Rada 452 nebo 455??

Dlouhé zbraně .22LR


Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#16 » stř 5. dub 2017, 06:28

Mám tu samu verzi co mat, v zelené a s krátkou hlavní. Teď jsem přikoupil tu delší hlaveň abych zjistil jaký je v tom rozdíl. Hlavně jsou uživatelsky vyměnitelné po první výměně puškařem, který je slícuje. Optiku jsem na to dal Sightron III 10x42 nebo tak nějak. A světe div se také jsem musel použít vyšší montáže. Je z toho docela pěkný komplet. Spoušť sice není žádný zázrak, ale nějak jsem se s tím srovnal. Z estetického hlediska ji považuji za nejhezčí a nejvíc sexy malorajdu na trhu, ale to záleží na vkusu každého soudruha. Trefit se tím dá. limity spatřuji spíše v dostupném střelivu kdy obzvláště ta krátká hlaveň umocňuje každou nedokonalost náboje.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#17 » stř 5. dub 2017, 06:49

Takže je znát pokles přesnosti u kratší z hlavní? Lze to nějak kvantifikovat (soustřely v mm, případně odhadovaný rozdíl v %)?
Jo a ještě - jaké jsou ty délky hlavní pro představu, kolik cm hlavně udělá jaký rozdíl v terči?



Mat
Příspěvky: 241

Příspěvek#18 » stř 5. dub 2017, 07:32

K tomu poklesu střel krátká versus dlouhá hlaveň. Nemyslím si, že by v tomhle hrálo roli pár cm na víc na hlavni. Problém je střelivo. SB vůbec nebrat. Výsledky tragédie. HV jakékoliv jsou méně přesné. Na 455 GG se mi nejvíc osvědčili do do přesnosti (50m rozptyl do záslepky) CCI s rychlostí 1070f. ) jinak se dá držet stejnej soustřel ještě do rychlosti 1200f (Federal) co je nad, je problém. Subsonic Magtec +- na 50m taky záslepka. Problém je přecházení mezi jednotlivými značkami střeliva. Trvá než se hlaveň zajede a než se to ustálí. Stejně tak po vyčištění to není zcela ideál. Pražákům můžu nechat zkusit si střelit na Magnum Suchdol jejich střelivem a porovnat si výsledky mezi puškama. Jinak velmi na výsledku se podepisuje spoušť a zda střílím z nožiček, nebo z vaků.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#19 » stř 5. dub 2017, 08:09

Jméno kámoše, rozměr pružiny, kontakt, šuupp šuuppp :)



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#20 » stř 5. dub 2017, 08:40

Já používám RWS match. Chodí to na zálepku na 50 m a pak každá cca 8-10 spadne o 2 - 3 cm dolů. I rána je jiná. Zkouším náboje převažovat a používat jen ty o stejné váze a trochu se to zlepšilo. Z dlouhé hlavně to není o 2-3 cm dolů ale jen o 1,5 - 2,5. Krátká hlaveň má 16" dlouhá 20". Ostatní střelivo funguje obdobně akorát rozptyl je trochu větší.



Mat
Příspěvky: 241

Příspěvek#21 » stř 5. dub 2017, 09:50

Tak přesně jak píšeš, problém je tak jako tak v náboji. Blbý je že zrovna RWS patřilo mezi kvalitnější značky. Rozptyl na 50m je kvalitou střeliva. Pokles o 3 cm je moc, to je v prdeli. Já se udržím v 50mm na 100m, na 50m do 20mm což je záslepka.

K tw pružince, netuším z čeho byla, ale shop gun.cz . Ale za Alešem chodím osobně a mám u něj trochu lepší pozici z důvodů že jsem jeho dvorní "nožíř" ☺

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#22 » stř 5. dub 2017, 10:52

OKOK díky pokusím se hledat. Kdybys něco zjistil, prosím SZ.



