Ruger 10/22 T

Dlouhé zbraně .22LR


Milanos
Příspěvky: 73

Příspěvek#16 » pon 9. čer 2014, 07:32

Ok děkuji za rychlou odpověď ještě jsem se chtěl optat ohledně toho puškohledu a montáže.Koukal jsem na montáž dural a výška:14mm myslíte že by to tam šlo? Jde mi o to aby se tam vešel puškohled a náhodou mu něco nepřekáželo.Pušku jsme ještě bohužel neviděl naživo tak si to nedokážu představit jestli nízkou montáž nebo vyšší.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#17 » pon 9. čer 2014, 19:20

To budeš muset oměřit až budeš mít flintu doma. Nebo jestli se ozve někdo s origo šínou, já tam mám jinou.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#18 » pon 2. lis 2015, 21:15

Mate niekto skusenosti s 'tacticool' pazbenim na 10/22ku ? Vyzera to ze nam doma pristane 10/22 VLEH Tactical, ale pocitam ze budem musiet pre mladez obcas nahodit nieco v tomto style :
http://www.archangelmanufacturing.com/#!archangelaa556rstockruger1022/crvj.

Mate niekto nieco konkretne od Archangel, alebo mozete doporucit nejakeho ineho vyrobcu ?

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#19 » pát 11. pro 2015, 10:10

Měl jsem na Rugeru Pažbu Blackhawk Axiom R/F Stock Ruger 10/22 Polymer. Vypadala malorážka super ale pažba mě zklamala z několika důvodů. Vysunovací pažba se při maximálním vysunutí na trubce viklala a nešla nějak zaaretovat. Navíc je moc krátká jako pro děcka, tudíž to chce další prodloužení nebo silnou botku. Chybí tomu i stavitelná lícnice, postavení železa a byť nízká montáž nutí mít hlavu ve vzduchu při míření. Zároveň pistolová rukojeť je zasazena velmi blízko jazýčku spouště. Nemám velké ruce ale prst na spoušti musím mít nepřirozeně skrčený a to vede k chybnému spouštění. Je to taky jak pro dětskou nebo malou ženskou ručku. Dále upevnění na harrisky - celá spodní strana s čepem pro nožičky se kroutí, není vyztužená, ohýbá se i při mírném tlaku - tudíž nevyhovující. Uložení zbraně na šroubu byť je v polymeru zalitá nějaká slitinová kostka je taky o ničem a ruger si rozhazuje soustřel ať se snažíte jak chcete a pokud ta pažba není tuhá, není to na přesnou střelbu.
Rovněž hmotnost je velmi malá a pokud se do toho vloží ruger VLEH s těžkou hlavní tak to padá na předek a je to strašně nevyvážené, při střelbě stoje vám flinta vypadává z ramene tím že se překlápí na předek.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#20 » pát 11. pro 2015, 10:59

Vdaka za info, takze vymenu pazby zatial skrtnem kym pozistujem viacej. Chcel som povodne Target ale ten uz udajne v Cechach nebol - a dalsie vraj zase budu az na jar a drahsie :(. Takze VLEH Tactical uz je doma, co si ju decka skusali v obchode tak ta (pre mna sakramentsky kratka) standardna pazba je pre nich (10 a 12 rokov) akurat. Este do vianoc nahodim na nu nejaku optiku a myslim ze maju na hodne dlho o zabavu postarane. Inak fakt krasna zbran.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#21 » pát 11. pro 2015, 11:03

Skvělá volba, myslím že se vyblbnete. Jen počítej časem s investicí do spoušťáku, posouvá to flintu o dvě třídy výš.

Uživatelský avatar
Octopuss
Příspěvky: 295

Příspěvek#22 » úte 24. kvě 2016, 19:23

MM píše:Mate niekto skusenosti s 'tacticool' pazbenim na 10/22ku ?

Spíš jestli se u nás dá vůbec sehnat. Líbila by se mi ta G36 verze, ale zase nejsem magor, abych si to zkoušel (protože v praxi by to stejně neposlali) za šest tisíc+pošta nechávat poslat z Ameriky. 8000 za pušku a skoro to samý za pažbu, to je moc.
Celkově jsou ty díly nějaký drahý. Spoušťák za 7000Kč? WTF?

edit: Koukám, že řeč je o tý verzi s tlustou hlavní. Tam je těch pažeb na výběr asi ještě míň.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#23 » úte 24. kvě 2016, 20:51

Ale hej, daju sa zohnat aj na hrubu hlaven. Inak v Nemecku predava pazbu na 10/22 hned niekolko firiem. Co sa tyka dielov - je to super zbran a asi "najtunitelnejsia" samonabijacia malorazka na svete ... je na tebe co si do toho ochotny vrazit. Zase si zober ze je to puska v podstate na vecnost - pominuc par stovkove polozky ako su pruziny.

K tej G36ke - pokial by to niekto chcel z Nemecka : http://www.starshooter.de/Schaefte-Zubehoer/Ruger-10-22/Klappschaefte/Ruger-10-22-Nomad-G36-Style-Klappschaft-Archangel.html. V cene je aj jeden zasobnik.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#24 » ned 24. črc 2016, 14:06

Tak som sa konecne dostal k dotiahnutiu dalsej veci. Ruger 10/22 VLEH Tactical v tacticool kabate (Archangel) . Musim povedat ze som prijemne prekvapeny kvalitou spracovania - material pevny, ziadne ohybanie, zlicovanie je fajn, minimalne stopy po vstrekovani, vsetko pevne drzi. Mal som na tom nahodenu aj original dvojnozku, takisto bez problemov. Este to rozoberiem a zacistim kym to zlozim definitivne - vrchny kryt potrebuje vpredu necely mm aby sedel 100% (vadi len vizualne, inak drzi pevne. Doporucuju v takom pripade zohriat v rure na 170-200oC a dotlacit. Vola pazby v plne vysunutom stave nejaka je, ale da sa to dotiahnut skrutkami co tam su. S tou tazkou hlavnou je ako kolega hore spominal tazka na cumak, ale nic tragickeho.
Decka slintaju, akurat zistili ze drzat to v ruke nie je taka sranda (zatial strielaju z dvojnozky). Aspon maju motivaciu cvicit. Idem vyberat takticky popruh :mrgreen:.
Tactical_Ruger.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Milanos
Příspěvky: 73

Příspěvek#25 » stř 5. črc 2017, 15:08

Zdravím začal jsem shánět spoušť na 10/22 VLEH. Nevíte někdo jestli se sem dá dostat z USA ten KIDD? Popřípadě jakou verzi vybrat? Ještě jsem koukal že tady u nás prodávají od Timney odpor spouště 1.25kg ale není to stavitelné a cena okolo 7tisíc.
Nebo pokud by někdo prodával toho KIDDA tak by jsem ho koupil.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#26 » pát 17. lis 2017, 14:47

Magpul Hunter X-22. Dalsia variacia na temu 'ako utopit hromadu prachov v malorazke' :D. Inak pazba co sa tyka spracovania super, sice som na nu musel prasknut vsetky predlzovacie diely ale sedi mi dobre aj bez licnice. Mala trosku volu v zadnej casti, kus priemyselnej lepiacej pasky ako buffer to vymedzil, teraz to drzi aj s tou jednou Ruger-ovskou sroubou fest. Hlaven je plavajuca, je k tomu ale podlozka pokial by to niekto chcel vymedzovat.
MagpulX22.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#27 » sob 17. úno 2018, 14:14

Takze vo vianocnej akcii kupena drop-in Timney spust, aktualne testujem strelivo - zatial tomu co sa presnosti tyka najviac chutia zlte Topshoty a zelene Eley Sport, viac menej 1:1 co sa tyka presnosti. Akurat teraz v mraze s tou bull hlavnou mozem prve dve rany vzdy poslat panubohu do okien - je to tak 2-3 cm posunute. Staci ze tomu dam chvilu pauzu napr. na nabitie zasobnikov a studena hlaven je citit. Inak spokojnost, ked mi nebude mrznut prst na spusti, snad sa to podari este zlepsit, na to ze je to samonabijacka - super.

Terc je na 50m, zmenseny redukovany zeleny panak.
50m_1022.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#28 » sob 24. úno 2018, 21:47

Nemá někdo zkušenosti s 10/22 TD? Samostatně vlákno jsem nenašel. Moc se mi líbí její "skladnost". Ale jak střílí? A dá se namontovat optika nebo kolimátor?



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#29 » sob 21. dub 2018, 15:31

Zkušenost osobní nemám (jen jsem měl kvér v ruce v obchodě), ale asi není důvod aby optika namontovat nešla - navíc, myslím, že je i TD verze, která má těžkou hlaveň bez mechanik, tudíž optika asi nutnost....
Verze která má lehkou hlaveň má mušku i hledí na hlavni, tudíž se vůči sobě nepohybují, optika by byla na pouzdru(možnost vůlí, změny nástřelu??), jak se to projeví v praxi bohužel neporadím...

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#30 » sob 21. dub 2018, 20:30

Existuje k tomu pazba + pripravok na to aby to pri rozlozeni nemenilo nastrel optiky. Pozri u Brownellsov X-22 Backpacker.
Ale pokial nutne nepotrebujes TD koli malemu trezoru, tak sa na to vykasli a kup normalnu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů