Chiappa Little Badger.22LR

Dlouhé zbraně .22LR
Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 866

Příspěvek#16 » čtv 7. pro 2023, 12:29

Jen pro zajímavost: už jsi ulovil a zpracoval nějaké zvířátko, nebo jsi typický gaučový prepper?



kolemjdoucí
Příspěvky: 819

Příspěvek#17 » čtv 7. pro 2023, 12:42

Proč ta konfrontace? Ať si dělá každý co chce. Žít a nechat žít. Počítám, že na střelnici taky podobně nepokřikuješ na týpky v maskáčích s AR.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 521

Příspěvek#18 » čtv 7. pro 2023, 13:35

To je asi na jiné téma. K čemu je to dobré vědět? Že ty jsi jich zabil a zpracoval stovky a my nic či jednotky znamená, že nám nepřísluší takovou zbraň mít? Ano, jsi lepší.
Mě stačilo zpracovat křepelku, bažanta, veverku a potkana. Představu mám. Denně jako ty to naštěstí nedělám. U nás totiž obchody fungují a peněz mám na jídlo dost.
Dále kdyžtak prosím do zpráv.

Zrovna zvažuji, že bych tuto zbraň koupil u Kentaura za pěknou cenu. Plně rozebíratelná TDX je asi zbytečnost, když to stejně něčím ověsím a pak se to do tuby nevejde.
Na flintu tedy asi nějaký Vortex kolimátor, tlumič, paracord a časem třeba zvětšené kladívko atd.
Přesnost očividně problém není a v jednoduchosti je kouzlo.

Obrázek

Uživatelský avatar
Drapalikzn
Příspěvky: 52

Příspěvek#19 » čtv 7. pro 2023, 15:23

Nutnost je vymenit tu srandovni weaver listu za kovovou (mam predelano) a samozrejme nasadit nejaky maly puskohled. Ta plastova parodie na miridla, je taky k nicemu.
S moji strilim na padesat metru se stejnym soustrelem, jako s jakoukoliv jinou malorazkou, kterou vlastnim. (451, 457).



RayX
Příspěvky: 68

Příspěvek#20 » čtv 7. pro 2023, 22:04

CzechJoker píše:Jen pro zajímavost: už jsi ulovil a zpracoval nějaké zvířátko, nebo jsi typický gaučový prepper?


To takhle normálně, když ti někdo slušně odpoví na to, na co ses ptal, reaguješ naprosto zbytečně vztahovačnou a tendenční hloupostí? :)

Sice nechápu, co má moje maličkost společného s jednoduchými validními argumenty, které se navíc dají ověřit, ale odpovím ti znovu slušně. Snad tě to zase nerozhodí :)

Nejsem myslivec, takže nelovím. Střílím ale velice přesně, vyrůstal jsem na vesnici a menší domácí zvířata jsem zabíjel/stahoval/kuchal už od děcka, takže teď by mi bylo tuplem jedno, čím ho zabiju (ta malorajda je možná i humánnější). Oheň rozdělám různými způsoby, nocí jsem venku strávil dost a poradím si i v zimě. Ve svých 40 letech už se teď v klidu valím na tom tvém gauči, ale ani v nejmenším by mi nedělalo problém oprášit schopnosti, kdyby bylo někdy potřeba :)
...a Badgera bych si k tomu klidně přibalil. Výkon ráže je daný a přesnost je solidní.

Abych pravdu řekl, Badger byla moje první teoretická volba první malorážky vůbec, ale nějakým záhadným způsobem jsem nakonec v létě skončil u stavby Rugeru 10/22 s těžkou hlavní za úplně jiné prachy. Po vánocích si ale možná udělám s badgerem radost, furt to ve mě hlodá. Navíc se dá uživatelsky upravovat a to já u zbraní tuze rád, kór když je teď dostupný 3D tisk.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 521

Příspěvek#21 » úte 12. pro 2023, 18:50

Kolik máte vystřeleno?
Prodejce řekl, že dá pár set ran a konec. Tak jsem raději nic nekoupil a cestou domů googlil.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#22 » úte 12. pro 2023, 18:55

Zrovna od jednoranné malorážky bych čekal, že dá milion ran. Doslova milion ran, bez nadsázky. Sto tisíc dávají poloautomatické pistole v lugru. Tohle je nejprimitivnější a současně nejméně namáhaná konstrukce. To je to takový shit?

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 521

Příspěvek#23 » úte 12. pro 2023, 18:58

Prý je tak moc z bláta, až se projeví vůle na namáhaných místech a po cca 300 ks reklamace.
Ale asi je to o to větší výzva a stejně ji koupím. Už mám lištu a optiku s montáží a nechce se mi to vracet.

Uživatelský avatar
Drapalikzn
Příspěvky: 52

Příspěvek#24 » stř 13. pro 2023, 07:26

Killing joke píše:Kolik máte vystřeleno?
Prodejce řekl, že dá pár set ran a konec. Tak jsem raději nic nekoupil a cestou domů googlil.

:lol: :lol: :lol:
At se pan prodejce vrati prodavat na trh zeleninu.
Tahle Chiappa bude strilet vecne. ;)

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 521

Příspěvek#25 » úte 26. pro 2023, 14:21

Tak až na jeden nedostatek jsem se zbraní velmi spokojen. Asi bude pro mě první reklamace zbraně.
Zbraň je totiž s předním závitem na lištu trochu ke straně. Takže puškohledem se stranově nedoklikám.
Na 25 m s oporou se dá střílet víceméně jednou dírou s nevelkým snažením. Spoušť je velmi plynulá a není vůbec tuhá.
Ze 100 nejlevnějších S&B Club 2x selhač - na druhý pokus odpáleno.

Nakonec jsem koupil krátkou hliníkovou lištu (lepší by byla dlouhá), původně koupené kroužky byly moc nízké, tak předsazenou montáž UTG a puškohled Fomei 4x32 Beater I SMC G4.
S montáží je dobře vidět i mechanická mířidla.

https://www.balistas.cz/montaz-jednodil ... ver-vysoka
https://www.balistas.cz/fomei-4x32-beat ... -puskohled
https://shop.alexxxus.cz/produkt/chiapp ... r-lista-2/

Obrázek
Obrázek
Obrázek



RayX
Příspěvky: 68

Příspěvek#26 » ned 31. pro 2023, 20:17

Tak to je dobrej aušus. Materiály a cena jsou jedna věc, ale slícování dílů vůči záměrné budu u nového kvéru vyžadovat, i kdyby stál jen litr. Vyser se na "asi", běž to vrátit a nenech se hlavně odbýt kecama. Oháněj se tím, že mířená střelba je u jednoranky prakticky jediné adekvátní využití a závada tudíž přímo brání řádnému užívání výrobku.

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 242

Příspěvek#27 » sob 13. led 2024, 23:25

Ano, já se do této zbraně na chvilku zamiloval, abych pak četl o plastových railech, nekvalitním chránít ku závěru nebo plastových mířidlech, které po se po pár ranách roztáhne a začne zanášet. Nemluvě o nedržícím hledí... Škoda, že neexistuje podobná 100% spolehlivá "survival" puška / puštička, akorát lépe zpracovaná, která by vydržela bez extra optiky a dalších dílů klidně 50 let...



RayX
Příspěvky: 68

Příspěvek#28 » sob 27. led 2024, 22:50

Tak, technicky vzato existuje. A ne jedna. Buď rozkládací AR7, kterou používá i samotná americká Air Force jako flintu pro přežití při sestřelení (už ji pomalu nahrazují podobně upravenou M4), nebo Ruger 10/22 Takedown. Obojí má solidní pevná mířidla. Ruger má navíc tu výhodu, že díky velkokapacitnímu zásobníku, a prakticky nulovému zpětnému rázu, je schopen rychle zasáhnout znovu. U Chiappy to bude striktně netrefíš = nežereš ;) Magpul dokonce vyrábí na Takedown pažbu s úložným prostorem, ze které si můžeš udělat totální survival kit - KPZ s křesadlem, pytlačkou na ryby atd.

Verze 10/22 Charger s 10" hlavní umí být taky velice přesná, určitě ne méně něž delší Takedown, díky pevné hlavni. K nějakému rozumnému survival využití, při zachování kompaktnosti, už je ale potřeba aftermarket šasi/pažba se sklopkou.

Všechno to samozřejmě stojí kačky, hodně.

Chiappa LB je zajímavá sexy flinta za mrzký krejcar, ale co se týče malorážky na přežití do divočiny, její jediná přednost je snad jen nejnižsí váha v segmentu. Jinak je to po všech zbylých stránkách bohužel hrozný kompromis.



Mazna
Příspěvky: 30

Příspěvek#29 » ned 28. led 2024, 11:50

Střílel jsem jak z Chiappy TDx, tak Henry survival a můžu říct, že Chiappa byla přesnější. O spolehlivosti ani nemluvím.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 521

Příspěvek#30 » ned 28. led 2024, 12:15

Reklamace uznána a vydán nový kus. Jen teda holt za cenu přihlášení. V úterý půjdu zase zkusit nastřelit.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host