Mat
Příspěvky: 241

Příspěvek#23 » stř 5. dub 2017, 16:42

Tady je změna pružinky. viz foto. je tu výrazně řidší spirála, stejně tak tl. drátu. (neměřil jsem) Původní pružina je již trochu zkrácená (dost to pomohlo) tohle je ještě o chlup dál. Jinak jak to tak vypadá, tak moje pažba je už vyfrézovaná dostatečně pro jiný spoušťák (aspoň co jsem viděl manuál pro laděnou spoušť)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#24 » stř 5. dub 2017, 17:16

No dnes mi puškař přnesl malorajdu a říkal, že to není ani tak nábojema, jako spíš puškou, že systém uchycení hlavně k závěru je na 3,14-ču.A přesně mi popsal, co by puška mohla dělat což přesně odpovídá ménu problému, a že je to řešení tak na flobertku. Zároveň se to pokusil vyřešit a teď by to prý mohlo začít chodit normálně. bez občasných propadů. Hlaveň je ke zbytku připojena velmi efektivně z hlediska ceny a jednoduchosti výroby, nikoliv z hlediska užívání. Zítra uvidíme a na sobotních závodech prověříme nový stav.



Mat
Příspěvky: 241

Příspěvek#25 » stř 5. dub 2017, 17:31

Pak je možné, že zbrojovce kolísá kvalita spojení (co kus to origo) Nedovedu si představit, že by došlo "k odfuku" tlaku, který by měl za následek jinou úsťovku a tím pádem onen pokles o pár cm.... Fakt na své tento problém nemám. Mě trápil jen spoušťák, jeho tvrdost.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#26 » stř 5. dub 2017, 18:57

Super díky za foto. o víkendu to rozhodím a zkusím poladit.



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#27 » čtv 6. dub 2017, 07:15

To Mat: nejde o odfukování, ale spojení hlavně se závěrem není pevné jak u dospělých pušek (např kužel a převlečná matice nebo stažení manžety dvěma šrouby) ale hlaveň je zasunuta do válcového otvoru (a má vůli) a zajištěna proti vysunutí dvěma šrouby, nikoliv sevřena, takže se může nepatrně viklat. Zní to strašně ale je to tak. Můj dojem, že se jedná nekonzistentnost nábojů byl čistě subjektivní a zjevně nesprávný.
Uvidíme dneska co se bude dít.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#28 » čtv 6. dub 2017, 08:34

Coooožeeeeee? To tam je jen strčený? Já sem si naivně do dneška myslel, že se hlavně do pouzdra závěru šroubují nebo lisují (alespoň u Vostoků to tak je). No tak to CZUB u mě posunulo ještě o level ... níže.



Mat
Příspěvky: 241

Příspěvek#29 » čtv 6. dub 2017, 11:24

Pravda, že já se po spoji hlavně a závěru nepídil. Mít problém co ty, asi bych taky hledal jde je chyba. Takže jsem měl kliku..... Dobrý no. Večer schválně kouknu a zkusím přetáhnout šrouby, uvidíme. Dej pak vědět, zda ses tou úpravou zbavil svého problému. Zbraň je to skvělá, škoda tohodle "dodělej doma".



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#30 » čtv 6. dub 2017, 13:58

mikymoto píše:Coooožeeeeee? To tam je jen strčený? Já sem si naivně do dneška myslel, že se hlavně do pouzdra závěru šroubují nebo lisují (alespoň u Vostoků to tak je). No tak to CZUB u mě posunulo ještě o level ... níže.


viz http://www.myslivost.cz/Casopis-Myslivost/Myslivost/2010/Cerven---2010/CZ-455-Nova-generace-malorazek-z-Ceske-zbrojovky-U?replyto=0

Jaroslav Malina - konstruktér píše:Razantně jsme změnili uložení hlavně. Pod kolmým temenem hlavně, pod nábojovou komorou, je vybrání s rovným provoúhlým osazením, které přesně dosedá do čela závěru a přední na plochu ocelové vložky vyztužující zásobníkovou šachtu, která je pevně spojená s pouzdrem závěru. Do spodní částí hlavně hlavně, pod nábojovou komorou, jsme vyfrézovali dvě drážky ve tvaru V. Do zadní plochy drážek tlačí čela dvou imbusových šroubů procházejících závity na spodní ploše čela pouzdra závěru. Šrouby tlačí hlaveň na dosedací plochy v pouzdru závěru. Uložení hlavně je konstrukčně jednoduché, stálé a pevné.
Hlaveň je uložená v jednom bodě a může volně kmitat. Výměnu lze provádět s pomocí běžně dostupných klíčů, bez speciálních nástrojů. S možností změny hlavně a případně ráže jde ruku v ruce konstrukce zásobníku a tvar zásobníkové šachy.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů