřílení a jsem spokojený. Závodím s jinými zbraněmi v jiných rážích a taky odpovídajících cenách. Takže na plinking ve 22 LR je Rossi za necelých 6k dost dobrá!

Jen po koupi doporučuji rozebrat (YouTube disassembly Mossberg 702), vyčistit, namazat.



zelenac
Příspěvky: 88

Příspěvek#22 » sob 25. zář 2021, 21:02

To sa hotujem zajtra.Ale prekvapilo ma,ze za taku cifru funguje bez problemov rovno vytiahnuta z krabice.Akurat tu listu na kuker mohli dat aspon z hlinika.Aky mas priemer hlavne?Ak ma tazka hlaven priemer 18mm,tak lahka je z verzatilky?Alebo len tenka trubka potiahnuta nejakou umelinou,ako ma ta plavajuca henryovka?



zelenac
Příspěvky: 88

Příspěvek#23 » ned 26. zář 2021, 20:20

Tak som ju rozobral.Je to nutnost pri prihlasovani,lebo nejaky expert vyrazil cislo na zaveri z opacnej strany okienka :shock: .Inac prevedeniu nemam co vytknut....za tie prachy prijemne prekvapenie.Nic nebolo treba odgrotovavat,ani ziadne spony sa vnutri nenachadzali......som spokojny.Ak bude aj presnost podobna ako prevedenie,tak nebude mat chybu.



Rys
Příspěvky: 57

Příspěvek#24 » pon 27. zář 2021, 18:06

Ano, moje těžká hlaveň má průměr 18 mm.
Myslím, že budeš spokojený. Já jsem. Za ty prachy...
Ať střílí!!



Mickhesh
Příspěvky: 111

Příspěvek#25 » úte 28. zář 2021, 04:14

Tak mam za sebou rozborku a sborku a neni to takovej vopruz jako na videu. Vyrobni cislo hlavne je vyrazene zespoda a tudiz neni videt pres pazbu, tak doufam ze to nebudem muset montovat na prihlaseni. Jinak zpracovani adekvatni cene zbrane. Zbran jsem vycistil od konverzacniho oleje. Kdyz buh da, tak si s ni tento tyden i pifnu.



zelenac
Příspěvky: 88

Příspěvek#26 » úte 28. zář 2021, 06:40

U nas kontroluju cisla aj na hlavni a zaveri,no a ked na zaver nejaky koumak nabuchal cislo z druhej strany,tak som ju k zbraniarom doniesol rovno rozobratu.Na tom videu to rozoberal nejaky mantak.Toho by som rad pozeral,ako to nacvicuje s rugerom mk2 ci 3 :lol: .Alebo s pakovkou rossi.



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#27 » úte 28. zář 2021, 13:12

S registraci jsem problem nemel.Proste zkoukli jen cislo na ramu a nic dalsiho se neresilo.Z ceho mam strach tak z vyrazeni tech cepu.Aby to neprasklo v ty slitine a po 10tem rozebrani uz budou vypadavat sami.Premejslim jestli to nepredelat na cep se zavitem.



Mickhesh
Příspěvky: 111

Příspěvek#28 » úte 28. zář 2021, 14:20

Cepy jdou dost lehce.. nicmene vypadnout nemaji kam, ptz se oprou do pazby zbrane..



zelenac
Příspěvky: 88

Příspěvek#29 » úte 28. zář 2021, 18:30

U tych cepov treba len dat pozor,aby sa vyrazali vzdy len na jednu stranu.Takze pred prvym vyrazenim lupou pozret kde su vrubkovane a vyrazat ich zo strany oproti tomu vrubkovaniu.Netusim,preco ich napadla taka somarina a vrubkovali to.Ak to bude po par rozobrani robit sarapatu,tak len tu vymlatenu dierku v rame zvecsit a vyrobit nove cepy s osadenim,nech to tam sedi poriadne.



Mickhesh
Příspěvky: 111

Příspěvek#30 » úte 28. zář 2021, 19:21

Tak konečně mám čas sepsat proč se mi líbí tato malorážka v samonabíjecí verzi. Předem upozorňuji že jsem milovníkem dřevěných střenek, pažeb apod. a co se týká umělých pažeb, tak už je jen z principu nepoužívám. Prostě dřevo je dřevo :-) Ke kusu plastu si jen těžko člověk vybuduje nějaký vztah. (Můj pohled na věc). První dojem po vyndání z krabice v prodejně byl "twl lepší vzduchovka" .. jako dojem nic moc, jenže imho člověk za 5900kč nemůže čekat něco extra že jo, ptž DPH a dovoz taky něco stojí (V tomto případě až z daleké Brazílie) a výrobní cena je možná 2k? Ale člověk si musí ujasnit proč si to kupuje a v tom je to dobrá volba. Již vlastním low budget malorážku Chiappa little badger, co má místo pažby kus drátu a patří k mím nejoblíbenějším :-) Takže mím cílem je vystřílet těch pár krabiček nesourodých, různých krabiček malorážových nábojů a to buď do papíru a nebo na gongy a to buď přes pevná mířidla, s kolimátorem, s puškohledem a třeba i s tlumičem. Již jsem měl pákovou henrijovku, kde byla docela obstojně zajímavá a rychlá střelba, ale tohle by mělo být samozřejmě o něco rychlejší. Pokud Rossina zemře po pár tisících nábojů tak zemře, nestála tolik.
Přejděme k tomu proč by to teoreticky mohla být dobrá zbraň a jedná se o teorii předpřihlašovací :-)
Mám 16" palcovou hlaveň u komory silnou 18mm a u ústí 16mm, jestli se jedná o těžkou či lehkou variantu nevím, koneckonců se to nedozvíte ani z materiálu ke zbrani, které stojí jedním dechem za hovno a jsou v cizím nářečí. Na tomhle by měli dost zapracovat. Chtěl jsem olivovou barvu, avšak k nám tahaj asi jen černé. Volil jsem krátkou hlaveň kvůli tlumiči, který prodlouží zbraň o dalších cca 13cm a nechtěl jsem, aby to vypadalo kreténsky. Zbraň je poměrně lehká do ruky.. kolem 2kg. Pažba se nekroutí a plní svůj základní účel. Na konci je opatřená jednoduchou gumovou botkou a dvěma oky.
Zbraň má pojistku, kovový úchyt natahování závěru, kovový vypouštěč zásobníku a spoušť, pravděpodobně se jedná o slitiny.
Hlaveň ocelová s pěkným vývrtem. Snad bude i trochu rovnej :)
Zbraň je opatřena 22mm weaver lištou z plastu usazenou na 11mm rybině, takže možnosti kombinací "co na to dát" jsou trochu větší. Lišta vypadá bytelně, koneckonců na tohle dávat nějakou velkou těžkou krávovinu je blbost :-)
Mířidla plastová, plně nastavitelná jak výškově tak stranově a to dost ve velkém rozsahu. Jsou osazena světlovodnými vlákny o průměru 1mm na mířidlech a 2mm na mušce. Takže se daj dle libosti měnit i za jiné zvrhlé barvy. Muška je krytá vetchou kovovou krytkou. Mířidla jsou skvěle čitelná a přeměřování je lahodné ;-)
Zbraň je opatřena závitem na tlumič 1/28 unef a kovovou krytkou závitu. (na rozdíl co dala Chiappa k badgerovy, nějakej plastovej kryt bez závitu, ale jelikož si tyto dvě pušky budou pujčovat tlumič mezi sebou, tak se badger dočká pořádné krytky :-D
Ke zbrani dostanete 2!! zásobníky každý o kapacitě 10 ran. Což je na tu cenu zbraně báječné :-) Pokud by si někdo zatoužil dokoupit další, musí vypláznout 850kč u nás a nebo 500kč v zahraničí, což mi popravdě na takové poněkud zpracováním budgetové zásobníky přijde trochu moc. Zásobník jde poněkud vytahovat z tuha ze zbraně, ale myslím že to není na škodu, vhledem k nechtěnému vypuštění a časem se to ochodí.
Rozborka zbraně je poměrně jednoduchá. Povolíte dva šrouby na pažbě a vypadne na vás zalisovaný střed i s hlavní. Dál musíte vyklepat dva čepy, které jdou dost z lehka, ale nemají se kam posunout, drží jen ten střed a v případě vypadnutí nevypadnou, ptž narazí na pažbu (do stran). Ocelový závěr a v něm bytelně usazený zápalník, který dělá pěkné, rovné, hluboké otisky do sušilky, tak to má být. Celé je to zalisované do plastu až na těch pár kovových součástek. Nerozebíral jsem do mrtě a ani nebylo třeba. Uvidíme jak moc se zbraň bude svinit a kde ji bude potřeba mazat a že se v případě střeliva od Sellioru svinit bude :-D Dále pak pružina, která je dlouhá a pruží ;-) Dá se rozebrat i spouštěcí mechanismus, ale to by bylo na déle a na vyčištění by měla stačit základní rozborka. Vyčištění doporučuji po koupi, ptž zbraň byla popravdě dost zasraná. Na návod zapomeňte, máme tu YT. Při rozborce také zjistíte, že tam nějakej Eman dostal nápad zespoda laufu vyrazit výrobní číslo, takže pokud ho bude chtít vidět třeba PČR na přihlášení, berte sebou raději šroubovák :-D
Zbraň už může zklamat jen v přesnosti a nebo že by odešel velmi záhy nějaký díl, či že by neměla rády určité značky nábojů. Ale to je zase jiný příběh. Já si jí koupil na vystřílení přebytečných nábojů na funny střelbu a ptž zbraň poskytuje vysoukou variabilitu možných zařízení co na ni dát, takže střelba bude pokaždé jiná a to je dost důležité, pokud se má člověk bavit.
Ťeď už jen přihlásit a snad ve čtvrtek na střelnici.. jsem zvědav :-) Ptž i přes výše zmíněná pozitiva se to může nakonec dost pomrvit :-D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Simier a 10 hostů