Marlin mod. 70PPS Papoose

Dlouhé zbraně .22LR
Uživatelský avatar
TREW
Příspěvky: 170

Příspěvek#1 » pon 2. kvě 2011, 19:21

Tak jsem na 99% rozhodnutý pořídit si nového mazlíka :)
Je to tzv.. survival (take down) zbraň, údajně lepší kvality oproti Henry AR 7 survival, odolné konstrukce a přesná. Alespoň to jsem zatím našel na Netu. Ve středu se na ní jedu podívat do kamenné prodejny, ale chtěl bych znát názor a zkušenost nějakého majitele/uživatele.
Díky za názory.
http://www.youtube.com/watch?v=32FgaIb6 ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=8sg6aHbe ... re=related
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



PaF
Příspěvky: 878

Příspěvek#2 » úte 3. kvě 2011, 18:17

Proti gustu...
K cemu je to bez odhledu na kvalitu dobre???

Jestli se Ti libi, neni co resit. Jestli cekas kolaps s naslednym pobytem v divocine, jdi do vetsi raze. :D

Uživatelský avatar
TREW
Příspěvky: 170

Příspěvek#3 » stř 4. kvě 2011, 07:12

Jsem rád, že se někdo ozval :)
Otočím nejprve otázku, v čem je horší oproti jiným samonabíjecím malorážkám? Pokud bude díky své rozebiratelnosti výrazně hendicapovaná oproti jiným samonabíjecím malorážkám, tak si ji nekoupím - a to bych se tady právě chtěl dozvědět od majitele/uživatele;) Jinak tam už jsou pro mne jen samá pozitiva a sociální jistoty. Nejsem myslivec, jen mne baví střílet a mimo střelnici si nikdy nebouchnu, ale taky se zajímám o survival a nikdy neříkej nikdy a v tom případě se nabízí možnost "přibalit si" do batohu dlouhou zbraň s hlavní 46cm - byť 22tku, s možností optiky, která váží 1,4 kg, aniž bych provokoval kohokoli s flintou přes rameno, včetně přesunu kamkoli při zmíněním kolapsu společnosti ;). Dlouhou samonabíjecí ve větší ráži a zásobou střeliva mám doma. :)
Dnes se na ní jedu podívat naživo, tak se uvidí.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3757

Příspěvek#4 » stř 4. kvě 2011, 08:50

Je to malorážka pro kluky na plinking a na králíky. Díky krátké pažbě a absenci předpažbí bude mít příšerné držení. S rozebíratelnou hlavní bych si nedělal moc iluzí o výdrži nastřelení puškohledu, na rozdíl od AR7 nejde složit hlaven do pažby takže se Ti budou v ruksaku bimbat dva kusy. Na tom videu není nic o přesnosti, střílí sklopky na 15metrů s optikou.... takhle daleko si je dávám na Ruger Mk.II a padaj. Takže samonabíječka na blbnutí to je, pokud to chceš občas nosit na výlety tak se skládání hodí. Jestli oželíš tu šroubovací hlaven tak je spousta lepších variant.

Uživatelský avatar
TREW
Příspěvky: 170

Příspěvek#5 » stř 4. kvě 2011, 09:27

Tak já si ji chci pořídit na plinkink a případně v "nouzi" na králíky k večeři. To držení si dnes vyzkouším. Optika na rámu a hlaveň s možností sendat mě taky napadlo, že může být problém, ale na benchrest to nebude :) U zmíněné AR 7, která se určitě drží příšerně, protože tam už vůbec žádné předpažbí nezůstalo, se do pažby nevejde optika a ta pažba, i když komplet plave, tak není vodotěsná, jak někdo uvádí. K téhle Marlin je součástí balení i plovoucí pouzdo viz. obrázek a do pažby je možna přibalit čištění atd.. - viz. odkaz na youtube. Přesnost jsem nikde nenašel, krom téhle přeložené stránky
http://translate.google.cz/translate?hl ... d%3Divnsfd
, kde porovnávají survival pušky. Jinými slovy, vím, že jsou lepší zbraně, ale nelovím, nezávodím a chci lehkou, samonabíjecí a skladnou malorážku v neděli na střelnici a možná do batohu na "expedici" :)
Rád bych slyšel někoho, kdo ji má nebo s ní střílel... :cry:

Uživatelský avatar
TREW
Příspěvky: 170

Příspěvek#6 » stř 4. kvě 2011, 17:39

Tak jsem ji viděl naživo a nic moc... :cry: Bohužel neměli funglovku, ale jednu v komisi a možná to tak bylo i lepší. Majitel prodejny mi o ni vyprávěl, že ji pro majitele nastřeloval s optikou a opravdu to nedrží nástřel. Taky mi ukazoval, že hlaveň se i po utažení dá pootočit, což mne překvapilo, čekal jsem, že to bude držet v ose nějakým kolíkem, či drážkou. Oba šrouby okolo lučíku byly podomácku zalité nějakou praskyřicí, asi k tomu měl majitel důvod. Zkrátka je po mazlikovi...
Ale svět nekončí, nakoupil jsem náboje a budu hledat dál, asi nějaký Remington 597 a nebo 597VTR, ale to už bude jiné vlákno. Díky za názory, měli jste pravdu, byly by to vyhozené peníze.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 1 host