Výběr pistole v ráži .22LR

Krátké zbraně .22LR


Jirka 1985
Příspěvky: 32

Příspěvek#1 » úte 31. bře 2020, 12:19

Zdravím všechny ty kteří nají rádi nebo mají oblibu této ráže 22LR. Do nedávné doby jsem měl v oblibě 9mm a to Glock 17 se kterou jsem byl dlouhé roky spokojen. Ale teď chtějí semnou chodit už i děti i manželka tak jsem si řekl že je potřeba zakoupit 22LR. A tak jsem posledních 14 dnů koukal na desítky videí a selektoval až mi zbyl je střípek toho co by se mi líbilo. Jestli můžete vyjádřete se prosím ke každé zbrani. Chtěl bych zbraň která mívá nejméně záseků nebo žádné:) a také bych chtěl zbraň která je vyrobena kvalitně a nebude se sypat a v neposlední řadě dostupný servis a doplňky. Preferuji "delší hlaveň" a pistolový typ.
Zde je můj skromný seznam:
CZ P-07 Kadet
CZ P-09 Kadet
Glock 44
Grand Power K22
Grand Power K22 Xtrim
SW MP22 Compact
RugerSR22PBT
Walther PPG M2 5" hlaveň
Beretta 87 Target22LR
A jako poslední a v záloze když vše selže si nechávám i když je to spíše sportovní zbraň ale opravdu raději bych jednu z těch v návrhu Browning Buck Mark Field Target 22LR.
Moc mi pomůžete protože už vážně nevím jakou. Předem vám děkuji za všechny poznatky které máte se současnými modely 22Lr.



Henry
Příspěvky: 357

Příspěvek#2 » úte 31. bře 2020, 12:29

Máš Glocka 17 tak co Glock 44?

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#3 » úte 31. bře 2020, 12:50

Klidně bych zůstal u Glocka. Se spolehlivostí to je dost o střelivu jak pistoli sedne.



Jirka 1985
Příspěvky: 32

Příspěvek#4 » úte 31. bře 2020, 13:05

Koukal jsem na Glock 44 jako na prvního proto jsem si ho také nechal jako možnost ale na Youtube je takových negativních videí že jsem u této zbraně na vážkách a dokonce mi to potvrdily i prodejci se kterýma jsem si zavolal...



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#5 » úte 31. bře 2020, 13:16

Je to taky otázka ceny, nějaký strop ?

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#6 » úte 31. bře 2020, 13:16

Hmm nelehka volba. Obecne bych se vyhnul jakejmkoli konverzim a vymenym vecem. To je vzdy kompromis, kterej bude nachylnej na zlobeni. Nechces preci pistoli o rozmerech plnotucne. Chce neco pro deti a manzelku, tj. asik nebude vadit celkove mensi rozmery. Tj. origo ,22 konstrukce.

Mám W P22 a spokojenost. Ruger bych taky bral.

Ted to jde hur, ale idealne si to osahat, teda rodinka. A co jim padne do ruky.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#7 » úte 31. bře 2020, 13:21

Glock bude dobrá volba až výrobce vychytá chyby. Teď je to ještě moc velká novinka. Tipl bych za rok, až dva. Bylo to tak se všemi novými modely. První G43 byly poruchové až běda a přesto jsem do ní nakonec šel, protože se všechny chyby podařilo vychytat.

Jenže ty "potřebuješ" pistoli hned. Ani jednu nevlastním, jen jsem měl krátce na vyzkoušení. CZ Kadety jsou pro mě zklamání. Dobré výsledky mám s Gran Power i PPQ M2 (klidně i krátkou). Pochvaly jsou na webu i na Ruger...

Jen od nich nečekej super soustřely, jsou to hobby zbraně.



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#8 » úte 31. bře 2020, 13:24

řešil jsem podobnou otázku, hlavně tedy děti, ani ne tak manželku. Mě se sice dobře střílelo s Rugerem Mark IV Target, ale nakonec - i z finančních důvodů - jsem skončil u P07 Kadet. Na střílení s dětmi je to bohatě - prostě to vypadá jako "dospělá" pistole a to se jim líbilo. Pak jsem ještě přikoupil v bazaru Colt 6palců v 22LR a to byla u kluka hitovka, prostě jako cowboy. Navíc ten Colt střílí přesněji než ta P07.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#9 » úte 31. bře 2020, 13:25

A co Beretta M71? Žere naprosto všechno a nevím co je to závada.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#10 » úte 31. bře 2020, 13:26

Chce delsi hlaven. Ne kapesni kočičku. :)



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#11 » úte 31. bře 2020, 13:29

Tak Glock 44 taky nemá extra dlouhej lauf...



D&H
Příspěvky: 74

Příspěvek#12 » úte 31. bře 2020, 13:31

Beretta 71 je super volba za relativně malé peníze. Jediná nevýhoda jsou drahé zásobníky vzhledem k ceně zbraně.

Nebo pokud chcete dlouhou hlaveň tak Beretta 72 (a nebo alternativně koupit Berettu M71 a na další nákupko dokoupit tu dlouhou hlaveň a bude to téměř Beretta 72 a můžete si hlavně prohazovat).

A pokud ani to, tak co Margolinu? Dá se koupit za babku a je to velmi dobrá a přesná malorážka.



Jirka 1985
Příspěvky: 32

Příspěvek#13 » úte 31. bře 2020, 13:33

Finanční strop je tak do 17000kč ale když to bude méně bude to jen lépe. Co se týče padnutí do ruky budu preferovat hlavně sebe protože jednou mi řeknou jdi si sám už nás to nebaví a budu zase chodit bez nich:) Rád bych ještě ten výběr vyselektoval abych nemusel objíždět celou republiku protože bohužel nemají je vždy na jednom místě. Tak jestli s těmi zbraněmi co jsem konkrétně napsal máte někdo přímou zkušenost tak sem s ní :)
PS: jak starého máš W P22?

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#14 » úte 31. bře 2020, 13:36

tatra21 píše:řešil jsem podobnou otázku, .... Navíc ten Colt střílí přesněji než ta P07.

Mám obdobný postřeh, revovery jsou tutovka. Zatím co P-07 kadet střílí kam se mu zachce, tak třeba GP dokáže do 4cm na 20m.
Jo a jak tu psal Blacky, hodně důležitý je pocit z držení. Walthwer PPQ M2 má rozměry jako dospělá, podobně GP není žádný prcek..

Novou Berretu 71 snad už neseženeš, to bylo před 10 lety. Podobně Margolina.. Kolega hledá novou



Jirka 1985
Příspěvky: 32

Příspěvek#15 » úte 31. bře 2020, 13:40

Na Berettu 71 jsem koukal ale je pravdu moc malá... Tak jsem ji bohužel zavrhl.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů