Buck Mark 22 LR, náboje.

Krátké zbraně .22LR


Mickhesh
Příspěvky: 111

Příspěvek#46 » ned 25. srp 2019, 20:04

Koukám že i co se týče střeliva je každá rada drahá :-) Jenom nevíte zda li by se do pistole z hlediska životnosti dala použít i munice primárně určená do dlouhých malorážek (třeba Geco Long Rifle) a jak to bude s přesností? Prostě bádám že ideální střelivo je buď CCI standart a nebo Blaser.. ale i Blasery mají svojí pistolovou u nás debilně dostupnou verzi. Nechce se mi do toho kupovat za 140 krábu od Lapua.. najít dobrej kompromis mezi kvalitou a cenou..



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#47 » úte 27. srp 2019, 11:02

Nutné zkoušet - každé chutná něco jiného. Není výjimkou že náboje značené "rifle" chodí dobře z pistole. Na životnost to má vliv stejný asi jako předpověď počasí.



Mickhesh
Příspěvky: 111

Příspěvek#48 » pát 30. srp 2019, 15:26

Tak jsem zakoupil tohoto krasavce u Walter Tradingu v Horušanech https://www.waltertrading.cz/kratke/buc ... e-ms-22lr/
Hezká krásná zbraň limitovaná spíše rukama. Náboje jsem měl RWS Club 100 nábojů, druhá střela vzpříčený náboj, ale zbytek bez závady. Potom jsem nasadil odpadové Winchester standart a za 30 střel se pistol tak zasrala, že se sekali vypálené hilzny a vytahovač nevytahoval.. jak se nedovíral závěr tak spoustu selhačů, kdy byl otisk jasně zřetelný, ale střela nevyšla (viz výše proč se to děje v tématu) a šli celkem dost blbě vyndat. Zítra jdu s RWS Target Rifle a potom přejdu zřejmě na Geco. Asi nemá smysl do toho dávat nějaké ultra levné shity tipu Sellior apod. a nějak laborovat. Snad bych dával standart od CCI, ale ve stejné ceně mohu mít i ty Geca..
Hledal jsem také pouzdro, ale nikdo to nedělá, časem dokoupím kolimátor strop 3tis.
Střelba příjemná, dost by mě zajímalo srovnání s Rugem Mark, Berettou Neos apod.



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#49 » pát 30. srp 2019, 22:28

Hmm, náhodou vlastním tuhle pistoli a nemám problém s "ultra levným shitem typu Sellier..". Bez zakolísání konzumuje i ty nejlevnější malorážkové náboje. Problém je jinde. Jak jsem tady někde již jednou zmínil, jakmile ji rozložíš, abys ji důkladně vyčistil, tak ji nejspíš budeš muset znovu nastřelovat. Muška je na hlavni a stavitelné hledí na liště, která je jednou stranou přimontovaná k hlavni a druhou k tělu pistole. Takže je dobrá šance, že se při montáži sečtou jednotlivé odchylky..



Mickhesh
Příspěvky: 111

Příspěvek#50 » sob 31. srp 2019, 07:50

Ano ta rozborka je dost hrozná, ještě jsem jí nedělal a je více méně jasné, že si rozhasíš nástřelení viz kolimátor na liště apod.. Při čištění v okolí komory tam bylo dost bordelu a také jeden větší úlomek. Ono americké střelivo mi dělá dost podobnou neplechu (nezkoušel jsem federal) podivně občas prská po výstřelu ze zbraně, hilzny jsou některé zčernalé a očouzené.
OT: Co se týká sellioru tak logicky cena výkon vítězí klasická Standart (a to si myslím, že je stejně dobrá jako i dražší náboje do 100kč, ale špiní. Další co má smysl je HV, na terčovku nepoužitelné, možná Club? Docela dlouhodobě nedostupné střelivo, možná zkusím ale uvidím.. přidám si 20kč a mám libové střelivo a co by stálo za vyzkoušeníé jsou pro náš trh opět nedostupné Topshoty od Sellioru, lepší náboje určený pro německý trh, problém všeho je jasnej, my naší kvalitu vozíme na západ a oni tu horší k nám.)



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#51 » sob 31. srp 2019, 08:47

No, možná mám mylný informace, ale Topshot je pokud vím německá obchodní značka. Náboje mají od různých výrobců, a zrovna .22 lr jsou údajně výroba CCI. Mám to od obchodníka, ruku do ohně bych za to nedal, ale může to být pravda.



Mickhesh
Příspěvky: 111

Příspěvek#52 » sob 31. srp 2019, 14:51

Tak dalších 100 nábojů tentokráte RWS Target Rifle bez závady.. poté jsem opět nasadil winchester standart (ani nevím proč) a u 32 náboje vystřeleného se mi celý náboj tak sekl v hlavni, že jsem nemohl otevřít závěr. Nakonec se mi ho povedlo otevřít až doma za použití ruční síly nebývalých rozměrů :-D Příště jdu již s Geco 22LR.. Upřímně ten rozdíl byl už ve splodinách co šlo od laufu po výstřelu.
Jinak se zbraní spokojenost.



Mickhesh
Příspěvky: 111

Příspěvek#53 » ned 1. zář 2019, 13:53

Nu rozborka této zbraně je fakt zajímavý počin :-D Vezmu li v potaz že si pravděpodobně trochu člověk rozhodí nastavení mířidel/kolimátoru, tak vyndat pružinu z kostičky byl fakt zážitek :-D Nicméně zbraň na to že vystřelila 260 střel a cca těch 60 opravdu špinavých nebyla moc špinavá, dle mého úsudku bude stačit čistit po prvním tisíci střel, či při nějakém divném chování zbraně. Pbčas namazat raily závěru. Jinak se mi moc líbí.. škoda že člověk nemůže na střelnici každý den :-D
P.s.- jak je s cvakáním na prázdno u této zbraně, dost se tomu raději vyhýbám..



Mickhesh
Příspěvky: 111

Příspěvek#54 » čtv 5. zář 2019, 19:15

Zdravím, Geco 22LR také bez problémů.. celkem 130 ran, prvních 5 se sekalo, ptž zbraň byla po vyčištění, ale hned jak se promázla olejem z nábojů tak pohoda. Celkem tedy vystřeleno 390 střel a musím říct že se s ní dá dost naučit. Na 10m vše do středu pistolového terče a na 15 už je to horší, ptž už je to spíše limitováno zrakem, nicméně kolimátor by to vyřešil, rozhodně dělá radost. Jak si člověk zvykne na spoušť tak se výsledky dostaví.

Uživatelský avatar
Paztom
Příspěvky: 61

Příspěvek#55 » čtv 17. čer 2021, 22:39

Ahoj, nevíte kde by se dal sehnat takhle samostatný znak? nebo alespoň střenky s tímto znakem? Díky
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Rat22
Příspěvky: 4

Příspěvek#56 » úte 17. kvě 2022, 16:54

Zdravím, nevíte, jestli se u pistole Browning Buck Mark vypouští po střelbě spoušťový mechanizmus (resp. dávat ránu jistoty)? Jednak musíte mít pro výstřel zásobník v šachtě, což není zrovna v souladu s bezpečnou manipulaci, ale hlavně následně nejde závěr natáhnout bez použití značné síly. Upřímně nechápu, co závěr takto blokuje. Je to vada kusu nebo to tak má být? Díky za rady a názory.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#57 » čtv 11. kvě 2023, 22:43

Co jsem si letmo naštudoval na US forech, tak pro odstavení zásobníkové pojistky stačí vykuchat to táhlo pod pravou střenkou, starší typy to vůbec neměly a je to jen jakási fíčura navíc a akorát pro zlost. Ránu jistoty je nutné vyzkoušet na přivřeném papíru typu kladívková čtvrtka mezi hlavní a závěrem a pokud bude na papíru otisk zápalníku, což z 90% bude, tak se to řeší úpravou zápalníku tak, aby se zastavil dříve o jeho čep než o čelo komory

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů