Norinco JW15

Dlouhé zbraně .22LR


Linux
Příspěvky: 205
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » sob 5. bře 2016, 13:54

Ahoj, vlastní někdo tady tuto dlouhou opakovací malorážku? Já jsem si včera koupil jeden kousek v komisi, vypadá pěkně zachovale a hlavně je to dokonalá kopie ZKM 452. Nevíte, jestli jsou shodné i díly závěru (zápalník, pružina...)? Zásobníky by měly pasovat, mám tam kovový 9 ran z CZ. Jaké jinak jsou zkušenosti? Zpracování jakž takž, ale materiál by měl být dobrý.

Můžete se mi kouknout, jak máte zčíslované pouzdro závěru a závěr samotný? Mě chybí na závěru první dvě čísla... Závěr má číslo 9880xx3 a závěr jen 80xx3, 98 chybí... Značí to rok výroby?



Rapidos
Příspěvky: 29

Příspěvek#2 » sob 5. bře 2016, 16:20

Mela by to byt kopie ZKM. Takze vetsina dilu plne zamenitelna.
Docela o ni uvazuji taky. Ted mam ZKM 456, ale je to moc tezke a neprakticke na noseni. Hlavne s tim chci casem naucit deti a ty 456 neudrzi. Tak asi pujde z domu.
Mohu vedet orientacne cenu co byla v komisi? Jestli ma cenu hledat a nebo vzit novou ...



Linux
Příspěvky: 205
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » sob 5. bře 2016, 16:37

Určitě, stála 3200,- i s optikou. Bude to ale trochu starší ročník, pažba je taková tmavě lakována, ty co jsem viděl nové, tak jsou spíše jako voskované, matné...



Rapidos
Příspěvky: 29

Příspěvek#4 » sob 5. bře 2016, 16:47

Diky. No to by na blbnuti a zacatky uplne stacilo :)



Linux
Příspěvky: 205
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » sob 5. bře 2016, 17:09

Měl jsem ale nejspíše štěstí, sháněl jsem ji už pár měsíců, vždy jsou hned pryč. Tuto tam přinesl prodávající a hned jsem ji vzal, jinak by prý byla hned druhý den fuč...



Linux
Příspěvky: 205
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » sob 5. bře 2016, 17:32

Ještě přidávám pár fotek...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Rapidos
Příspěvky: 29

Příspěvek#7 » sob 5. bře 2016, 18:31

Diky za fotky. Za ty penize .. bral bych taky hned.



Linux
Příspěvky: 205
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » pon 7. bře 2016, 20:29

Dnes jsem byl malorážku přihlásit, v průkazu zbraně mám jen jedno číslo, to dlouhé. Popravdě policistka závěr ani moc nekontrolovala. Na pušce je belgická ověřovací značka. Už se těším na střelnici, až ji pořádně provětrám a seřídím optiku.



Linux
Příspěvky: 205
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » úte 8. bře 2016, 10:11

Tak ještě jeden poznatek, všiml jsem si, že mi závěr vyhazuje nábojnice nějak divně nahoru, nebo občas na druhou stranu, než je vykrojené okénko. Podrobně jsem prozkoumal závěr a všiml jsem si, že jsou prohozené vytahováky. Dal jsem je naopak a hle, nábojnice létají kam mají...



Linux
Příspěvky: 205
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » čtv 17. bře 2016, 10:00

Tak jsem na střelnici zjistil, že po vystřelení jdou hodně špatně vytahovat nábojnice. Po prozkoumání je evidentní, že někdo hodně cvakal naprázdno a nábojnice se zachytí o otřep v komoře.
Je možné použít kulatý pilníček a srazit hranku na díře u komory? Byla teda zima, ale i tak by to dělat nemělo... Nábojnice se vytahovaly opravdu silou.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#11 » čtv 17. bře 2016, 10:22

Radši jemný kulatý brousek. A opatrně!



Linux
Příspěvky: 205
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » čtv 5. kvě 2016, 07:14

Tak už mám opraveno, vytahování nábojnic je bez problémů. Měl jsem jí na servisu u p. Martínka a ten musel znovu protáhnout komoru. Někdo v minulosti z ní zřejmě střílel .22 Short a komora byla napálená a deformovaná.
Včera jsem vystřelil zkušebně 10 ran a paráda, vše chodí jak má.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#13 » ned 26. čer 2016, 21:11

To Linux: taky jsem dnes koupil z druhé ruky JW 15A. Střílí dobře, ale přijde mi, že závěr je dost volný. Je to moje první malorážka, takže nevím, jak to má být správně. Máš to taky tak?



Linux
Příspěvky: 205
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#14 » stř 29. čer 2016, 14:09

Volný je, otázka je, jestli se hýbe při uzamčení? Mě vůbec.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#15 » čtv 30. čer 2016, 13:28

Ne, při uzamčení je pevný. Zkušení střelci mi řekli, že to nemá na přesnost pušky vliv. Asi jsem zbytečně moc cimprlich. V neděli ji půjdu pořádně otestovat. Jo a to číslování mám stejné jako Ty, na závěru je kratší. Jinak dnes jsem porovnával díly závěru ZKM 451 a Norinco JW 15, tvarově jsou téměř stejné, ale v detailech se liší, bez úprav by asi zaměnit nešly.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů