Výběr pistole v ráži .22LR

Krátké zbraně .22LR
Uživatelský avatar
Klicky
Příspěvky: 182

Příspěvek#241 » stř 15. úno 2023, 20:18

Ahoj, chtěl bych si v následujícím měsíci pořídit Ruger mkIV tactical (Ne 22/45, ten normální). A koukám po tlumičích, máte někdo představu co je momentálně u nás na trhu nejlepší poměrem cena/výkon pro 22LR?

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#242 » stř 15. úno 2023, 23:55

Pokial sa vyskytujes v juznych cechach (CB) tak ta mozem nechat vyskusat AU Eco Rimfire. Pouzivam na Ruger Charger (skratena 10/22ka) a spokojnost. Rozoberatelne, cistitelne.



stip
Příspěvky: 280

Příspěvek#243 » čtv 16. úno 2023, 10:06

Ten poměr cena / výkon půjde těžko hodnotit. Dají se koupit opravdu hodně levné kusy, které objektivně fungují. Já bych se na to díval spíš tak, co se pro danou kategorii pistole hodí. Ruger Mark 4 je těžká váha, kterou zdědí i tvoji vnuci v původní kvalitě nehledě na to kolik z toho za svůj život vysypeš výstřelů. Takže bych volil něco bytelného, třeba od GiS i když je to dražší. Ale je to jenom můj pohled.

Uživatelský avatar
Klicky
Příspěvky: 182

Příspěvek#244 » čtv 16. úno 2023, 10:57

Ten rozdíl mezi nějakýma 3000 a 4200 je pro mě marginální. Nejdu nutně po nějakým budgetovým řešení, jen když už bych si připlatil tak bych byl rád aby to taky mělo nějaký efekt, ne že dostanu to samý v bledě modrym za víc peněz.

Uživatelský avatar
Klicky
Příspěvky: 182

Příspěvek#245 » čtv 16. úno 2023, 10:57

MM píše:Pokial sa vyskytujes v juznych cechach (CB) tak ta mozem nechat vyskusat AU Eco Rimfire. Pouzivam na Ruger Charger (skratena 10/22ka) a spokojnost. Rozoberatelne, cistitelne.


Bohužel nejsem, ale i tak díky za doporučení. Někdo na jinym vlákn psal že se mu tenhle tlumič dřel o závěr, u tebe vše ok?

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#246 » ned 19. úno 2023, 15:47

U Rugru Mark I/II/III/IV to urcite nehrozi - pevna hlaven a zaver pohybujuci sa az vzadu vovnutri, nie obopinajuci hlaven. Ostatne - ked tu pistol zoberies do ruky, pochopis - ked tak pozri niekde na internete na schemu konstrukcie.

Uživatelský avatar
Klicky
Příspěvky: 182

Příspěvek#247 » ned 19. úno 2023, 20:33

Jo pravda, dyť je to inspirovaný nambu, a závěr běhá vevnitř. Mi vůbec nedocvaklo že i kdyby se to s tím tlumičem dělo tak u Rugera to je jedno :-) díky za postřeh, ulehčil jsi mi volbu

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 522

Příspěvek#248 » ned 23. dub 2023, 09:47

Pružiny v GP100 vyměněny za nejměkčí, rozdíl naprosto zásadaní. Ted ještě musím mazat na střelnici a vyzkoušet zda to spolehlivě odpaluje :-) Pokud je to pro toto téma vhodnější téma, tak klidně přesunout pls.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 522

Příspěvek#249 » úte 25. dub 2023, 09:32

... příspěvek už bohužel nelze editovat, proto doplním. Neodpaluje to vůbec, bude to běh na delší trat :-(

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 767

Příspěvek#250 » úte 25. dub 2023, 15:18

Já se přidám s trochou do mlýna ale jinak... SIG P322 vrácena, nevystavovala závěr, zezačátku občas, pak už pořád... takže prodejce se zachoval suprově a já si u něj pořídil něco jiného, ale ne v ráži .22LR
Takže hledání pistole služebního typu v ráži .22LR pokračuje.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 522

Příspěvek#251 » úte 25. dub 2023, 18:54

Hledat spolehlivou zbran služebního typu je za mě kontraverzní požadavek. Malorajda neprostřeli hubertus, proto zbran služebního typu nedáva uplně smysl. Když už to pobastlí i SIG potom je asi malá šance. Osobně jsem jí hrozně chtěl, potom jsem jí dostal do ruky a celkové zpracování mě naprosto odradilo.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#252 » stř 26. dub 2023, 08:41

Opravdová služební malorážka je jasná - Beretta 71 nebo Ruger MK. Bohužel mají kořeny už daleko v minulosti, ale ty napodobeniny moderních devítek jsou jenom hračky.



Poval
Příspěvky: 42

Příspěvek#253 » pon 19. čer 2023, 21:07

Ahojte,

preposielam par postrehov. Budu sa asi najviac hodit, ked vyberate kratku .22LR na vytiahnutie buducich generacii od youtube / mobilov vseobecne.

Dotiahol som minuly vikend juniora (12r) prvy krat na strelnicu (Leiko, kluci dik ;-)). Kedze uplne presne vedel, co je to "Glock" (asi z nejakej videohry), tak sme si pozicali G44, GP K22s (lebo to bola moja prva ;-)), Ruger 22 Mark II a zobral som samozrejme aj moj vytuneny Taurus TX22 Competition (kolimator, laser, upravena spust - viac info tuto na fore v spravnom vlakne).

Najlepsie nastrielal s Taurus TX22 (viz fotka, 5 ran na 10 metrov zalepenych cernou), kedze mal ale problem s uchopom ("lamanie zapastia") mal par zavad. Vysledku na fotke asi tiez dost pomohol laser, rozumel si ale aj s kolimatorom. Najspolahlivejsie mu to prebijalo z G44 (bez zavady), asi preto, ze bol vsetkych skusanych najlahsi. Docela ale bojoval so glock spustou a tak to mal rozlietane po celom terci. Ruger 22 ani neskusil, skonstatoval, ze je tazky. S GP K22s mal problem s uchopom a hnevalo ho, ze neprebija.

Inac ta figura s kruhmi je ku standardnemu pistolaku "naspinkovana" naschval. Jak je junior este nizsieho vzrastu a strielal by smerom "hore", po 25metroch by akurat triafal strop strelnice, kde je zariadenie na posun tercov (lanka...). Takto strielal smerom "z kopca" a problem nebol.

Za mna teda docela respect ku G44, pac v Leiku su docela znami tim, ze robia torture test zbrani co poziciavaju (t.j. velmi ich necistia).

Vseobecne - moj lessons learned -> ak by som hladal zbran pre juniora, aspon u mojho, je kriticka hmotnost - aby zbran spravne prebijala. Ked sme sa zamerali na uchop, uz nemal problem s TX22 ale po hodine strielania uz bol celkom unaveny (no jo no, iny druh aktivity ako na smartphone ;-)). A pred navstevou strelnice doporucujem vyskusat zakladnu manipulaciu s gulickovkou. Vyzera, ze na mobiloch ich naucili mat stale prst na spusti ;-).

Mladej generacii zdar,

P.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Jeronimo
Příspěvky: 50

Příspěvek#254 » ned 17. zář 2023, 14:24

Ahoj zvažuji koupi nějaké starší krátké malorážky podle toho co jsem se tady dočetl je nejlepší se koukat po:

1. Beretta 71
2 Ruger
3 Margolina možná Drulov

Chci aby to bylo nenáročné na střelivo. Nevadí mi sportovní malorážka.

V jednom obchodě mě zaujal Ruger Mark II Target a Beretta 71.

Má smysl o něčem takovém uvažovat do cca. 8 tis. Na co si dávat pozor při prohlídce, co vyzkoušet atd.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 522

Příspěvek#255 » ned 17. zář 2023, 16:05

S podobným rozpočtem nejspíš vezmeš co bude. Ruger revolver stříli mizerne v .22 už jako nový. Tak obecně ideálně převzetí na střelnici. V tomto rozpočtu půjdeš už bohužel do unavenějších kousků.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů