Výběr pistole v ráži .22LR

Krátké zbraně .22LR


Poval
Příspěvky: 42

Příspěvek#196 » úte 10. kvě 2022, 11:06

O kompenzatoroch na 9mm som si prestudoval miestne/konkurecne forum a skrtol ich zo zoznamu tunning wish listu :) . Nemyslim si ale, ze na 22LR je to tak marne. Uz len kvoli efektu zavazie. Hmotnost kompenzatora a zaveru TX22 viz fotky nizsie (vazene v g.).

zaver vaha.JPG
comp vaha.JPG


Na 9mm to pochopitelne nemoze mat podobny efekt, pretoze spatny raz a vaha zaveru je niekde inde ako pri 22LR. Moj velmi subjektivny dojem je, ze TX22 sa najlepsie chova pri strelbe s tlmicom. V tomto pripade to ma ale mizerny pomer cena/vykon kvoli znecisteniu tlmica ale hlavne zbrane. Kompenzator je skoro tak dobry ako tlmic, ale s vyrazne nizsim znecistenim.

Ak to chces vyskusat a budes mat cestu do Prahy/Plzne, napis SZ. Ak nebudes schopny poznat rozdiel s/bez kompenzatora platim stav na strelnici ;) .
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Poval
Příspěvky: 42

Příspěvek#197 » úte 10. kvě 2022, 11:46

Ahoj,

upovkareina píše:Ahoj všichni :)
Dokáže mi někdo prosím poradit, jakou zbraň do začátku pořídit? Doporučujete mi zakoupit i použitou? Docela dobře se mi střílelo z Glocku. Ale rozhodně dám na rady zkušenějších :). Díky! :mrgreen: :mrgreen:


na co budes kratku malorazku potrebovat (ziskanie zakladnych navykov a prechod na "dospelu razi" vs. nahadanie 10tok v terci vs. obcasna rekreacna strelba) + aku mas predstavu o cene.

Bez odpovedi na obe otazky vyssie bude velmi takze ti rozumne poradit...

P.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#198 » úte 10. kvě 2022, 12:30

@upovkareina:
Pokud jde o pistoli na seznámení v .22LR teď docela frčí Taurus TX22. Pokud chceš starší kousek z bazaru, tak třeba Beretta 70/71. Ber to co ti padne do ruky a přitahuje tě. Jde asi o první zbraň, až ji otestuješ vybereš další, kde už budeš vědět co chceš a nechceš. Tohle je naprosto běžný postup. Za mě ale doporučuju, chodit na střelnici s někým kdo to umí a půjčovat si pistoli od něj (jedno jakou ráži). Rychleji a bez velké investice přijdeš na to co vlastně chceš. Pak kup novou.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#199 » úte 10. kvě 2022, 12:52

Přesně tak, nejdřív si půjčovat. Očekávám, že zjistíš, že začátečnit s .22 ani nepotřebuješ a koupíš rovnou velkou :) Záleží, u čeho pohodlně natáhneš závěr.



upovkareina
Příspěvky: 2

Příspěvek#200 » úte 10. kvě 2022, 13:05

Ano po zkoušce mi jeden instruktor nabídl, že mám k němu jezdit, a že mě naučí střílet a vše co k tomu patří. Čili předpokládám, že mi zbran zapůjčí. Jelikož nejsem zkušená a nevěděla jsem, co od toho čekat, beru instruktora jako dobrou investici do začátku. Na druhou stranu když jsem si platila kurz před ZB, instruktor mi řekl, at se soustředím jen na sk. E a na zbytek prdím, protože to nebudu schopna nastřílet. nakonec mě policie a správce střelnice ukecali at to neruším. No mám to všechno. Co se týče zbraně: docela jsem se bála střílet z 9mm, je to jiné to je jasné, navíc člověk to nemá v ruce, není zvyklý. proto jsem chtěla tu 22LR-

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#201 » úte 10. kvě 2022, 13:35

Zbytečný obavy z 9 mm. Tenhle Kdyby to bylo tak nebezpečné, jsou po světě tisíce a tisíce mrtvých střelců, co umřeli střelbou z vlastní pistole když stáli za ní. No a to není. A není to ani u obrovské pistole desert eagle (hmotnost 2 kg) v ráži 50ae. Ano zní to vtipně. Naučit se dá i s dřevěnou pistolí. Rozmysli se co je cíl střelby (nosit, akční střelba, mířenka) a kup si novou nebo jetou pistol tomu vhodnou rovnou. Nejsi malé dítě. Je to jenom pistole, ne raketoplán. To byl racionální užitkový výběr. A nebo si kup co se ti líbí jen tak.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#202 » úte 10. kvě 2022, 13:52

Je to jen o zvyku 9mm zvládnou po dostatečném tréninku i desetielté děti. Na YT je takových videí z USA spousta. Není se čeho bát. Limitující pro tebe může být zdánlivě cena, která je u .22LR samozřejmě nižší, ale zas toho pak vystřílíš víc. Tak se to srovná.. :D

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 522

Příspěvek#203 » úte 10. kvě 2022, 15:33

News u Sigu. Možná jednou někdo doveze. Pokud uvidíve P322 v prodeji písněte, otestuji.

Obrázek

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#204 » úte 10. kvě 2022, 17:07

upovkareina píše: Hrozně ráda bych do začátku 22LR. Nebudu lhát, že můj sen je získat CZShadow


Nejsem zkušená, ale pokud uvažuješ "do začátku 22LR a ještě sis malorážku nevyzkoušela - doporučuji si ji před koupí vyzkoušet na střelnici, jestli tě to bude bavit :-)
Já si taky v prvním roce pořídila malorážku jako "must have" pro začínajícího střelce, v mém případě to byla Beretta 71, ale i když to byla sympatická pistolka, a ještě sympatičtější byla cena zbraně a samotného střeliva, tak mě to prostě nebavilo.
Šla z domu, a teď teda skoro lituju - že mohla ještě vydržet v trezoru a jednou za pár let si na ní zkoušet své začátky dcera :-) ale já bych z ní už moc nenastřílela.
Takže - doporučuju si nejdřív malorážku vyzkoušet. Je možné, že Tě nechytne, a pak bude lepší radši rovnou šetřit na vysněnou zbraň (pokud jsi si jistá že je to ona :-) )
Pokud jsi už malorážku vyzkoušela a víš že to je přesně to co chceš, nebo pokud pro tebe finančně nebude problém si pořídit naslepo pistoli, byť levnou, u které nevíš 100% jestli využiješ - pak zapomeň na všechno co jsem předtím napsala :-)

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#205 » úte 10. kvě 2022, 17:09

pardon, duplikát



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#206 » úte 10. kvě 2022, 17:31

Jestli se ti dobre strilelo z Glocku, pak ani ten Glock 44 v 22LR neni od veci.
Je otazka, na co to chces pouzivat. Ja jsem treba rad, ze jsem si koupil revolver v 22LR a usetril tak par desitek tisic na strelivu, kdyz jsem s nima zacinal.
Pokud resis rozpocet (odvozuju od komentare kolem vyplaty a Shadow 2), tak se ti to asi taky brzo vrati. Proste je lepsi strilet s necim, nez s nicim.

Pokud se ti libi ty CZ a setris, tak se mi zda nejaka z nich + kadet jako idealni varianta. Nemam s nima zkusenosti, ale muzes tak mit stejne telo zbrane (treba P07, nebo 75) stejne, tzn. trenovat vse (uchop, spoust, taseni, mireni) a jen prohazovat zaver+hlaven mezi 9x19 a 22LR.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#207 » úte 10. kvě 2022, 20:02

Mylsím, že .22LR chtěla z důvodu finanční úspory a že si nevěřila jak by zvládla plnotučnou 9mm. Mít devítku a adaptér Kadet je možné, ale drahé. Dobré je střílet s kamarády, známými , nebo někde na komerční střelnici vyzkoušet víc typů pistolí. Chce to získat zkušenosti, ty jsou nenahraditelné. :)



Poval
Příspěvky: 42

Příspěvek#208 » úte 10. kvě 2022, 21:56

DesertEagle píše:News u Sigu. Možná jednou někdo doveze. Pokud uvidíve P322 v prodeji písněte, otestuji.

Obrázek


recenzia od 22plinkster tuto. vyzera to fakt super, zasobnik v default 20kuskov, s botkou 25 (!!) spominate jak bola 10-12 do nedavna pre kratke 22LR neprekonatelna hranica? nie je to striker, ale ma to skryte kladivo, predlzenie hlavne na montaz tlmica pouziva TX22 fintu. hlaven to ma fixovanu na ram, takze bude aj pomerne presna, podporuje montaz kolimatora, v zaklade pekne mieridla... prave som v procese prechodu z GP Q100 na Sig M17, ak by som nemal TX22 tak do toho idem. Akurat sa bojim, ze nebude uplne lacne. Taurus TX22 Competition je u nas za 17k CZK, v USA 470 USD. Toto ma predajnu cenu okolo 400 az 450 USD, takze ratam u nas tiez okolo 17k CZK, minimalne.



Poval
Příspěvky: 42

Příspěvek#209 » úte 10. kvě 2022, 22:05

audis píše:Zbytečný obavy z 9 mm. Tenhle Kdyby to bylo tak nebezpečné, jsou po světě tisíce a tisíce mrtvých střelců, co umřeli střelbou z vlastní pistole když stáli za ní.


uplny suhlas, podla toho co pise hlavny driver vyzera byt obrana, fakt by som zacal s 9mm. podla toho ako to pojde by sa vykrystalizoval use-case na 22LR (ak vobec). Ja som si tiez povodne myslel, jak s 22LR natrenujem a usetrim... su ale veci, ktore s tym nenatrenujes a jak tiez niekto pisal, vystrielas fakt hromadu nabojov, takze setrenie je relativne. teraz mam 22LR pre radost z ladenia ;-) (predsa len to tunning ide menej do penazi ako na dospele raze) a pre deti / ludi, ktorych beriem na strelnicu prvy krat v zivote (wow efekt kolimator a tlmic ;-)).



luger9
Příspěvky: 19

Příspěvek#210 » sob 19. lis 2022, 11:35

Ahoj vsem, pripojim se k tematu. Z 22lr mam Berettu 71, chtel bych pridat neco novejsiho ve stejne razi. Zvazuji Taurus, Glock, nejaka variace na Ruger mark 4...cilem je najit pistoli na strelnici, papir, plechovky...plus zavit na tlumic. Cilem je zabava pro mne, startovaci pro deti...co byste doporucili, s cim je dobra zkusenost a sranda?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů